cs-joke.pl forum
Problemy z Ryzen OC - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Sprzęt (https://cs-joke.pl/forum-2.html)
+--- Thread: Problemy z Ryzen OC (/thread-22159.html)

Pages: 1 2


Problemy z Ryzen OC - shubhangidreams - 21 Jan 2018

Cześć chłopaki. Niedawno kupiłem Ryzen 1700 z Gigabyte AB350 Gaming 3 mobo i miałem problemy z podkręcaniem. Mam nadzieję, że niektórzy eksperci mogą rzucić trochę światła na ten temat.   Napotkany problem polegał na tym, że gdy próbowałem skompresować mój układ do [email protected], prędkość zegara będzie stale spadać do 500Mhz i powracać do 3800 Mhz po około 10 minutach testów warunków skrajnych z użyciem Aida64 lub OCCC.   Jestem pewien, że to nie jest dławienie termiczne, ponieważ korzystam z AIO H100i, a temperatura pakietu procesora utrzymuje się na poziomie 55-60 stopni podczas pełnego obciążenia z tymi ustawieniami OC, więc jestem lekko zaskoczony, dlaczego zegary są zmienne w takim stopniu.   W moim BIOSie zmieniłem te ustawienia   Core Performance Boost Disabled Globalna kontrola stanu C wyłączona Windows HPET Wyłączony AMD Cool & Quiet Disabled Wersja Bios F7   Wszelkie opinie i sugestie będą mile widziane. Dzięki


RE: Problemy z Ryzen OC - solotrenes - 21 Jan 2018

sprawdź vrm temps


RE: Problemy z Ryzen OC - philip.anink - 21 Jan 2018

hlots123 napisał: sprawdź vrm temps Łał. Dzięki za Twoją sugestię. Po dalszych kontrolach moja temperatura vrm uderzała powyżej 100 stopni pod pełnym obciążeniem, powodując zmianę częstotliwości. Zdemontowałem moją chłodnicę wraith i użyłem wentylatora jako aktywnego urządzenia chłodzącego dla mojego vrm. Temps są teraz w zakresie 80-90 nawet z 1,35V.


RE: Problemy z Ryzen OC - timmothy1241 - 21 Jan 2018

Wah. Tak okropne na tym forum? Myślałem, że z radiatorem sytuacja powinna być wystarczająco dobra dla oc.


RE: Problemy z Ryzen OC - jamesking12345678 - 21 Jan 2018

singupingu napisał: Wah. Tak okropne na tym forum? Myślałem, że z radiatorem sytuacja powinna być wystarczająco dobra dla oc. Niezupełnie, jeśli oglądasz wideo z buildzoid b350, wiele z nich nie nadaje się na długie terminy z wysokim napięciem. Tylko kilka z nich jest wystarczająco dobrych dla wysokiego napięcia oc


RE: Problemy z Ryzen OC - mquinteros.g - 21 Jan 2018

singupingu napisał: Wah. Tak okropne na tym forum? Myślałem, że z radiatorem sytuacja powinna być wystarczająco dobra dla oc. Sądzę, że zawsze będą różnice między płytami B350 i X370, jeśli chodzi o przetaktowywanie. Słodka plama bez aktywnego chłodzenia w VRM to dla mnie 3,7Ghz przy 1,25V. Tempo VRM nadal będzie wahać się wokół znaku 90-100 stopni, ale przynajmniej zegary się nie wahają.


RE: Problemy z Ryzen OC - slajdb - 21 Jan 2018

hondafreak napisał: Łał. Dzięki za Twoją sugestię. Po dalszych kontrolach moja temperatura vrm uderzała powyżej 100 stopni pod pełnym obciążeniem, powodując zmianę częstotliwości. Zdemontowałem moją chłodnicę wraith i użyłem wentylatora jako aktywnego urządzenia chłodzącego dla mojego vrm. Temps są teraz w zakresie 80-90 nawet z 1,35V. miło, brzmi getto!


RE: Problemy z Ryzen OC - smblackey - 21 Jan 2018

singupingu napisał: Wah. Tak okropne na tym forum? Myślałem, że z radiatorem sytuacja powinna być wystarczająco dobra dla oc. niezbyt dobry pomysł z r7 8c


RE: Problemy z Ryzen OC - slajdb - 21 Jan 2018

W przypadku płyt R7 + b350 może obsługiwać tylko kilka radiatorów. Z góry mojej głowy, seria gier msi, moździerz i tomahawk. Asrock dla każdej serii pro / gier i asus prime plus. Nawet nie patrz na gigabajt, ponieważ ich radiator b350 naprawdę cmi. Oczywiście jeśli użyjesz któregokolwiek z 4 rdzeni takich jak 1400 / 1500x, wtedy każdy b350 powinien obsługiwać ciepło dobrze


RE: Problemy z Ryzen OC - iloveshopping12345 - 21 Jan 2018

-Synchronicity- napisał: W przypadku płyt R7 b350 może obsługiwać tylko kilka radiatorów. Z góry mojej głowy, seria gier msi, moździerz i tomahawk. Asrock dla każdego profesjonalisty