StarHub 100m włókna + DLINK 865L + ASUS RT n66u
#1

wg tematu mam powyższych urządzeń i Internet.   moje wymagania jak poniżej. ktoś wie jak skonfigurować pod kątem maksymalnej wydajności ?   1. DLINK 865L do sieci AC 2. rt n66u dla b / g / n sieci? lub należy podzielić ? 3. potrzebują sieci gościnnych i ograniczyć przepustowość do prob 10mpbs . Należy ustawić gościem 865L lub rtn66u ?     połączenie ONT -> n66u -> 865L możliwy? od 865L jest jak dla Starhub .
Reply
#2

LocalGod napisał: wg tematu mam powyższych urządzeń i Internet. moje wymagania jak poniżej. ktoś wie jak skonfigurować pod kątem maksymalnej wydajności ? 1. DLINK 865L do sieci AC 2. rt n66u dla b / g / n sieci? lub należy podzielić ? 3. potrzebują sieci gościnnych i ograniczyć przepustowość do prob 10mpbs . Należy ustawić gościem 865L lub rtn66u ? połączenie ONT -> n66u -> 865L możliwy? od 865L jest jak dla Starhub . Mam podobną konfigurację, jak ty. Aktualny jestem na ONT -> n66u (pokój dzienny) -> 8 portów dataswitch -> 865L (sypialnia pośrednictwem okablowania strukturalnego kat 6 ) Po prostu podłącz N66U do Starhub ONT , upewnij się, że jest w trybie DHCP. Dla 865L , nie zmienia niczego , wystarczy podłączyć go do mojego punktu LAN w sypialni, oboje pracują dobrze i dostarczenie mi bezprzewodowych w różnych lokalizacjach. Poradzono mi , abym rzeczywiście wyłączyć serwer DHCP 865L , ale nie zrobił i nadal pracuje dla mnie . Dla sieci gościa , myślę, że łatwiej jest ustawiony na N66U .
Reply
#3

mlwang napisał: Mam podobną konfigurację, jak ty. Aktualny jestem na ONT -> n66u (pokój dzienny) -> 8 portów dataswitch -> 865L (sypialnia pośrednictwem okablowania strukturalnego kat 6 ) Po prostu podłącz N66U do Starhub ONT , upewnij się, że jest w trybie DHCP. Dla 865L , nie zmienia niczego , wystarczy podłączyć go do mojego punktu LAN w sypialni, oboje pracują dobrze i dostarczenie mi bezprzewodowych w różnych lokalizacjach. Poradzono mi , abym rzeczywiście wyłączyć serwer DHCP 865L , ale nie zrobił i nadal pracuje dla mnie . Dla sieci gościa , myślę, że łatwiej jest ustawiony na N66U . hi tylko potwierdzić to darmowy routera sieciowego od starfub ma potrzeby bezpośrednio z ont .... może być wtórne ? Nie podoba stinktel umierać musi , że brzydko Router tempo
Reply
#4

croc1977 napisał: hi tylko potwierdzić to darmowy routera sieciowego od starfub ma potrzeby bezpośrednio z ont .... może być wtórne ? Nie podoba stinktel umierać musi , że brzydko Router tempo Tak , ja też chciałbym wiedzieć . Moja obecna konfiguracja jest ONT > N66 (bezpośredni ONT poprzez VLAN tagging ) . Chcesz wiedzieć , czy ONT > N66 > 865L jest możliwe, że mogę wybrać, aby połączyć się z którymkolwiek z tych 2 routerów. Jeśli to możliwe , nie ma żadnych ustawień muszę wziąć pod uwagę , jak DHCP, itp ? Dzięki!
Reply
#5

croc1977 napisał: hi tylko potwierdzić to darmowy routera sieciowego od starfub ma potrzeby bezpośrednio z ont .... może być wtórne ? Nie podoba stinktel umierać musi , że brzydko Router tempo jeśli daje 865L , jesteś w bezpośrednim ONT Liao , nie jest zadowolony z po prostu przejść do dowolnego routera chcesz , wymagane żadne specjalne ustawienia
Reply
#6

oric1 napisał: Tak , ja też chciałbym wiedzieć . Moja obecna konfiguracja jest ONT > N66 (bezpośredni ONT poprzez VLAN tagging ) . Chcesz wiedzieć , czy ONT > N66 > 865L jest możliwe, że mogę wybrać, aby połączyć się z którymkolwiek z tych 2 routerów. Jeśli to możliwe , nie ma żadnych ustawień muszę wziąć pod uwagę , jak DHCP, itp ? Dzięki! Nie wiem, co masz na myśli przez " poprzez VLAN tagging " ... ty ze względu na starą DLINK bramy 5402 i po prostu podłącz go i umieścić w Asus i ustawienie , aby to działało ? Jeśli tak, to może chcesz zadzwonić Starhub zwrócić do bezpośredniego ONT , a następnie można użyć dowolnego routera chcesz bez ustawiania VLAN , w przeciwnym razie router użyć musi mieć funkcję VLAN tagging, dzięki czemu nie będą mogli używać 865L jako głównego routera
Reply
#7

Dla mnie , po prostu podłączyć Asus N66U do ont Starhub , bez specjalnego znakowania vlan wymagane , po prostu upewnij się, że są na DHCP ( Wcześniej byłam na statycznym adresem IP MyRepublic ). Używam DLINK 865L jako wtórne routera w mojej sypialni , za pośrednictwem przełącznika danych, bez specjalnego ustawienie zbyt .
Reply
#8

kon_sk napisał: jeśli daje 865L , jesteś w bezpośrednim ONT Liao , nie jest zadowolony z po prostu przejść do dowolnego routera chcesz , wymagane żadne specjalne ustawienia nie ma potrzeby , aby poinformować je po ont której jest ruter ?
Reply
#9

croc1977 napisał: nie ma potrzeby , aby poinformować je po ont której jest ruter ? Nie ma potrzeby , ONT będzie działał jako modem jak " dni modemu kablowego " . Można nawet podłączyć komputer bezpośrednio do ONT (tylko port 1 będzie działać chociaż) robić swoje rzeczy.
Reply
#10

kon_sk napisał: Nie wiem, co masz na myśli przez " poprzez VLAN tagging " ... ty ze względu na starą DLINK bramy 5402 i po prostu podłącz go i umieścić w Asus i ustawienie , aby to działało ? Jeśli tak, to może chcesz zadzwonić Starhub zwrócić do bezpośredniego ONT , a następnie można użyć dowolnego routera chcesz bez ustawiania VLAN , w przeciwnym razie router użyć musi mieć funkcję VLAN tagging, dzięki czemu nie będą mogli używać 865L jako głównego routera Ostatni raz przed SH umożliwia bezpośredni ONT , ustawić tagowanie VLAN w routerze ASUS , aby uzyskać bezpośredni ONT . Zamiast korzystać z nowego routera D -Link sieciowy jako głównego routera , mogę ustawić go jako średnie i nadal korzystać z ASUS jako podstawowy jeden ? Dzięki!
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)