Pomóż Pls! Czuję się jak wyrywanie włosów z liao
#1

Me IT noob.   Moja linia telefoniczna prowadzi do MioBox. Kabel Ethernet łączy Miobox z komputerem stacjonarnym Używam MioBox jako routera, nic więcej.     Potrzebuję lepszej łączności bezprzewodowej dla komputera w innym pokoju. Tak więc pojechaliśmy na targi CEE, a facet polecił ten przedłużacz zasięgu TP Link 850RE     Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz       Postępuj zgodnie z instrukcjami i wszystko wygląda dobrze. Status między moim routerem i przedłużaczem jest w porządku.   Wszystkie moje urządzenia mogą się dobrze połączyć, gdy jestem w pobliżu MioBox, ale nie mogę połączyć się z przedłużaczem, gdy jestem bliżej niego. Jestem więc pewien, że probem jest tylko z przedłużaczem. Wygląda na to, że połączenie z urządzeniem może przejść przez hasło, ale utknęło w "uzyskaniu adresu IP". Powtarza wiadomość.   Usuń wszystkie zabezpieczenia z Miobox również nie działają.   Prosimy o pomoc !
Reply
#2

Możliwe problemy z protokołem DHCP. Powinieneś uruchamiać tylko 1 serwer DHCP w swojej sieci, chyba że serwery DHCP wiedzą o sobie wzajemnie, aby móc pracować w tandemie.
Reply
#3

Yowzer napisał: Me IT noob. Moja linia telefoniczna prowadzi do MioBox. Kabel Ethernet łączy Miobox z komputerem stacjonarnym Używam MioBox jako routera, nic więcej. Potrzebuję lepszej łączności bezprzewodowej dla komputera w innym pokoju. Tak więc pojechaliśmy na targi CEE, a facet polecił ten przedłużacz zasięgu TP Link 850RE Ten obraz został przeskalowany.Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Postępuj zgodnie z instrukcjami i wszystko wygląda dobrze. Status między moim routerem i przedłużaczem jest w porządku. Wszystkie moje urządzenia mogą się dobrze połączyć, gdy jestem w pobliżu MioBox, ale nie mogę połączyć się z przedłużaczem, gdy jestem bliżej niego. Jestem więc pewien, że probem jest tylko z przedłużaczem. Wygląda na to, że połączenie z urządzeniem może przejść przez hasło, ale utknęło w "uzyskaniu adresu IP". Powtarza wiadomość. Usuń wszystkie zabezpieczenia z Miobox również nie działają. Prosimy o pomoc ! W odpowiedni sposób należy używać Mio Box tylko i wyłącznie. Technika też nie może ci w tym pomóc.
Reply
#4

ArcticCheetah napisał: Możliwe problemy z protokołem DHCP. Powinieneś uruchamiać tylko 1 serwer DHCP w swojej sieci, chyba że serwery DHCP wiedzą o sobie wzajemnie, aby móc pracować w tandemie. Dziękuję za odpowiedź, co to jest serwer DHCP i skąd mam wiedzieć, ile mam uruchomionych. Mam tylko 1 router (MioBox) działający w domu, podłączony do mojego komputera. Używaj go tylko do Internetu. Inne urządzenia, takie jak ipad i zapasowy komputer, łączą się z nim bezprzewodowo. Istniejąca konfiguracja jest w porządku.
Reply
#5

ussr_1991 napisał: W odpowiedni sposób należy używać Mio Box tylko i wyłącznie. Technika też nie może ci w tym pomóc. Jak to? Bezprzewodowy sygnał miobox nie dociera do niektórych części domu. Dlatego kupiłem przedłużacz zasięgu
Reply
#6

Możesz spróbować przejść do sieci -> lan, a następnie wybrać statyczny adres IP. Jeśli twój router MIO ip ma numer 192.168.1.254, wybierz 192.168.1.1 następnie ustaw domyślną bramkę na 192.168.1.254. Idź do swojego routera MIO, jeśli adres DHCP wynosi od 1 - 254 do 2-50, następnie użyj dhcp ekstender 50-100. W rezerwie MIO 192.168.1.1 dla Twojego wzmacniacza
Reply
#7

ArcticCheetah napisał: Możesz spróbować przejść do sieci -> lan, a następnie wybrać statyczny adres IP. Jeśli twój router MIO ip ma numer 192.168.1.254, wybierz 192.168.1.1 następnie ustaw domyślną bramkę na 192.168.1.254. Idź do swojego routera MIO, jeśli adres DHCP wynosi od 1 - 254 do 2-50, następnie użyj dhcp ekstender 50-100. W rezerwie MIO 192.168.1.1 dla Twojego wzmacniacza Dobra, spróbuję. Sprzedawca obiecał, że będzie to łatwe
Reply
#8

Problem z automatyczną konfiguracją polega na tym, że jest coraz bardziej skomplikowana. Trudno jest kodować do automatycznego wykrywania wszystkich rodzajów scenariuszy i kompatybilności między urządzeniami, więc powinieneś pomóc sobie, ucząc się o technologii.
Reply
#9

Nadal staram się uniknąć ręcznej zmiany konfiguracji, na wypadek gdyby popełniłem błąd i spowodowałem więcej problemów. Ale myślę, że mogę wiedzieć, jaki jest obecny problem. Mój komputer ma tylko 1 wlot Ethernet i brak karty sieci bezprzewodowej. Mój Miobox jest podłączony bezpośrednio do komputera za pomocą kabla Ethernet. Muszę go więc wyciągnąć i użyć wlotu, aby skonfigurować Extender. Podczas instalacji łączę extender bezprzewodowo z Miobox. Ale mój komputer nie ma dostępu do sieci, ponieważ już wyciągnąłem kabel. Po zakończeniu konfiguracji wyjmę urządzenie Extender i ponownie włożę kabel ethenetu z MioBox. Ostrzeżenie systemu Windows pojawi się natychmiast, mówiąc, że są 2 urządzenia z tym samym adresem IP lub coś podobnego. Czy to pomaga rozwiązać problem? Czy Miobox musi być podłączony do mojego komputera podczas całego procesu? Ale czy nie mogę skonfigurować wzmacniacza, który również potrzebuje wejścia ethernetowego?
Reply
#10

Yowzer napisał: Nadal staram się uniknąć ręcznej zmiany konfiguracji, na wypadek gdyby popełniłem błąd i spowodowałem więcej problemów. Ale myślę, że mogę wiedzieć, jaki jest obecny problem. Mój komputer ma tylko 1 wlot Ethernet i brak karty sieci bezprzewodowej. Mój Miobox jest podłączony bezpośrednio do komputera za pomocą kabla Ethernet. Muszę go więc wyciągnąć i użyć wlotu, aby skonfigurować Extender. Podczas instalacji łączę extender bezprzewodowo z Miobox. Ale mój komputer nie ma dostępu do sieci, ponieważ już wyciągnąłem kabel. Po zakończeniu konfiguracji wyjmę urządzenie Extender i ponownie włożę kabel ethenetu z MioBox. Ostrzeżenie systemu Windows pojawi się natychmiast, mówiąc, że są 2 urządzenia z tym samym adresem IP lub coś podobnego. Czy to pomaga rozwiązać problem? Czy Miobox musi być podłączony do mojego komputera podczas całego procesu? Ale czy nie mogę skonfigurować wzmacniacza, który również potrzebuje wejścia ethernetowego? Tak. Kiedy przenosisz kabel ethernetowy z PC na Extender, MIO dał to samo IP ... dlatego istnieje konflikt IP. Odnów adres IP na komputerze i upewnij się, że nadaje mu nowy adres IP.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)