cs-joke.pl forum
Naprawa telewizora - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Sprzęt (https://cs-joke.pl/forum-2.html)
+--- Thread: Naprawa telewizora (/thread-19875.html)



Naprawa telewizora - kat.a.williams - 12 Dec 2017

Naprawa telewizora


RE: Naprawa telewizora - russell.perrin - 12 Dec 2017

Tablica sterująca LED Tablica sterująca LED Zarząd Główny Zarząd Główny Zarząd Główny Płytka zasilająca Płytka zasilająca Fuks


RE: Naprawa telewizora - auyh.89 - 12 Dec 2017

Ten kwadratowy port z płyty głównej to port Toslink; transmituje sygnał dźwiękowy za pomocą światła, stąd czerwone światło. Może to oznaczać, że możliwe jest posiadanie dźwięku z tego portu, wystarczy podłączyć Toslink do analogowego konwertera (część łatwą) i sprawić, by telewizor używał Toslink do przesyłania dźwięku (trudna część) EDIT: Erm, ok Widzę. Co dotychczas zrobiłeś, poza otwarciem telewizora? (Nie mam pewności, jak możesz sprowadzić telewizor ...)


RE: Naprawa telewizora - hrdduke - 12 Dec 2017

Jak zdążyłeś wykonać krótko i co i tak mają nosić szpilki. Podsumowując: Pin3 został zwrócony do pin2. Iskry przeleciały na złączu pin3 złącza P2. Sprawdź, czy bezpiecznik się przepalił. Odłącz wszystkie kable i włącz zasilanie i sprawdź napięcie w stanie gotowości. Będziesz potrzebował więcej zdjęć - przynajmniej pokaż, do czego są podłączone styki złącza P2. TBH, oprócz przepalonych bezpieczników, nie da się naprawić ekonomicznie. Nawet jeśli problem był po prostu bez podświetlenia, wymiana tablicowa jest łatwa w 3-cyfrach.


RE: Naprawa telewizora - tbnw01 - 12 Dec 2017

Poczekaj na komunikację, aby ... Ale wydaje mi się zabawne, że publikujesz zdjęcia z multimetru


RE: Naprawa telewizora - aileneelee - 12 Dec 2017

wow .. niedz LED TV jest utrzymywany przez 4 płyty


RE: Naprawa telewizora - feraltex - 12 Dec 2017

Trudno uwierzyć, że płyta główna działa na 36V. Jeszcze trudniej uwierzyć, że pomiędzy pinem 1 płyty głównej a pinem zasilania 1 wystąpi różnica 36 V, jeśli te styki są ze sobą połączone. Jeśli nie ma więcej napięcia z zasilacza, po prostu umieść go w śmieciach, do których należy.


RE: Naprawa telewizora - twentyeightdollars - 12 Dec 2017

Widziałem, że jakiś Ppl faktycznie sprzedaje elektronikę w środku .. Nie jestem pewien, czy telewizja led ma nie. Sprzedałem swój CRT jednej osobie, a on się otworzył, weź rzecz do środka i wyrzuć osłonę


RE: Naprawa telewizora - allieangel11 - 12 Dec 2017

Bezpiecznik F7101 na płycie zasilającej może być przepalony. Musisz wylutować bezpiecznik i sprawdzić. Zanim włożysz bezpiecznik, sprawdź 3 tranzystor mocy z radiatorem i sprawdź, czy opakowanie z tworzywa sztucznego jest spalone. Prawdopodobnie jeden lub dwa są złe. Czasami smażone tranzystory mocy mogły smażyć tablicę logiczną.


RE: Naprawa telewizora - sanvijna - 12 Dec 2017

Nie warte poświęcenia czasu od nowego kosztu HD już od 500 $. Jeśli otrzymasz wycenę z centrum serwisowego Panasonic, z łatwością kilka K jeden ponieważ panel i płyta główna mogą wymagać wymiany. Nie wspominając już o tym, że MTBF może już trafić. Nowa jest już tak tania, naprawdę nie musi dziwić chyba że planujesz DIY. Jeśli nie możesz przejść do telewizji bez HD, koszt to około 3 300 USD. Jest powód, dla którego istnieje zastrzeżenie stwierdzające: "Skierować serwis tylko do wykwalifikowanego personelu serwisowego." Ponieważ w jakiś sposób zwarłeś obwód, może zadaje więcej obrażeń niż pożytku. Nawet jeśli uda ci się przeskoczyć, uruchom główne obwody, jeśli główny panel telewizora już nie ma możliwości naprawienia panelu.