cs-joke.pl forum
Niektóre zapytania dotyczące routera do zakupu i konfiguracji - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Internet (https://cs-joke.pl/forum-6.html)
+--- Thread: Niektóre zapytania dotyczące routera do zakupu i konfiguracji (/thread-22959.html)

Pages: 1 2


Niektóre zapytania dotyczące routera do zakupu i konfiguracji - brianbelfor - 06 Feb 2018

Faceci,   Mam modem aztechowy dla mojego światłowodu singlet, ale nie mogę zrobić ograniczenia prędkości sieci. Muszę ograniczyć prędkość mojego dzierżawcy, gdy dławią moją sieć. Teraz mam włókno 300 Mb / s.   Pytanie jaki router mogę kupić, który może zrobić ograniczenie prędkości?   Jak skonfigurować, jak mam miotv? Linia cyfrowa nie ma znaczenia, ponieważ łączy się bezpośrednio z singlem ONT.


RE: Niektóre zapytania dotyczące routera do zakupu i konfiguracji - cristina00100 - 06 Feb 2018

binbinbong napisał: Faceci, Mam modem aztechowy dla mojego światłowodu singlet, ale nie mogę zrobić ograniczenia prędkości sieci. Muszę ograniczyć prędkość mojego dzierżawcy, gdy dławią moją sieć. Teraz mam włókno 300 Mb / s. Pytanie jaki router mogę kupić, który może zrobić ograniczenie prędkości? Jak skonfigurować, jak mam miotv? Linia cyfrowa nie ma znaczenia, ponieważ łączy się bezpośrednio z singlem ONT. Jeśli mogą dusić swój internet, oznacza to, że na 1 gb


RE: Niektóre zapytania dotyczące routera do zakupu i konfiguracji - sparkle.kimbrough - 06 Feb 2018

Hailgod napisał: Jeśli mogą dusić swój internet, oznacza to, że używają kabla ethernetowego o przepustowości 1 gb / s? Prostym sposobem jest po prostu uzyskanie starego kabla 100 Mb / s, a tym samym ograniczenie ich do 100 Mb / s w sieci Ethernet. Wątpię, by ktokolwiek mógł dusić internet 300mbps za pomocą sieci bezprzewodowej. to jest w porządku z tym, że muszę ograniczyć ich użycie szybkości sieci, czy polecany produkt może to zrobić, słyszałem router Dlink, ale jaki jest jakiś pomysł który model?


RE: Niektóre zapytania dotyczące routera do zakupu i konfiguracji - sweetmsava - 06 Feb 2018

Uważam, że szukasz routera z usługą Quality of Service lub QoS w skrócie. Jeśli oprogramowanie sprzętowe routera pozwala, możesz ograniczyć przepustowość i ograniczyć przepustowość aplikacji, protokołu lub użytkownika.


RE: Niektóre zapytania dotyczące routera do zakupu i konfiguracji - slajdb - 06 Feb 2018

[QUOTE = ykgoh; 83600399] Wierzę, że szukasz routera z usługą Quality of Service lub QoS w skrócie. Jeśli oprogramowanie sprzętowe routera pozwala, możesz ograniczyć przepustowość i ograniczyć przepustowość aplikacji, protokołu lub użytkownika. Czy może Dlinkować najnowszego użytkownika modelu? Jak ograniczają korzystanie z adresu MAC lub adresu IP?


RE: Niektóre zapytania dotyczące routera do zakupu i konfiguracji - tajhea101 - 06 Feb 2018

[QUOTE = binbinbong; 83603255] ykgoh napisał: Uważam, że szukasz routera z usługą Quality of Service lub QoS w skrócie. Jeśli oprogramowanie sprzętowe routera pozwala, możesz ograniczyć przepustowość i ograniczyć przepustowość aplikacji, protokołu lub użytkownika. Czy może Dlinkować najnowszego użytkownika modelu? Jak ograniczają korzystanie z adresu MAC lub adresu IP? Jaki to jest najnowszy model? Ponieważ jego sieć bezprzewodowa i chcesz zmniejszyć prędkość, istnieje sposób na zmniejszenie prędkości bezprzewodowej, która wpływa na wszystkich użytkowników. Przykład jest poniżej ..


RE: Niektóre zapytania dotyczące routera do zakupu i konfiguracji - galle43 - 06 Feb 2018

binbinbong napisał: Czy może Dlinkować najnowszego użytkownika modelu? Jak ograniczają korzystanie z adresu MAC lub adresu IP? D-Link oferuje emulator dla swojej konsoli administratora routera w D-LINK SYSTEMS, INC. | ROUTER BEZPRZEWODOWY: silnik zaawansowany / QoS. Możesz się bawić, aby zapoznać się z silnikiem QoS, jaki oferują niektóre routery D-Link. Możesz także przeczytać stronę pomocy na temat konfiguracji QoS. Patrz: D-LINK SYSTEMS, INC. | ROUTER BEZPRZEWODOWY: Konfiguracja / Internet Standardowe oprogramowanie z D-Link jest raczej ograniczone i pozwala tylko ustawić priorytet ruchu na podstawie adresu IP (zdalnego i lokalnego) i portów. Możesz to zrobić, określając ZASADY SILNIKA QOS. Priorytet 1 = najwyższy priorytet, priorytet 255 = najniższy priorytet. Jeśli używasz niestandardowego oprogramowania układowego, takiego jak dd-wrt lub TomatoUSB, uzyskasz więcej opcji do określenia bardziej precyzyjnych, ale skomplikowanych reguł, aby dopasować je do swoich potrzeb. Wymaga to jednak technicznej wiedzy i wiedzy w zakresie tworzenia sieci, prawdopodobnie pasujących tylko dla geeków i specjalistów IT, których odradzam. W przypadku routerów konsumenckich zwykle są one przeznaczone dla sieci SOHO / rodziny. Dlatego nie koncentrujemy się na ochronie przed nieuczciwymi użytkownikami, którzy gromadzą przepustowość, ale na priorytecie ruchu aplikacji (np. VoIP, gry, strumieniowanie wideo, P2P). Routery korporacyjne zapewniają lepszą obsługę QoS w celu zarządzania wieloma użytkownikami, ale są znacznie bardziej kosztowne.


RE: Niektóre zapytania dotyczące routera do zakupu i konfiguracji - lkramer504 - 06 Feb 2018

binbinbong napisał: Czy może Dlinkować najnowszego użytkownika modelu? Jak ograniczają korzystanie z adresu MAC lub adresu IP? Właśnie natknąłem się na interfejs TP-Link dla QoS. Jak skonfigurować kontrolę przepustowości


RE: Niektóre zapytania dotyczące routera do zakupu i konfiguracji - galle43 - 06 Feb 2018

ykgoh napisał: Właśnie natknąłem się na interfejs TP-Link dla QoS. Jak skonfigurować kontrolę przepustowości


RE: Niektóre zapytania dotyczące routera do zakupu i konfiguracji - enyomk109 - 06 Feb 2018

TS, wykonaj test prędkości na lokalnym serwerze i jednocześnie wysyłaj ping do routera. Opublikuj wyniki tutaj. Bo myślę, że zadławienie się z prędkością 300 Mb / s jest mało prawdopodobne w przypadku dobrego Wi-Fi