cs-joke.pl forum
Klinika sprzętowa - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Sprzęt (https://cs-joke.pl/forum-2.html)
+--- Thread: Klinika sprzętowa (/thread-23175.html)

Pages: 1 2


Klinika sprzętowa - mehreen7677 - 10 Feb 2018

cześć   Wiem, że chodzi o notatniki, ale temat jest bardziej trafny w Klinice sprzętowej   Nigdy nie byłem w stanie tego wyjaśnić i zastanawiałem się, czy ktokolwiek zna dokładny powód, dla którego wydaje się, że na komputerze przenośnym występuje opóźnienie na wejściu w porównaniu do komputera stacjonarnego   Zawsze wydawało mi się, że notebook wydaje się zawsze wolniejszy od komputera stacjonarnego (ogólnie rzecz biorąc, nawet w przypadku aplikacji zwiększających produktywność, po naciśnięciu klawiszy na klawiaturze), do ogólnej nawigacji UI w systemie Windows. Zasadniczo, notebook nie może się równać z szybkością pulpitu w Windows UI Navigation i ogólnym użytkowaniu.   Wydaje mi się, że na komputerach przenośnych jest opóźnienie na poziomie 0.5s w porównaniu do komputerów stacjonarnych Dotyczy to normalnego dysku twardego PATA SATA, SSD normal


RE: Klinika sprzętowa - moresteveo - 10 Feb 2018

Nie potrafię odpowiedzieć, bo nigdy go nie spotkałem.


RE: Klinika sprzętowa - nanca1500 - 10 Feb 2018

Porównujesz obciążenie ciężarówki rozlanym laptopem z czystym pulpitem instalacyjnym lub uruchamiasz laptopa przy użyciu baterii bez wysokiej wydajności przy ustawieniu baterii? Mój laptop S3 3xx Ideapad z czystą instalacją działa tak samo szybko, jak mój rozlany komputer stacjonarny HP.


RE: Klinika sprzętowa - davide.arzenton - 10 Feb 2018

commach napisał: Porównujesz obciążenie ciężarówki rozlanym laptopem z czystym pulpitem instalacyjnym lub uruchamiasz laptopa przy użyciu baterii bez wysokiej wydajności przy ustawieniu baterii? Mój laptop S3 3xx Ideapad z czystą instalacją działa tak samo szybko, jak mój rozlany komputer stacjonarny HP. EH, mam standardowe leh PEŁNY CZYSTE INSTALOWANIE z minimalnymi sterownikami Wygraj 10 jest łatwe. Sterowniki chipsetu i co najwyżej sterowniki gfx, ponieważ wWin10 reguluje większość innych sterowników. Mówię ogólnie. Architektura mądra. Do tej pory nadal nie mogę zrozumieć, dlaczego wykrywam opóźnienie ms w laptopach w porównaniu do komputerów stacjonarnych Używałem mojego ROG G750 jako codziennego, a następnie zamieniłem na MSI, a następnie zamieniłem na Elitebook, a następnie zamieniłem na Inspiron, Sony i Zenbook przed powrotem do mojego G20 i DIY. Wszystko w domyślnych ustawieniach (komputery stacjonarne w trybie oszczędzania energii) Byłem raczej zaskoczony, że nadal mam takie letargiczne uczucia na laptopach, tak jak to było podczas Real Laptop 286 dni, C2D dostał również, Centrino, Atom, a następnie aktualną uprawę. Zawsze chcesz wiedzieć dlaczego, ale do tej pory, dunno


RE: Klinika sprzętowa - jonnob73 - 10 Feb 2018

Użyj klawiatury USB


RE: Klinika sprzętowa - sabalatm - 10 Feb 2018

yusoffb01 napisał: Użyj klawiatury USB Używasz klawiatury i myszy USB.


RE: Klinika sprzętowa - cayleena - 10 Feb 2018

Różnica między procesorami stacjonarnymi i mobilnymi jest taka, jak zmienia się agresywny stan P procesora. Procesory mobilne są domyślnie mniej agresywne niż komputery stacjonarne, ponieważ muszą oszczędzać energię.


RE: Klinika sprzętowa - mehreen7677 - 10 Feb 2018

czy zdajesz sobie sprawę, czym jest 0.5ms? nawet opóźnienie 15ms nie jest zauważalne, ale możesz zmierzyć 0,5 ms oczyma Wysłane z Xiaomi REDMI NOTE 4 przy użyciu GAGT


RE: Klinika sprzętowa - adaleybag - 10 Feb 2018

Hailgod napisał: czy zdajesz sobie sprawę, czym jest 0.5ms? nawet opóźnienie 15ms nie jest zauważalne, ale możesz zmierzyć 0,5 ms oczyma Wysłane z Xiaomi REDMI NOTE 4 przy użyciu GAGT Chyba miałem na myśli 0.5s


RE: Klinika sprzętowa - iangel42 - 10 Feb 2018

0,5 s jest zdecydowanie za duże. prawdopodobnie tylko twoja wyobraźnia. Używałem laptopów od lat i nigdy nie czułem czegoś takiego.