cs-joke.pl forum
Com nie uruchamia się! - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Sprzęt (https://cs-joke.pl/forum-2.html)
+--- Thread: Com nie uruchamia się! (/thread-28050.html)

Pages: 1 2


Com nie uruchamia się! - adrienvigneron - 15 Oct 2018

Cześć pros,   Ostatnio nie uruchamianie komputera wymaga pomocy w określeniu problemu! Ostatnio zainstalowałem m.2 po jego sklonowaniu. Mój com ma brzęczyk, zwykle przed startem pojawi się pojedynczy sygnał dźwiękowy.   Okular A) Procesor: 4690k B) MB: Asus you it C) gpu: giga 970 G1 D) psu: SF600 E) SSD: 120 gb Kingston -> 960 Evo m.2 500 gb F) case: ncase m1   Co zrobiłem 1) klon SSD do SS.2 do SSD za pomocą macrium 2) usunięto dysk SSA i ustawiono dysk rozruchowy jako m.2 3) com było doskonale w porządku w ciągu ostatnich kilku dni 4) nagle niebieski ekran "Twój komputer ma problem (smutna twarz)" 5) po uruchomieniu Com nie ma sygnału dźwiękowego i nie wyświetla się. Klawiatura i mysz również się nie włączają. Jednak wszyscy fani się kręcą 6) próbował usunąć tłok 1 przez 1 7) zamiast tego usuń gpu i użyj igpu   Com nadal nie uruchamia się po kroku 5 i 6. Czy to moja ciężarówka z procesorem?   TIA


RE: Com nie uruchamia się! - spikeball17 - 15 Oct 2018

Po wyczyszczeniu złotych styków i przywróceniu domyślnych ustawień systemu BIOS można spróbować uruchomić system z tylko jedną pamięcią RAM. Jest na to skoczek z MB.


RE: Com nie uruchamia się! - salls317 - 15 Oct 2018

Spróbuj uruchomić bez dysku SSD i HDD, a jeśli to możliwe, uruchom reset BIOS-u


RE: Com nie uruchamia się! - mindirae0 - 15 Oct 2018

Już wypróbował ramkę 1 na 1, ale nigdy nie używaj gumki. Spróbuję dzisiejszego skoczka. Koenig168 napisał: Po wyczyszczeniu złotych styków i przywróceniu domyślnych ustawień systemu BIOS można spróbować uruchomić system z tylko jedną pamięcią RAM. Jest na to skoczek z MB.


RE: Com nie uruchamia się! - fluzzarn - 15 Oct 2018

Spróbowałem następujących rzeczy 1) tylko m.2 2) m.2 i SSD 3) Tylko SSD 4) bez obu napędów 5) próbowałem również usunąć kabel zasilający i przycisk zasilania przez 20s (z Google) Cały ten sam wynik, brak sygnału, brak wyświetlenia joshuaho napisał: Spróbuj uruchomić bez dysku SSD i HDD, a jeśli to możliwe, uruchom reset BIOS-u


RE: Com nie uruchamia się! - nhattienvn - 15 Oct 2018

jeśli usuniesz gpu to nadal nie działa to płyta główna lub psu


RE: Com nie uruchamia się! - adytzabutterfly - 15 Oct 2018

Rozwiązany! Nic nie zrobiłem, po prostu zdecydowałem się na to i spróbowałem. Dzięki!


RE: Com nie uruchamia się! - faseelapt - 15 Oct 2018

Sprawdź pojemność pamięci jest taka sama, jak fizycznie zainstalowana.


RE: Com nie uruchamia się! - siminko - 15 Oct 2018

Tak. Wciąż ten sam. Niemniej jednak wykonałem czystą instalację Win 10. Ale teraz szybkość Internetu jest bardzo wolna, połącz się przewodowo. Test prędkości pokazujący tylko średnio 9 Mb / s. Testowane z innym komputerem bez problemu, więc kabel jest w porządku. Podejrzewam, że sterowniki, ale pobrałem z witryny asus i zainstalowałem już. Jakieś pomysły? Mobo: Asus z97i plus jtjt00 napisał: Sprawdź pojemność pamięci jest taka sama, jak fizycznie zainstalowana.


RE: Com nie uruchamia się! - armand.stephanie - 15 Oct 2018

Masa27 napisał: Tak. Wciąż ten sam. Niemniej jednak wykonałem czystą instalację Win 10. Ale teraz szybkość Internetu jest bardzo wolna, połącz się przewodowo. Test prędkości pokazujący tylko średnio 9 Mb / s. Testowane z innym komputerem bez problemu, więc kabel jest w porządku. Podejrzewam, że sterowniki, ale pobrałem z witryny asus i zainstalowałem już. Jakieś pomysły? Mobo: Asus z97i plus Usuń sterownik i uruchom ponownie, aby system Windows automatycznie zainstalował sterownik. Wykonaj test prędkości.