cs-joke.pl forum
Pytania na temat portu WAN i LAN routera. - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Internet (https://cs-joke.pl/forum-6.html)
+--- Thread: Pytania na temat portu WAN i LAN routera. (/thread-28431.html)

Pages: 1 2


Pytania na temat portu WAN i LAN routera. - holzworth - 14 Nov 2018

Moja konfiguracja   1) Modem -> RT-AC88U (WAN) -> PC (LAN). przy tej konfiguracji prędkość mojego internetu wynosi około 700 + Mb / s.   2) Modem -> RT-AC88U (LAN) -> PC (LAN). przy tej konfiguracji prędkość mojego internetu wynosi około 800+ do 900 + Mb / s.     Pytania Nooba   a) Czy jest coś nie tak z ustawieniem nr 2? b) Czy na dłuższą metę uszkodzi mój router? c) Czy istnieje jakiekolwiek ograniczenie tego połączenia (nr 2)?


RE: Pytania na temat portu WAN i LAN routera. - antti.komu - 14 Nov 2018

Jakiego adresu IP otrzymuje komputer w konfiguracji 2? Dla konfiguracji 2 nie przechodzisz przez NAT routera, więc jest to jak ONT. Wątpię, aby inne urządzenia mogły działać poza twoim komputerem.


RE: Pytania na temat portu WAN i LAN routera. - zulzainami - 14 Nov 2018

Twoja pierwsza konfiguracja jest dość dziwna ... jak podłączyć twój modem do portu AC88u i portu wan do komputera, a mimo to nadal możesz się połączyć?


RE: Pytania na temat portu WAN i LAN routera. - oussa.samadi - 14 Nov 2018

pinky867 napisał: Moja konfiguracja 1) Modem -> RT-AC88U (WAN) -> PC (LAN). przy tej konfiguracji prędkość mojego internetu wynosi około 700 + Mb / s. 2) Modem -> RT-AC88U (LAN) -> PC (LAN). przy tej konfiguracji prędkość mojego internetu wynosi około 800+ do 900 + Mb / s. Pytania Nooba a) Czy jest coś nie tak z ustawieniem nr 2? b) Czy na dłuższą metę uszkodzi mój router? c) Czy istnieje jakiekolwiek ograniczenie tego połączenia (nr 2)? wydaje się, że sam modem ma funkcjonalność routera. szybkość z setup1 jest wolniejsza, ponieważ połączenie ma podwójne NAT.


RE: Pytania na temat portu WAN i LAN routera. - aathompson - 14 Nov 2018

pinky867 napisał: Moja konfiguracja 1) Modem -> RT-AC88U (WAN) -> PC (LAN). przy tej konfiguracji prędkość mojego internetu wynosi około 700 + Mb / s. 2) Modem -> RT-AC88U (LAN) -> PC (LAN). przy tej konfiguracji prędkość mojego internetu wynosi około 800+ do 900 + Mb / s. Pytania Nooba a) Czy jest coś nie tak z ustawieniem nr 2? b) Czy na dłuższą metę uszkodzi mój router? c) Czy istnieje jakiekolwiek ograniczenie tego połączenia (nr 2)? pikachu1994 napisał: wydaje się, że sam modem ma funkcjonalność routera. szybkość z setup1 jest wolniejsza, ponieważ połączenie ma podwójne NAT. Tak, wydaje się, że jest podwójny NAT w konfiguracji 2. Model 88U powinien działać w trybie AP dla instalacji 2.


RE: Pytania na temat portu WAN i LAN routera. - majormaxillary - 14 Nov 2018

Moje szczere przeprosiny. RT-AC88U jest rzeczywiście w trybie AP. Jestem z planem Viewqwest 2Gbps. Kliknij, aby zobaczyć diagram-> Konfiguracja Viewqwest 2 gb / s Z powyższego linku korzystam z konfiguracji pojedynczej sieci. Czy to znaczy, że jeśli RT-AC88U jest w trybie AP, to ustawianie nr 2 jest poprawną opcją?


RE: Pytania na temat portu WAN i LAN routera. - rinjanijelek - 14 Nov 2018

pinky867 napisał: Moje szczere przeprosiny. RT-AC88U jest rzeczywiście w trybie AP. Jestem z planem Viewqwest 2Gbps. Kliknij, aby zobaczyć diagram-> Konfiguracja Viewqwest 2 gb / s Z powyższego linku korzystam z konfiguracji pojedynczej sieci. Czy to znaczy, że jeśli RT-AC88U jest w trybie AP, to ustawianie nr 2 jest poprawną opcją? Teoretycznie rzecz biorąc, nr 2 jest bardziej poprawny z dwóch. Dla mnie obie opcje, mam taką samą prędkość.


RE: Pytania na temat portu WAN i LAN routera. - denisse.elmudesi - 14 Nov 2018

pinky867 napisał: Moje szczere przeprosiny. RT-AC88U jest rzeczywiście w trybie AP. Jestem z planem Viewqwest 2Gbps. Kliknij, aby zobaczyć diagram-> Konfiguracja Viewqwest 2 gb / s Z powyższego linku korzystam z konfiguracji pojedynczej sieci. Czy to znaczy, że jeśli RT-AC88U jest w trybie AP, to ustawianie nr 2 jest poprawną opcją? Wygląda jak plan 2Gbps router ONT ma prędkość 2 Gb / s, ale każdy port LAN ma limit prędkości 1 Gbps. W każdym razie twoja druga konfiguracja przyniosłaby ci wyższą prędkość, ponieważ nie ma podwójnego NAT. Zacytować: 2) Modem -> RT-AC88U (LAN) -> PC (LAN). przy tej konfiguracji prędkość mojego internetu wynosi około 800+ do 900 + Mb / s.


RE: Pytania na temat portu WAN i LAN routera. - senthilprabhu.ind - 14 Nov 2018

Dziękuje za wszystko. Użyję teraz instalacji nr 2. Jeszcze raz bardzo dziękuję.


RE: Pytania na temat portu WAN i LAN routera. - denisse.elmudesi - 14 Nov 2018

Korzystając z metody 2, modem -> router (LAN) -> komputer (LAN), czy używamy serwera DHCP w modemie lub routerze? Który wyłączyć, a który włączyć. Albo jedno z nich mogłoby zrobić, o ile nie oba?