cs-joke.pl forum
Wdzięczny za porady dotyczące optymalizacji prędkości łącza szerokopasmowego - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Internet (https://cs-joke.pl/forum-6.html)
+--- Thread: Wdzięczny za porady dotyczące optymalizacji prędkości łącza szerokopasmowego (/thread-29601.html)

Pages: 1 2


Wdzięczny za porady dotyczące optymalizacji prędkości łącza szerokopasmowego - shreeshesh - 16 Aug 2019

Cześć chłopaki,   Szukam porady, jak zoptymalizować mój abonament M1 1Gbps Fibre Broadband.   Obecnie używam Huawei HG8240H (ONT) i Asus RT-AC68U (router), które są ustawione w salonie.   A ja korzystam z mojej środkowej serii Macbook Pro 2010 w sąsiedniej sypialni.   Wypróbowałem test prędkości na Ookli i zarządzałem szybkością pobierania około 215 Mbps i prędkością wysyłania 95 Mbps. Czy jest jakaś metoda, która może zoptymalizować moją konfigurację bez korzystania z połączenia przewodowego? Czy otrzymuję normalne liczby dla mojego obecnego ustawienia?   Z góry dziękuję za wszystkie pomocne porady i przeprosiny za podniesienie tak powszechnego problemu.


RE: Wdzięczny za porady dotyczące optymalizacji prędkości łącza szerokopasmowego - newcompanyface - 16 Aug 2019

Twój Macbook ma tylko adapter Wi-Fi 802.11n, co ogranicza prędkość do nie więcej niż 300 Mb / s. Rzeczywista przepustowość jest niższa. Zdobądź D-Link DWA-192, jeśli twój Macbook ma port USB 3.0.


RE: Wdzięczny za porady dotyczące optymalizacji prędkości łącza szerokopasmowego - bassrocker4 - 16 Aug 2019

W przypadku łączności bezprzewodowej zwykle wynosi około 200 ~ 500 Mb / s.


RE: Wdzięczny za porady dotyczące optymalizacji prędkości łącza szerokopasmowego - priyapatils84 - 16 Aug 2019

Dzięki za 2 pomocne porady. Myślę, że mój MacBook ma tylko porty USB 2.0 ... Czy mogę użyć Asus USB-AC53, aby poprawić swoją wydajność?


RE: Wdzięczny za porady dotyczące optymalizacji prędkości łącza szerokopasmowego - yuffie.for - 16 Aug 2019

astuka napisał: Cześć chłopaki, Szukam porady, jak zoptymalizować mój abonament M1 1Gbps Fibre Broadband. Obecnie używam Huawei HG8240H (ONT) i Asus RT-AC68U (router), które są ustawione w salonie. A ja korzystam z mojej środkowej serii Macbook Pro 2010 w sąsiedniej sypialni. Wypróbowałem test prędkości na Ookli i zarządzałem szybkością pobierania około 215 Mbps i prędkością wysyłania 95 Mbps. Czy jest jakaś metoda, która może zoptymalizować moją konfigurację bez korzystania z połączenia przewodowego? Czy otrzymuję normalne liczby dla mojego obecnego ustawienia? Z góry dziękuję za wszystkie pomocne porady i przeprosiny za podniesienie tak powszechnego problemu. W rzeczywistości z prędkością 215 Mb / s jest wystarczająca do większości zadań, więc nie ma potrzeby optymalizacji.


RE: Wdzięczny za porady dotyczące optymalizacji prędkości łącza szerokopasmowego - anieqsamsodien - 16 Aug 2019

astuka napisał: Dzięki za 2 pomocne porady. Myślę, że mój MacBook ma tylko porty USB 2.0 ... Czy mogę użyć Asus USB-AC53, aby poprawić swoją wydajność? USB-AC53 to urządzenie USB 2.0, więc może obsługiwać bezprzewodową prędkość AC do 866 Mb / s. jeśli chcesz zwiększyć szybkość połączenia bezprzewodowego z oryginalnego Wireless-N, to urządzenie jest właśnie dla Ciebie.


RE: Wdzięczny za porady dotyczące optymalizacji prędkości łącza szerokopasmowego - billagrewal07 - 16 Aug 2019

renfred89 napisał: USB-AC53 to urządzenie USB 2.0, więc może obsługiwać bezprzewodową prędkość AC do 866 Mb / s. jeśli chcesz zwiększyć szybkość połączenia bezprzewodowego z oryginalnego Wireless-N, to urządzenie jest właśnie dla Ciebie. USB 2.0 ma jednak tylko 480 Mb / s. Nie będzie dużo lepszy niż to, co ma teraz.


RE: Wdzięczny za porady dotyczące optymalizacji prędkości łącza szerokopasmowego - pedro.trinidad - 16 Aug 2019

negativzero napisał: USB 2.0 ma jednak tylko 480 Mb / s. Nie będzie dużo lepszy niż to, co ma teraz. powiedziałbym, że jego teoretyczna prędkość wynosi 480. ale zwykle jest to 400 ish, zakładając, że płyta główna jest dobrze zbudowana. 866 teoretyczna prędkość miałaby co najmniej około 400 Mb / s przepustowości w idealnym stanie, więc myślę, że jest lepsza niż bezprzewodowy N 300 Mb / s?


RE: Wdzięczny za porady dotyczące optymalizacji prędkości łącza szerokopasmowego - michaellamborghini96311 - 16 Aug 2019

renfred89 napisał: powiedziałbym, że jego teoretyczna prędkość wynosi 480. ale zwykle jest to 400 ish, zakładając, że płyta główna jest dobrze zbudowana. 866 teoretyczna prędkość miałaby co najmniej około 400 Mb / s przepustowości w idealnym stanie, więc myślę, że jest lepsza niż bezprzewodowy N 300 Mb / s? Dane są przenoszone przez USB i będą miały narzuty. Również większość adapterów Wi-Fi USB, o których wiem, nie może dobrze przetwarzać AES ani przetwarzać obciążenia. W każdym razie MacBook 2010 ma 450 Mb / s. To jest około 230-300 w prawdziwym życiu. Nie spodziewałbym się, że adapter USB będzie znacznie lepszy.


RE: Wdzięczny za porady dotyczące optymalizacji prędkości łącza szerokopasmowego - jeremyalittle - 16 Aug 2019

negativzero napisał: Dane są przenoszone przez USB i będą miały narzuty. Również większość adapterów Wi-Fi USB, o których wiem, nie może dobrze przetwarzać AES ani przetwarzać obciążenia. W każdym razie MacBook 2010 ma 450 Mb / s. To jest około 230-300 w prawdziwym życiu. Nie spodziewałbym się, że adapter USB będzie znacznie lepszy. Rozumiem, rozumiem ... dzięki za wskazanie punktu, za którym tęskniłem ...