cs-joke.pl forum
Podjąłem decyzję i popełniłem błąd - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Internet (https://cs-joke.pl/forum-6.html)
+--- Thread: Podjąłem decyzję i popełniłem błąd (/thread-29777.html)

Pages: 1 2


Podjąłem decyzję i popełniłem błąd - abhiprofession526 - 12 Sep 2019

Postanowiłem ponownie zawrzeć umowę ze Starhub, zmieniając kabel z światłowodu.   Zapisuję się do światłowodu 100 Mb / s. I mam teraz do czynienia z 2 problemami, w których nie miałem go, gdy byłem na kablu.    Kabel 25 Mb / s, modem Cisco + router, bezpośrednie połączenie LAN z routera do komputera Na BT wolno, ale w stanie osiągnąć prędkość 3 Mb / s Najdalsze Wi-Fi na końcu pokoju było słabe, ale mogło się połączyć    Fibre 100 Mb / s, D-link 868, Huawei ONT, z tymczasowym bezprzewodowym USB 2,4 GHz. Na BT wzrost prędkości nieco, najwyższa prędkość, jaką widziałem, to tylko 4-5 Mb / s, czy to normalne? Zasięg najdalszego zasięgu Wi-Fi w pokoju końcowym jest teraz oficjalnie martwy, nie może połączyć 2,4 GHz ani 5 GHz.   PS: Zrobiłem test prędkości i zauważyłem, że mój dl jest wolniejszy niż moja ul.     Pytanie 1) Czy moja prędkość BT może być większa niż obecna prędkość 4-5 Mb / s?   2) Jak skonfigurować, aby poprawić?   3) Czy powinienem kupić kabel sieciowy cat5e lub cat6?   4) Czy po zmianie na router Asus N66 lub AC66 zwiększy zasięg mojego Wi-Fi, a tym samym mój pokój na końcu będzie mógł odbierać Wi-Fi?   5) Czy jest jakaś inna lepsza alternatywa dla rozwiązania qns 4?   10q


RE: Podjąłem decyzję i popełniłem błąd - mfres8052 - 12 Sep 2019

kenapa siol napisał: Postanowiłem ponownie zawrzeć umowę ze Starhub, zmieniając kabel z światłowodu. Zapisuję się do światłowodu 100 Mb / s. I mam teraz do czynienia z 2 problemami, w których nie miałem go, gdy byłem na kablu. Kabel 25 Mb / s, modem Cisco + router, bezpośrednie połączenie LAN z routera do komputera Na BT wolno, ale w stanie osiągnąć prędkość 3 Mb / s Najdalsze Wi-Fi na końcu pokoju było słabe, ale mogło się połączyć Fibre 100 Mb / s, D-link 868, Huawei ONT, z tymczasowym bezprzewodowym USB 2,4 GHz. Na BT wzrost prędkości nieco, najwyższa prędkość, jaką widziałem, to tylko 4-5 Mb / s, czy to normalne? Zasięg najdalszego zasięgu Wi-Fi w pokoju końcowym jest teraz oficjalnie martwy, nie może połączyć 2,4 GHz ani 5 GHz. PS: Zrobiłem test prędkości i zauważyłem, że mój dl jest wolniejszy niż moja ul. Pytanie 1) Czy moja prędkość BT może być większa niż obecna prędkość 4-5 Mb / s? 2) Jak skonfigurować, aby poprawić? 3) Czy powinienem kupić kabel sieciowy cat5e lub cat6? 4) Czy po zmianie na router Asus N66 lub AC66 zwiększy zasięg mojego Wi-Fi, a tym samym mój pokój na końcu będzie mógł odbierać Wi-Fi? 5) Czy jest jakaś inna lepsza alternatywa dla rozwiązania qns 4? 10q Wystarczy dwupasmowy zasilacz sieciowy AC USB 3.0 lub po prostu dostaniesz kabel sieciowy Cat 6.


RE: Podjąłem decyzję i popełniłem błąd - yvonnecwh - 12 Sep 2019

Henry Ng napisał: Wystarczy dwupasmowy zasilacz sieciowy AC USB 3.0 lub po prostu dostaniesz kabel sieciowy Cat 6. Patrzę na bezprzewodowy usb Asus N53 lub AC56. Czy przy prędkości zaledwie 100 Mb / s N53 jest już wystarczające? Powinienem dostać płaski kabel kategorii 6, dzięki za sugestię. Jednak oba te elementy nie pomagają rozwiązać mojego martwego punktu w moim odległym pokoju. Czy asus N66 z anteną 9 x 9dbi może pomóc w rozwiązaniu problemu z martwym punktem?


RE: Podjąłem decyzję i popełniłem błąd - nitinpaisa1 - 12 Sep 2019

1) Szybkość BT zależy od tego, jak szybko rówieśnicy mogą cię wysłać. Tak więc nie ma wiele do zrobienia, poza poprawnym skonfigurowaniem przekierowania portów. 2) Użyj kabla LAN do komputera stacjonarnego / laptopa. 3) Kat. 6. Ma lepszą izolację sygnału i będzie bardziej stabilny. 4) Tak, ale ... skoro zamierzasz podłączyć kabel LAN do swojego pokoju. Po prostu zdobądź bezprzewodowy AP, aby powtórzyć / zmostkować sygnał, jest to również tańsze. 5) Jeśli masz mnóstwo pieniędzy, będziesz mieć więcej opcji. Na razie zainstaluj kabel LAN. Rozwiąże większość problemów z sygnałem. Następnie zaktualizuj Wi-Fi.


RE: Podjąłem decyzję i popełniłem błąd - vupynulaw - 12 Sep 2019

kenapa siol napisał: Patrzę na bezprzewodowy usb Asus N53 lub AC56. Czy przy prędkości zaledwie 100 Mb / s N53 jest już wystarczające? Powinienem dostać płaski kabel kategorii 6, dzięki za sugestię. Jednak oba te elementy nie pomagają rozwiązać mojego martwego punktu w moim odległym pokoju. Czy asus N66 z anteną 9 x 9dbi może pomóc w rozwiązaniu problemu z martwym punktem? Nie ma problemu, zasilacz sieciowy jest lepszy, aw przyszłości będzie mógł nadal używać zasilacza, gdy zwiększysz prędkość.


RE: Podjąłem decyzję i popełniłem błąd - sparkle.kimbrough - 12 Sep 2019

kenapa siol napisał: Postanowiłem ponownie zawrzeć umowę ze Starhub, zmieniając kabel z światłowodu. Zapisuję się do światłowodu 100 Mb / s. I mam teraz do czynienia z 2 problemami, w których nie miałem go, gdy byłem na kablu. Kabel 25 Mb / s, modem Cisco + router, bezpośrednie połączenie LAN z routera do komputera Na BT wolno, ale w stanie osiągnąć prędkość 3 Mb / s Najdalsze Wi-Fi na końcu pokoju było słabe, ale mogło się połączyć Fibre 100 Mb / s, D-link 868, Huawei ONT, z tymczasowym bezprzewodowym USB 2,4 GHz. Na BT wzrost prędkości nieco, najwyższa prędkość, jaką widziałem, to tylko 4-5 Mb / s, czy to normalne? Zasięg najdalszego zasięgu Wi-Fi w pokoju końcowym jest teraz oficjalnie martwy, nie może połączyć 2,4 GHz ani 5 GHz. PS: Zrobiłem test prędkości i zauważyłem, że mój dl jest wolniejszy niż moja ul. Pytanie 1) Czy moja prędkość BT może być większa niż obecna prędkość 4-5 Mb / s? 2) Jak skonfigurować, aby poprawić? 3) Czy powinienem kupić kabel sieciowy cat5e lub cat6? 4) Czy po zmianie na router Asus N66 lub AC66 zwiększy zasięg mojego Wi-Fi, a tym samym mój pokój na końcu będzie mógł odbierać Wi-Fi? 5) Czy jest jakaś inna lepsza alternatywa dla rozwiązania qns 4? 10q Z tego, co widzę, jedynym błędem jest to, że nie odrobiłeś wystarczająco dużo pracy domowej, wszystkie rzeczy, które wymieniłeś, są wypełnione zmiennymi, które nie są powiązane z twoim ISP / PLANEM, który masz. Prędkość torrenta jest czymś na szarej linii, zależy od nasion, zależy od portów. 4-5 Mb / s wygląda idealnie, już nie poprawisz swojego planu. Wifi jest problemem związanym z routerem, zmiana z ADSL na kabel na światłowód nie ma znaczenia, ponieważ nadal będziesz potrzebować dobrego routera dla dobrego zasięgu WIFI. Prawdopodobnie jest to efekt placebo, który według ciebie był lepszy w sieci kablowej. Kablowo, jeśli możesz sobie na to pozwolić, a po prostu po prostu odłożysz go na podłogę i oczywiście nie wpłynie to na żaden z twoich istniejących remontów, oczywiście, wybierz najlepsze, na co Cię stać, ale chyba, że naprawdę testujesz przepustowość w środowisku LAN nawet Cat5E jest wystarczający dla twojego planu. Uprość odpowiedzi za Ciebie. 1) Myślę, że 4-5 Mb / s to prawdopodobnie najwyższy poziom, jaki możesz uzyskać za swój plan. 2) Spójrz na optymalizację uTorrent, jak skonfigurować liczbę równoczesnych peerów i nasion. 3) Oba są w porządku, nie zaszkodzi, aby uzyskać lepszy, ale prawdopodobnie nie zobaczysz żadnej poprawy tego, jak myślisz, ponieważ jest to twój plan, który nie może nawet maksymalnie osiągnąć Cat5E. 4) W zależności od układu miejsca, sprawdź także, który router ma lepszy zasięg WIFI. 5) Nie mam na to żadnych sugestii.


RE: Podjąłem decyzję i popełniłem błąd - iangel42 - 12 Sep 2019

Henry Ng napisał: Nie ma problemu, zasilacz sieciowy jest lepszy, aw przyszłości będzie mógł nadal używać zasilacza, gdy zwiększysz prędkość. Wszystko zależy od twojego użycia. Jeśli potrzebujesz tylko Internetu, a abonament światłowodowy to tylko 100 Mb / s. Wtedy router N przy prędkości 300 Mb / s to więcej niż wystarcza. Jeśli potrzebujesz ftp między komputerem, a oba komputery mają wsparcie AC. Wtedy router AC będzie dobry. Nie wydawaj dodatkowych pieniędzy za nic. Technologia zmienia się co kilka miesięcy i z czasem może być tańsza.


RE: Podjąłem decyzję i popełniłem błąd - rfierrom - 12 Sep 2019

cscs3 napisał: Wszystko zależy od twojego użycia. Jeśli potrzebujesz tylko Internetu, a abonament światłowodowy to tylko 100 Mb / s. Wtedy router N przy prędkości 300 Mb / s to więcej niż wystarcza. Jeśli potrzebujesz ftp między komputerem, a oba komputery mają wsparcie AC. Wtedy router AC będzie dobry. Nie wydawaj dodatkowych pieniędzy za nic. Technologia zmienia się co kilka miesięcy i z czasem może być tańsza. Tak masz rację. Zmień bardzo szybko. Teraz adapter USB WiFi AC jest tani, podobnie jak łącze TP kosztuje 40 USD. Teraz nawet Google buduje bardzo szybki kabel morski z najnowszą technologią od USA do Japonii i łączy się z istniejącymi kablami. Oznaczało to trasę do Japonii za pomocą istniejącego kabla, a następnie z Japonii do USA za pomocą nowego kabla. Zostanie ukończony za 2 lata.


RE: Podjąłem decyzję i popełniłem błąd - dearadioo7 - 12 Sep 2019

Przetestowane i sprawdzone, wspinaczka ze Starhub może taktować> 200 Mb / s ... nie jestem pewien, czy może pójść wyżej, ponieważ wąskim gardłem, które napotkałem, jest moja stara komp - pamięć podręczna dysku pełna przy użyciu UT


RE: Podjąłem decyzję i popełniłem błąd - s.h.e.el.a.gh.kachel97.860 - 12 Sep 2019

kon_sk napisał: Przetestowane i sprawdzone, wspinaczka ze Starhub może taktować> 200 Mb / s ... nie jestem pewien, czy może pójść wyżej, ponieważ wąskim gardłem, które napotkałem, jest moja stara komp - pamięć podręczna dysku pełna przy użyciu UT Tak, kompa za stara. Zmieniam się co 3 lata.