cs-joke.pl forum
Qns o chłodzeniu wodą - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Sprzęt (https://cs-joke.pl/forum-2.html)
+--- Thread: Qns o chłodzeniu wodą (/thread-30304.html)

Pages: 1 2


Qns o chłodzeniu wodą - dwiwahyupras - 29 Nov 2019

Cześć guru   Zastanawiam się nad przejściem na chłodzenie wodne, ale mam na uwadze kilka pytań.   1. Czy chłodzenie wodne jest znacznie cichsze niż powietrze? 2. Czy chłodzenie wodne wymaga dużo wysiłku / konserwacji? 3. Czy całkowicie odcina 95% wchodzącego pyłu? 4. Czy podstawowe chłodzenie wodne jest bardzo drogie? co min. wymagana inwestycja?   nie jestem ponad zegarem ani niczym… zwykły gracz, który jest leniwy w utrzymywaniu filtrów przeciwpyłowych i fanów przez cały czas.   z góry dziękuję


RE: Qns o chłodzeniu wodą - powepisi - 29 Nov 2019

Niestandardowe chłodzenie wodne lub AIO? W twoim przypadku sugerowałbym AIO (wszystko w jednym), ponieważ niestandardowe chłodzenie wodne wymaga dużo inwestycji, czasu i konserwacji. 1. Tak 2. Tak 3. Nie 4. Tak Około 200-500 USD w zależności od marek


RE: Qns o chłodzeniu wodą - osdrillsforskills - 29 Nov 2019

TechNuB napisał: Cześć guru Zastanawiam się nad przejściem na chłodzenie wodne, ale mam na uwadze kilka pytań. 1. Czy chłodzenie wodne jest znacznie cichsze niż powietrze? 2. Czy chłodzenie wodne wymaga dużo wysiłku / konserwacji? 3. Czy całkowicie odcina 95% wchodzącego pyłu? 4. Czy podstawowe chłodzenie wodne jest bardzo drogie? co min. wymagana inwestycja? nie jestem ponad zegarem ani niczym… zwykły gracz, który jest leniwy w utrzymywaniu filtrów przeciwpyłowych i fanów przez cały czas. z góry dziękuję Sposób zarządzania pyłem polega na projektowaniu skrzynek Bardzo rzadko tanie i ładne pasują do wydajności inżynieryjnej Sprawy zaprojektowane z Konserwacją to dobrodziejstwo Przypadki takie jak Node 202 to # $ #% #% $ Wchodzę w temat Nie potrzebujesz regularnej konserwacji, aby usunąć kurz z systemów chłodzonych powietrzem. Wystarczy trochę zdrowego rozsądku 1. Wszystko, co zasysa powietrze, wymaga filtra przeciwpyłowego 2. Zmniejszyć części ruchome 3. Wszystko bez powietrza, filtr przeciwpyłowy dobrze jest mieć, ale nie jest to konieczne Mając na uwadze powyższe. Mój FTZ jest stosunkowo wolny od pyłu, wymagający niewielkiej konserwacji lub nie wymagający żadnej konserwacji po 2 latach użytkowania. Od czasu do czasu co 6 miesięcy wyjmij pył z osłony magnetycznej z zewnętrznej strony obudowy, aby go wytrzeć. następnie zatrzaśnij z powrotem na miejscu. Chłodzenie wodą, są plusy i minusy. Ale jeśli nie chcesz wykonywać czynności związanych z chłodzeniem powietrzem, sugeruję rezygnację z chłodzenia wodą. Bo zgaduję, że będziesz się przejmować konserwacją dopiero po awarii pompy. Jak samochód, gdy przestaje działać chłodzenie wodne, cały komputer się psuje. Z drugiej strony fani procesorów, rzadko widziałem, że zawodzi (fani Intel Stock) przez całe życie. Jedyny raz, kiedy widzę, że się nie udaje, to kiedy jest zadławiony kulkami kurzu (środowisko sklepu Smoky lan nigdy nie utrzymuje się przez 3 lata)


RE: Qns o chłodzeniu wodą - massive.johnson - 29 Nov 2019

Jeśli jesteś leniwy, zdobądź laptopa do gier. Bezobsługowy. Wszystkie komputery wymagają niewielkiej konserwacji, aby komputer działał przed przegrzaniem poprzez usunięcie kurzu. Jeśli używasz komputera, połóż go na stole, ponieważ jest mniej kurzu. Podłoga ma najwięcej pyłu i szybko zadławi komputer. TechNuB napisał: Cześć guru Zastanawiam się nad przejściem na chłodzenie wodne, ale mam na uwadze kilka pytań. 1. Czy chłodzenie wodne jest znacznie cichsze niż powietrze? 2. Czy chłodzenie wodne wymaga dużo wysiłku / konserwacji? 3. Czy całkowicie odcina 95% wchodzącego pyłu? 4. Czy podstawowe chłodzenie wodne jest bardzo drogie? co min. wymagana inwestycja? nie jestem ponad zegarem ani niczym… zwykły gracz, który jest leniwy w utrzymywaniu filtrów przeciwpyłowych i fanów przez cały czas. z góry dziękuję


RE: Qns o chłodzeniu wodą - lizkollat - 29 Nov 2019

W przypadku AIO: 1. Zależy od marki, krzywej wentylatora i hałasu pompy. Wykonaj szybkie wyszukiwanie marki przed podjęciem decyzji, zwykle będą miały recenzje. 2. Brak konserwacji, podział albo RMA / kup nowy 3. Filtry do spożycia są odpowiedzią na to 4. Zakres od 80-200 + Dla niestandardowej pętli: 1. Wybór wentylatorów i pompy. Fani Noctua / delikatny tajfun / wentylatory z dźwignią magnetyczną są nieco bardziej popularne w przypadku niższych poziomów hałasu. Pompy D5 są również cichsze niż DDC 2. W zależności od chłodziwa, jeśli używasz wody destylowanej z NUKE, powinna być w stanie używać dość długo bez konserwacji. Ale jeśli wybierzesz takie chłodziwa jak Primochill VUE, przygotuj się na zmianę w ciągu 2 tygodni 3. Ta sama odpowiedź, filtruj po spożyciu. 4. Wykonane w Chinach, chłodzenie procesora (rozsądne, ale nie najlepsze) może wynosić około 100 USD. Chcesz takie atas jak EKWB lub wykonane w Niemczech aqua bloki, może wzrosnąć do 400-1k, w zależności od stopnia zaawansowania twojej konfiguracji TechNuB napisał: Cześć guru Zastanawiam się nad przejściem na chłodzenie wodne, ale mam na uwadze kilka pytań. 1. Czy chłodzenie wodne jest znacznie cichsze niż powietrze? 2. Czy chłodzenie wodne wymaga dużo wysiłku / konserwacji? 3. Czy całkowicie odcina 95% wchodzącego pyłu? 4. Czy podstawowe chłodzenie wodne jest bardzo drogie? co min. wymagana inwestycja? nie jestem ponad zegarem ani niczym… zwykły gracz, który jest leniwy w utrzymywaniu filtrów przeciwpyłowych i fanów przez cały czas. z góry dziękuję Wyślij mi plik cookie (; Aplikacja HardwareZone Forums


RE: Qns o chłodzeniu wodą - tkrol94 - 29 Nov 2019

Przez lata prowadziłem niestandardową pętlę. 1) Czy jest ciszej? Zależy. Miałem 2 grzejniki. Grzejnik Quad 560 i podwójny grzejnik 120 240 w pętli z łącznie 10 wentylatorami. Mimo że korzystałem z cichych wentylatorów, gdy 10 wentylatorów się rozkręciło, nie był to cichy system. Mój obecny chłodzony powietrzem zestaw z radiatorem cryorig jest znacznie cichszy. 2) Tak, potrzeba dużo wysiłku, aby zrobić to dobrze. Wycieki, estetyka, wydajność to niektóre z problemów, które zajmują dużo czasu. Utrzymanie rozsądku, jeśli dobrze się stanie, wystarczy uzupełnić wodę, aby go utrzymać. 3) Masz grzejniki, które wymagają chłodzenia. Nie możesz więc stworzyć całkowicie izolowanego systemu, chyba że umieścisz je wszystkie poza platformą. 4) Niestandardowe chłodzenie wodne wymaga wielu rzeczy, które składają się na znaczną ilość.


RE: Qns o chłodzeniu wodą - cristina00100 - 29 Nov 2019

Nie ciszej. Wentylatory na grzejnikach zwykle wirują szybciej, przepychając powietrze przez gęste radki. Chłodzone powietrzem platformy są zwykle cichsze i odpowiednio dostrojone. Powiedziałbym, że kup nową obudowę z odpowiednim projektem filtra. Obudowy z otwartym grillem są okropne, jeśli chodzi o kurz. TechNuB napisał: Cześć guru Zastanawiam się nad przejściem na chłodzenie wodne, ale mam na uwadze kilka pytań. 1. Czy chłodzenie wodne jest znacznie cichsze niż powietrze? 2. Czy chłodzenie wodne wymaga dużo wysiłku / konserwacji? 3. Czy całkowicie odcina 95% wchodzącego pyłu? 4. Czy podstawowe chłodzenie wodne jest bardzo drogie? co min. wymagana inwestycja? nie jestem ponad zegarem ani niczym… zwykły gracz, który jest leniwy w utrzymywaniu filtrów przeciwpyłowych i fanów przez cały czas. z góry dziękuję


RE: Qns o chłodzeniu wodą - hninhninoo321 - 29 Nov 2019

TechNuB napisał: Cześć guru Zastanawiam się nad przejściem na chłodzenie wodne, ale mam na uwadze kilka pytań. 1. Czy chłodzenie wodne jest znacznie cichsze niż powietrze? 2. Czy chłodzenie wodne wymaga dużo wysiłku / konserwacji? 3. Czy całkowicie odcina 95% wchodzącego pyłu? 4. Czy podstawowe chłodzenie wodne jest bardzo drogie? co min. wymagana inwestycja? nie jestem ponad zegarem ani niczym… zwykły gracz, który jest leniwy w utrzymywaniu filtrów przeciwpyłowych i fanów przez cały czas. z góry dziękuję Przez kilka lat prowadziłem niestandardową pętlę i całkowicie tego żałowałem. Możesz zobaczyć moją toaletę po prawej stronie. 1. Toaleta jest bardziej cicha niż powietrze, ponieważ nie będziesz mieć małych głośnych wentylatorów, takich jak CPU lub GFX. Zamiast tego są one zastępowane przez wentylatory chłodnicy i hałas pompy. Jeśli chcesz zmniejszyć hałas, polecam ciche wentylatory chłodnicy i kontroler wentylatora, aby zmniejszyć obroty, aby było bardzo cicho. 2. Woda wymaga dużego wysiłku i konserwacji, ponieważ zbudowanie pętli jest bardzo trudne i kłopotliwe, a kiedy chcesz ją uaktualnić, jest to bardzo trudne i kłopotliwe, ponieważ musisz ją przerwać. 3. Wentylatory nadal będą wprowadzać kurz do grzejników. Jeśli umieścisz grzejniki poza obudową i masz również odpowiednie bloki wodne MOBO vrm i RAM, być może możesz kupić z 1 lub 2 wentylatorami skrzynkowymi. Nie możesz wypróbować wentylatorów skrzynkowych, ale nie jestem pewien, jak będzie ciepło na dysku HDD / SSD. Jeśli możesz kupić bloki do wszystkiego, możesz uszczelnić obudowę i technicznie upewnić się, że bardzo mało kurzu wnika. Grzejniki nadal będą bardzo zakurzone, ale chyba łatwiejsze do czyszczenia. 4. Jeśli dostajesz AIO, wcale nie jest drogie. Na przykład. Chłodnice procesora AIO nie są trudne w konfiguracji i konserwacji, ponieważ niewiele różnią się od chłodnic powietrznych oprócz dołączonego chłodnicy. Niektóre rozwiązania gfx, niektóre także z AIO. W przypadku niestandardowej pętli będziesz musiał kupić pojedyncze części w wielu obszarach, armaturach, pompach, rurkach, blokach itp. Jest to bardzo drogie i dobre, aby ładnie wyglądać, ale zupełnie nie huk za grosze. Jeśli dobrze pamiętam konfigurację po prawej stronie, wydałem co najmniej 2 tys. USD, a to tylko na elementy chłodzące wodę. Z perspektywy czasu bym trzymał się chłodzenia powietrzem, aby łatwiej było ulepszać rzeczy.


RE: Qns o chłodzeniu wodą - brianbelfor - 29 Nov 2019

Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz To jest przykład mojego chłodzenia wodą. Nadal jest w budowie. Cena za chłodzenie wodne wynosi ponad 2 tys., W zależności od rodzaju bloków wodnych dla twojego sprzętu. Nie wszystkie bloki pasują, musisz dowiedzieć się, które są kompatybilne, a cena też jest inna.


RE: Qns o chłodzeniu wodą - cruz.jules - 29 Nov 2019

ronnie_gogs napisał: Przez lata prowadziłem niestandardową pętlę. 1) Czy jest ciszej? Zależy. Miałem 2 grzejniki. Grzejnik Quad 560 i podwójny grzejnik 120 240 w pętli z łącznie 10 wentylatorami. Mimo że korzystałem z cichych wentylatorów, gdy 10 wentylatorów się rozkręciło, nie był to cichy system. Mój obecny chłodzony powietrzem zestaw z radiatorem cryorig jest znacznie cichszy. 2) Tak, potrzeba dużo wysiłku, aby zrobić to dobrze. Wycieki, estetyka, wydajność to niektóre z problemów, które zajmują dużo czasu. Utrzymanie rozsądku, jeśli dobrze się stanie, wystarczy uzupełnić wodę, aby go utrzymać. 3) Masz grzejniki, które wymagają chłodzenia. Nie możesz więc stworzyć całkowicie izolowanego systemu, chyba że umieścisz je wszystkie poza platformą. 4) Niestandardowe chłodzenie wodne wymaga wielu rzeczy, które składają się na znaczną ilość. Wycieki nigdy się nie zdarzają, jeśli masz dobre o-ringi i złączki. Jeśli te elementy działały wcześniej i nadal występują wycieki, to jest to problem z rurkami Nie można przeciekać, jeśli zrobisz to dobrze