cs-joke.pl forum
Problem z połączeniem z routerem DIR 865L - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Internet (https://cs-joke.pl/forum-6.html)
+--- Thread: Problem z połączeniem z routerem DIR 865L (/thread-30621.html)

Pages: 1 2


Problem z połączeniem z routerem DIR 865L - x.xtaz.x - 14 Jan 2020

Kilka tygodni temu otrzymałem DIR 865L, jako część mojego pakietu światłowodów Starhub. Jeszcze kilka dni temu działało dobrze. Jednak od ostatnich 2 dni mam problemy z połączeniem się z routerem w paśmie Wi-Fi 2,4 Ghz. Szczegóły są jak poniżej:   Po włączeniu routera widzę mój sygnał Wi-Fi w widmach 2,4 Ghz i 5 Ghz. Jednak gdy próbuję podłączyć laptopa / komputer stacjonarny lub telefon komórkowy do sieci Wi-Fi 2,4 Ghz, nie łączą się (wszystkie nie działają). Próbowałem połączyć się z routerem, stojąc blisko niego, a nawet z dala od niego. Kiedy jestem blisko routera (w odległości 5 stóp), otrzymuję silny sygnał (pełne paski), ale moje urządzenia nadal się nie łączą.   Jeśli spróbuję połączyć się ze spektrum 5 Ghz, moje urządzenia połączą się bez żadnych problemów. Po połączeniu przez spektrum 5 Ghz mogę nawet uzyskać dostęp do Internetu i ekranów administratora routera. Kiedy sprawdzam status połączeń Wi-Fi na ekranie stanu routera, pokazuje, że 2,4 Ghz jest włączony i działa bez żadnych problemów - jednak po prostu nie mogę się z nim połączyć!   Próbowałem ponownie uruchomić router i ponownie połączyć się ze spektrum 2,4 Ghz. Przez większość czasu nawet po restarcie nie łączy się. Jednak czasami (około 1 na 5 uruchamia się ponownie) jestem w stanie połączyć się ze spektrum Wi-Fi 2,4 Ghz (wraz z 5 Ghz), ale wtedy prędkość łącza jest na dolnej stronie.   Ustawienie widma bezprzewodowego 2,4 Ghz w routerze jest następujące:   Tryb 802.11: tylko 802.11n  Włącz Auto ChannelScan: Tak  Szerokość kanału: Auto. 20/40  Stan widoczności: widoczny  Tryb bezpieczeństwa: WPA-Personal  Tryb WPA: tylko WPA2  Typ szyfra: AES  Interwał aktualizacji klucza grupy: 3600   Moja wersja oprogramowania to 1.06   Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu? Czy muszę RMA mojego routera i jeśli to zrobię, dostanę nowy kawałek, czy będzie on odnowiony?


RE: Problem z połączeniem z routerem DIR 865L - lermavanessa - 14 Jan 2020

Najpierw spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Przytrzymaj przycisk resetowania z tyłu routera - przytrzymanie przycisku przez> 10 sekund zwykle załatwia sprawę. Użyj prostej nazwy sieci Wi-Fi (bez spacji / wielkich liter itp.). Użyj domyślnej nazwy sieci i hasła (naklejka na routerze, jeśli pamięć dobrze mi służy). Jeśli wszystko inne zawiedzie, zadzwoń do D-Link - mogą dokonać zamiany 1: 1.


RE: Problem z połączeniem z routerem DIR 865L - aldebaranspica06 - 14 Jan 2020

Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne, ale bez powodzenia. Poczekam jeszcze kilka dni i zadzwonię do D-link. Czy są dobrzy w robieniu swapów, czy to kolejny ból głowy?


RE: Problem z połączeniem z routerem DIR 865L - roula.aj - 14 Jan 2020

Mindex napisał: Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne, ale bez powodzenia. Poczekam jeszcze kilka dni i zadzwonię do D-link. Czy są dobrzy w robieniu swapów, czy to kolejny ból głowy? Nigdy nie potrzebowałem wymiany; są w International Business Park, co może być nieco na uboczu, w zależności od tego, gdzie mieszkasz / pracujesz.


RE: Problem z połączeniem z routerem DIR 865L - 777sappa777 - 14 Jan 2020

skorzystaj z analizatora Wi-Fi i sprawdź, czy 2,4 GHz jest przepełnione, czy nie.


RE: Problem z połączeniem z routerem DIR 865L - rawat.kshitiz - 14 Jan 2020

Mindex napisał: ... Włącz Auto ChannelScan: Tak ... Czy to możliwe, że router automatycznie wybiera kanał (12 lub 13?), Z którego urządzenie nie może korzystać? 12 i 13 są zwykle niezbyt zatłoczonymi kanałami, ponieważ wielu twoich sąsiadów używa tylko od 1 do 11. Tylko zgadywanie.


RE: Problem z połączeniem z routerem DIR 865L - hninhninoo321 - 14 Jan 2020

lcheowl napisał: skorzystaj z analizatora Wi-Fi i sprawdź, czy 2,4 GHz jest przepełnione, czy nie. Istnieje 8-9 innych sieci Wi-Fi, ale ich sygnał jest słaby


RE: Problem z połączeniem z routerem DIR 865L - hrdduke - 14 Jan 2020

aktualizacja napisała: Czy to możliwe, że router automatycznie wybiera kanał (12 lub 13?), Z którego urządzenie nie może korzystać? 12 i 13 są zwykle niezbyt zatłoczonymi kanałami, ponieważ wielu twoich sąsiadów używa tylko od 1 do 11. Tylko zgadywanie. Moje urządzenia mogą pracować w tych kanałach, więc problem z tym (próbował z innym routerem). Faktycznie, kiedy wybieram niższe kanały, sygnał źle się waha, jest przynajmniej stabilny w wyższych kanałach (np. 9, 11 itd.)


RE: Problem z połączeniem z routerem DIR 865L - michmex35 - 14 Jan 2020

z jakiegoś powodu mój działa tylko 15 MB +, podczas gdy mój jest Starbub Fibre 300 MB, a na moim zakupionym w USA urządzeniu Zotac AD12, tylko 1,5 MB + LOL


RE: Problem z połączeniem z routerem DIR 865L - nitinpaisa1 - 14 Jan 2020

Spróbuj użyć tylko g lub mieszanego b, g, n. wybierz WPA2 Mieszane, a nie AES