cs-joke.pl forum
Upuszczanie zupełnie nowego dysku twardego - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Sprzęt (https://cs-joke.pl/forum-2.html)
+--- Thread: Upuszczanie zupełnie nowego dysku twardego (/thread-30643.html)

Pages: 1 2


Upuszczanie zupełnie nowego dysku twardego - raphael.gagliano - 17 Jan 2020

Pytanie Nooba. Upuściłem nowy wewnętrzny dysk twardy 3,5 "; czy zaleca się jego instalację?


RE: Upuszczanie zupełnie nowego dysku twardego - chotiya.ram - 17 Jan 2020

cóż, możesz spróbować załadować i sprawdzić, czy to działa 1.. jeśli to nie znaczy, że nie ma sprawy. jeśli to działa, sprawdź, czy możesz zobaczyć jego system SMART. using hdinfo.


RE: Upuszczanie zupełnie nowego dysku twardego - matthew.p.marotta - 17 Jan 2020

ZrE0_Cha0s napisał: cóż, możesz spróbować załadować i sprawdzić, czy to działa 1.. jeśli to nie znaczy, że nie ma sprawy. jeśli to działa, sprawdź, czy możesz zobaczyć jego system SMART. using hdinfo. Dziękuję Ci! Pobiorę oprogramowanie do sprawdzania dysku ze strony internetowej WD, aby sprawdzić kondycję dysku. Natknąłem się na artykuł, w którym napisano, że wewnętrzny dysk twardy firmy nowsaday jest przeznaczony do pochłaniania wstrząsów od upadku do określonego zakresu.


RE: Upuszczanie zupełnie nowego dysku twardego - one.true.nicoya - 17 Jan 2020

robie_aibo napisał: Dziękuję Ci! Pobiorę oprogramowanie do sprawdzania dysku ze strony internetowej WD, aby sprawdzić kondycję dysku. Natknąłem się na artykuł, w którym napisano, że wewnętrzny dysk twardy firmy nowsaday jest przeznaczony do pochłaniania wstrząsów od upadku do określonego zakresu. Nie wydaje mi się tak w przypadku dysków 3,5 cala. Dyski te, w przeciwieństwie do ich 2,5-calowych odpowiedników, powinny być instalowane na przykład na komputerze stacjonarnym. Upuszczanie laptopów jest możliwe, ale nie dotyczy komputerów stacjonarnych. Ponadto dyski 3,5 cala ważą znacznie więcej niż dyski 2,5 cala, co może jeszcze bardziej zwiększyć wpływ. Dobrą rzeczą w tym przypadku jest to, że dysk nie wiruje po upuszczeniu, co prawdopodobnie uszkodzi talerze. W każdym razie, jeśli to działa, niech tak będzie.


RE: Upuszczanie zupełnie nowego dysku twardego - jada717 - 17 Jan 2020

Tak długo, jak zasilanie było wyłączone, gdy zostało upuszczone, a ty nie zepsułeś żadnego złącza, nie ma problemu.


RE: Upuszczanie zupełnie nowego dysku twardego - hninhninoo321 - 17 Jan 2020

wtfh4x napisał: Tak długo, jak zasilanie było wyłączone, gdy zostało upuszczone, a ty nie zepsułeś żadnego złącza, nie ma problemu. choć szanse są znacznie mniejsze ... ale jeśli 3,5-calowy dysk twardy spadnie z poziomu talii ... na twardy grunt ... trudno powiedzieć


RE: Upuszczanie zupełnie nowego dysku twardego - lilienn77 - 17 Jan 2020

robie_aibo napisał: Pytanie Nooba. Upuściłem nowy wewnętrzny dysk twardy 3,5 "; czy zaleca się jego instalację? Jak duża jest odległość, w którą upuściłeś wewnętrzny dysk twardy 3,5 ". W którym momencie ten dysk twardy uderzył o ziemię ... płaski, boczny lub narożny itp. Spróbuj połączyć się i używaj go przez pewien czas, aby monitorować stan odczytu i zapisu danych dostępności. Nie przechowuj jeszcze ważnych danych ani systemu operacyjnego. W przypadku wykrycia problemu najlepiej jest RMA .., aby uniknąć problemów w przyszłości.


RE: Upuszczanie zupełnie nowego dysku twardego - maxbounty01 - 17 Jan 2020

eric3743 napisał: Jak duża jest odległość, w którą upuściłeś wewnętrzny dysk twardy 3,5 ". W którym momencie ten dysk twardy uderzył o ziemię ... płaski, boczny lub narożny itp. Spróbuj połączyć się i używaj go przez pewien czas, aby monitorować stan odczytu i zapisu danych dostępności. Nie przechowuj jeszcze ważnych danych ani systemu operacyjnego. W przypadku wykrycia problemu najlepiej jest RMA .., aby uniknąć problemów w przyszłości. Zrzucony z wysokości 40 cm i górnej powierzchni uderzył o ziemię. Postępuję zgodnie z twoją radą, aby monitorować status. Dziękuję Ci.


RE: Upuszczanie zupełnie nowego dysku twardego - billagrewal07 - 17 Jan 2020

robie_aibo napisał: Zrzucony z wysokości 40 cm i górnej powierzchni uderzył o ziemię. Postępuję zgodnie z twoją radą, aby monitorować status. Dziękuję Ci. Masz kilka opcji. Jeśli martwisz się i nie chcesz mieć problemów w przyszłości ... Idź na wymianę 1 do 1 albo w sklepie, albo jako rada .. ponieważ byłby to nowy zestaw, zależy od marki i obaw sklepów. Dzieje się tak, jeśli kupiłeś w ciągu tygodnia lub 2 i OWH marki. W przypadku RMA może obowiązywać okres oczekiwania i / lub odbioru. W tym procedura. A dane nie mają gwarancji. Uszkodzenie wewnętrzne jest trudne do oszacowania na podstawie tego, czy może być krótko- czy długoterminowe.


RE: Upuszczanie zupełnie nowego dysku twardego - firepixiespirit - 17 Jan 2020

eric3743 napisał: Masz kilka opcji. Jeśli martwisz się i nie chcesz mieć problemów w przyszłości ... Idź na wymianę 1 do 1 albo w sklepie, albo jako rada .. ponieważ byłby to nowy zestaw, zależy od marki i obaw sklepów. Dzieje się tak, jeśli kupiłeś w ciągu tygodnia lub 2 i OWH marki. W przypadku RMA może obowiązywać okres oczekiwania i / lub odbioru. W tym procedura. A dane nie mają gwarancji. Uszkodzenie wewnętrzne jest trudne do oszacowania na podstawie tego, czy może być krótko- czy długoterminowe. Nie jestem ekspertem od komputerów / IT, ale myślę, że podobnie jak w przypadku każdego innego produktu, wymiana jeden na jeden jest przyznawana za wadliwe produkty nie z powodu niewłaściwej obsługi użytkownika. W tym przypadku TS powiedział, że upuścił dysk twardy. Najpierw musi udowodnić, że dysk twardy nie działa. Jak wymienić, jeśli sklep to przetestuje i działa? Po drugie, nawet jeśli to nie działa, nie prosiłbym o wymianę jeden za jeden, zakładając, że sklep nie jest w stanie znaleźć „wgnieceń”, aby pokazać, że go upuściłem. To byłoby nieetyczne. Upuszczam, to moja strata. Nie sprawię, że moja strata stanie się stratą kogoś innego.