cs-joke.pl forum
Wskazówki dotyczące konfiguracji BTO z 4 pokojami - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Internet (https://cs-joke.pl/forum-6.html)
+--- Thread: Wskazówki dotyczące konfiguracji BTO z 4 pokojami (/thread-31573.html)



Wskazówki dotyczące konfiguracji BTO z 4 pokojami - neospeed83 - 23 May 2020

Cześć chłopaki, postanowiłem nie kupować sieci kratowej, aby obniżyć koszty. Chcesz zrobić sieć DIY przy użyciu tanich routerów. Zapisze się na M1 500 Mb / s. W tej chwili myślę o konfiguracji:   Pokój dzienny (DB box): ONT -> AC1200G + (routing) -> AC1200G + (wifi) MBR: AC86U (wifi) podłączony przez LAN   Czy to zadziała i czy naprawdę potrzebuję 2 AC1200G + w salonie? Czy router może routować i rozgłaszać SSID?   Dzięki!


RE: Wskazówki dotyczące konfiguracji BTO z 4 pokojami - ars.repetita - 23 May 2020

Router może wykonywać funkcje wielozadaniowe, w tym routing i transmisję bezprzewodową. Dlatego nie musisz mieć dodatkowego routera w salonie. Wystarczy jeden router w salonie i inny router w MBR.


RE: Wskazówki dotyczące konfiguracji BTO z 4 pokojami - 125669 - 23 May 2020

Rozumiem dzięki! Ale to oznacza, że router musi być umieszczony w polu dB? Czy wtedy sygnał byłby zły? Wysłane z Samsung SM-G920I przy użyciu GAGT


RE: Wskazówki dotyczące konfiguracji BTO z 4 pokojami - cloaked82 - 23 May 2020

darknezx napisał: Rozumiem dzięki! Ale to oznacza, że router musi być umieszczony w polu dB? Czy wtedy sygnał byłby zły? Wysłane z Samsung SM-G920I przy użyciu GAGT Co się stanie, jeśli umieścisz ac86u w dB? Silniejszy routing i wydajność sieci bezprzewodowej


RE: Wskazówki dotyczące konfiguracji BTO z 4 pokojami - telkaif - 23 May 2020

darknezx napisał: Rozumiem dzięki! Ale to oznacza, że router musi być umieszczony w polu dB? Czy wtedy sygnał byłby zły? Wysłane z Samsung SM-G920I przy użyciu GAGT Najlepiej jest umieścić na zewnątrz. Zasięg to jedno, przegrzanie również Inny problem. Alternatywą może szukać wykonawców, którzy Może zrobić gniazdko sieciowe, jeśli chcesz uporządkować konfigurację.


RE: Wskazówki dotyczące konfiguracji BTO z 4 pokojami - 125669 - 23 May 2020

darknezx napisał: Cześć chłopaki, postanowiłem nie kupować sieci kratowej, aby obniżyć koszty. Chcesz zrobić sieć DIY przy użyciu tanich routerów. Zapisze się na M1 500 Mb / s. W tej chwili myślę o konfiguracji: Pokój dzienny (DB box): ONT -> AC1200G + (routing) -> AC1200G + (wifi) MBR: AC86U (wifi) podłączony przez LAN Czy to zadziała i czy naprawdę potrzebuję 2 AC1200G + w salonie? Czy router może routować i rozgłaszać SSID? Współczesne bto 4rm nie jest zbyt duże i może je pokryć pojedynczy AP. Więcej punktów dostępowych niekoniecznie oznacza, że jest lepiej, ze względu na rozłączenie / ponowne połączenie podczas roamingu. Gdybym był tobą, położyłbym kabel LAN na centralnej części domu, być może na ścianie lub niektórych meblach na zewnątrz pomieszczeń, z gniazdkiem elektrycznym, i umieściłem tam AP (do tego możesz użyć AC86U). Umieść go wysoko (w razie potrzeby na ścianie), na poziomie oczu lub wyżej. Powinno to służyć telefonom / tabletom poruszającym się po domu. AC1200 może być używany jako główny router w polu db. Możesz także mieć inny AP / przełącznik w dowolnym pokoju, ale inny SSID niż centralny AP.


RE: Wskazówki dotyczące konfiguracji BTO z 4 pokojami - chotiya.ram - 23 May 2020

darknezx napisał: Cześć chłopaki, postanowiłem nie kupować sieci kratowej, aby obniżyć koszty. Chcesz zrobić sieć DIY przy użyciu tanich routerów. Zapisze się na M1 500 Mb / s. W tej chwili myślę o konfiguracji: Pokój dzienny (DB box): ONT -> AC1200G + (routing) -> AC1200G + (wifi) MBR: AC86U (wifi) podłączony przez LAN Czy to zadziała i czy naprawdę potrzebuję 2 AC1200G + w salonie? Czy router może routować i rozgłaszać SSID? Dzięki! Brak siatki nie oznacza, że jest tańszy. Korzystam z infrastruktury sieci innej niż mesh, Ubiquiti, a to kosztuje ponad 2 razy więcej niż w przypadku standardowej konfiguracji siatki Najważniejsze jest, aby spojrzeć na konfigurację swojego domu i zdecydować, który rodzaj infra jest odpowiedni. Może TS może przesłać plan piętra i gdzie jest twoje idealne miejsce do umieszczenia AP. (Po rozważeniu aspektów nietechnicznych, takich jak WAF, rozmieszczenie mebli itp.) Konfiguracja pojedynczego AP rozwija się w linii wzroku. W przypadku domów z wieloma niezręcznymi zakrętami lub jeśli AP musi przejść przez wiele ścian przed dotarciem do urządzenia, odbiór będzie miał duży wpływ. W przypadku pojedynczych punktów AP spróbuj upewnić się, że sygnał musi przejść przez maksymalnie 1 ścianę, aby uzyskać najlepszą wydajność. Radzę zawsze, jeśli to możliwe, połączyć wszystkie pokoje przynajmniej 1 punktem LAN. (Jeśli to możliwe, podłącz co najmniej 2, aby uzyskać redundancję). Daje to elastyczność rozmieszczania dodatkowych AP w ważnych pokojach. Jestem osobiście starą szkołą i zawsze wierzę, że korzystam z przewodowego zestawu tak często, jak to możliwe.


RE: Wskazówki dotyczące konfiguracji BTO z 4 pokojami - jonnob73 - 23 May 2020

Mój AC68 jest wystarczający do 4-pokojowego BTO. Jest również podłączony do zewnętrznego HD i kamery. Tani i stabilny. Uruchamianie 24/7.


RE: Wskazówki dotyczące konfiguracji BTO z 4 pokojami - jada717 - 23 May 2020

W przypadku Wi-Fi mam jeden ubiquiti AP AC PRO, który obejmuje cały dom Wi-Fi. Wszystkie 3 sypialnie i salon mogą odbierać sygnały o częstotliwości 5 GHz, a kuchnie i toalety - sygnały o częstotliwości 2,4 GHz


RE: Wskazówki dotyczące konfiguracji BTO z 4 pokojami - majormaxillary - 23 May 2020

Zależy od układu. Niektóre układy domów mają straszne warunki dla przenikania sygnałów WiFi