cs-joke.pl forum
Konfigurowanie punktu dostępu z problemami z routerem Asus - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Internet (https://cs-joke.pl/forum-6.html)
+--- Thread: Konfigurowanie punktu dostępu z problemami z routerem Asus (/thread-31617.html)

Pages: 1 2


Konfigurowanie punktu dostępu z problemami z routerem Asus - roger.eikrem - 09 Jun 2020

Cześć, próbuję skonfigurować dwa routery, aby były używane do tworzenia dwóch różnych stref Wi-Fi w domu, ale mam pewne problemy z uruchomieniem go z jakiegoś powodu. 1. Pierwszym routerem jest Asus N66U (domyślny adres IP - 192.168.1.1), najnowsze oprogramowanie firmowe Merlin, podłączone do modemu, w trybie routera. Normalne ustawienia, z wyjątkiem tego, że ograniczyłem DHCP do 192.168.1.20 i dalszych. N66U nie wykazał problemów z innymi komputerami. 2. Drugi router to Asus AC68U, podstawowe oprogramowanie układowe, w trybie punktu dostępu i inny identyfikator SSID. Adres IP jest ustawiony na 192.168.1.2. Brama i DNS wskazują na 192.168.1.1. N66U jest podłączony do portu LAN przewodowo. System działał przez jeden dzień, ale teraz odmawia pracy. AC68U wifi jest wykrywane przez urządzenia, ale nie może się połączyć (prawdopodobnie dlatego, że nie ma dostępu do Internetu lub nie można ustawić adresu IP? Nie wiem). Mam również problem z dostępem do strony administracyjnej AC68U za pośrednictwem mojego komputera (mówi, że ustawienie zostało zmienione, prosi mnie o wypróbowanie nowego adresu IP). Tylko podłączenie mojego komputera bezpośrednio do AC68U umożliwia mi dostęp do strony. Patrząc na stronę administratora N66U, wydaje się, że jest w stanie wykryć podłączoną AC68U (przez jedną ze stron Merlina, która wskazuje połączenia i adresy MAC), ale AC68U nie pojawia się na liście „klientów”. Czy ktoś ma jakieś wskazówki? Rzeczy, które planuję rozwiązać: - wypróbowanie różnych kabli LAN (nie powinno to stanowić problemu, ponieważ pracował wcześniej, chyba że kabel nagle zmarł) - Wypróbować oprogramowanie wewnętrzne Merlin na AC68U? - rozważyć użycie trybu routera na AC68U (z wyłączeniem DHCP?), zakładając, że jest jakiś problem z trybem punktu dostępu AC68U? - ostatnim punktem nie jest ustalenie stałego adresu IP na AC68U i pozwolenie N66U kontrolować to ... ale nie widzę, jak to pomaga.


RE: Konfigurowanie punktu dostępu z problemami z routerem Asus - sweetmsava - 09 Jun 2020

dlaczego nie robisz mostu dostępu bezprzewodowego (nie mostu medialnego)? masz problemy z podwójnym NATTingiem. musisz wyłączyć NAT na routerze dodatkowym lub podstawowym w zależności od tego, jak chcesz to skonfigurować.


RE: Konfigurowanie punktu dostępu z problemami z routerem Asus - dearadioo7 - 09 Jun 2020

Dlaczego po prostu nie ustawisz ac68u w tryb Access Point (AP) w „ustawieniach zaawansowanych” -> „administracja”.


RE: Konfigurowanie punktu dostępu z problemami z routerem Asus - karina8101 - 09 Jun 2020

TS .... dostałem podobne pytanie jak u ... przepraszam, że pożyczyłem twój wątek Skonfigurowałem AC66U jako przewodowy punkt dostępowy, próbując uzyskać dostęp do strony administratora i napotkałem ten sam problem .. daj mi spróbować nowego adresu IP. Jestem na tym polu ... więc skąd mam wiedzieć, jakie jest nowe IP? Dzięki


RE: Konfigurowanie punktu dostępu z problemami z routerem Asus - siminko - 09 Jun 2020

Keromond napisał: TS .... dostałem podobne pytanie jak u ... przepraszam, że pożyczyłem twój wątek Skonfigurowałem AC66U jako przewodowy punkt dostępowy, próbując uzyskać dostęp do strony administratora i napotkałem ten sam problem .. daj mi spróbować nowego adresu IP. Jestem na tym polu ... więc skąd mam wiedzieć, jakie jest nowe IP? Dzięki otrzymujesz adres IP z routera, ponieważ jesteś do niego podłączony? jeśli tak, to adres IP twojego routera byłby bramą przypisaną do twojego komputera / maszyny / laptopa / cokolwiek innego.


RE: Konfigurowanie punktu dostępu z problemami z routerem Asus - fakesms92 - 09 Jun 2020

AnTiLooP napisał: otrzymujesz adres IP z routera, ponieważ jesteś do niego podłączony? jeśli tak, to adres IP twojego routera byłby bramą przypisaną do twojego komputera / maszyny / laptopa / cokolwiek innego. Cześć ... dzięki ... wracam i sprawdzam dziś wieczorem! Twoje zdrowie


RE: Konfigurowanie punktu dostępu z problemami z routerem Asus - bassrocker4 - 09 Jun 2020

AnTiLooP napisał: dlaczego nie robisz mostu dostępu bezprzewodowego (nie mostu medialnego)? masz problemy z podwójnym NATTingiem. musisz wyłączyć NAT na routerze dodatkowym lub podstawowym w zależności od tego, jak chcesz to skonfigurować. Przepraszam, zagubiłem się ... co masz na myśli? Ustawiłem AC68U już jako „punkt dostępu”, co usuwa wiele opcji. Brakuje nawet opcji DHCP (zakładam, że jest wyłączony). Jak wyłączyć NAT? ngbc napisał: Dlaczego po prostu nie ustawisz ac68u w tryb Access Point (AP) w „ustawieniach zaawansowanych” -> „administracja”. AC68U jest już ustawiony na „Access Point”, zgodnie z moim pierwszym postem. Myślę, że zagadką jest to, jak może działać przez jeden dzień, a nie przez następny. Może coś się wydarzyło przy odnowieniu dzierżawy.


RE: Konfigurowanie punktu dostępu z problemami z routerem Asus - aminrasheedkhan - 09 Jun 2020

Questor napisał: Cześć, próbuję skonfigurować dwa routery, aby były używane do tworzenia dwóch różnych stref Wi-Fi w domu, ale mam pewne problemy z uruchomieniem go z jakiegoś powodu. 1. Pierwszym routerem jest Asus N66U (domyślny adres IP - 192.168.1.1), najnowsze oprogramowanie firmowe Merlin, podłączone do modemu, w trybie routera. Normalne ustawienia, z wyjątkiem tego, że ograniczyłem DHCP do 192.168.1.20 i dalszych. N66U nie wykazał problemów z innymi komputerami. 2. Drugi router to Asus AC68U, podstawowe oprogramowanie układowe, w trybie punktu dostępu i inny identyfikator SSID. Adres IP jest ustawiony na 192.168.1.2. Brama i DNS wskazują na 192.168.1.1. N66U jest podłączony do portu LAN przewodowo. System działał przez jeden dzień, ale teraz odmawia pracy. AC68U wifi jest wykrywane przez urządzenia, ale nie może się połączyć (prawdopodobnie dlatego, że nie ma dostępu do Internetu lub nie można ustawić adresu IP? Nie wiem). Mam również problem z dostępem do strony administracyjnej AC68U za pośrednictwem mojego komputera (mówi, że ustawienie zostało zmienione, prosi mnie o wypróbowanie nowego adresu IP). Tylko podłączenie mojego komputera bezpośrednio do AC68U umożliwia mi dostęp do strony. Patrząc na stronę administratora N66U, wydaje się, że jest w stanie wykryć podłączoną AC68U (przez jedną ze stron Merlina, która wskazuje połączenia i adresy MAC), ale AC68U nie pojawia się na liście „klientów”. Czy ktoś ma jakieś wskazówki? Rzeczy, które planuję rozwiązać: - wypróbowanie różnych kabli LAN (nie powinno to stanowić problemu, ponieważ pracował wcześniej, chyba że kabel nagle zmarł) - Wypróbować oprogramowanie wewnętrzne Merlin na AC68U? - rozważyć użycie trybu routera na AC68U (z wyłączeniem DHCP?), zakładając, że jest jakiś problem z trybem punktu dostępu AC68U? - ostatnim punktem nie jest ustalenie stałego adresu IP na AC68U i pozwolenie N66U kontrolować to ... ale nie widzę, jak to pomaga. Myślę, że masz problemy z konfliktami adresów IP / przedłużeniami dzierżawy i jakie masz zamiary utworzenia dodatkowej strefy WiFi? więc twoje podstawowe Wi-Fi będzie miało dostęp do sieci LAN i nie chcesz, aby dodatkowe Wi-Fi miało dostęp? Będziesz musiał korzystać z innych routerów, takich jak Ubiquiti ER-Lite / ER-Pro, który pozwala na tworzenie różnych podsieci LAN z jedną / podwójną siecią WAN dla innego dostępu (wiele sieci LAN / wiele sieci WAN). Nie sądzę, że routery ASUS są w stanie to zrobić. Jeśli po prostu próbujesz utworzyć kolejną strefę Wi-Fi w tym samym zakresie podsieci, zaktualizuj ASUS RT-AC68U do najnowszego oprogramowania układowego (zapasowego / Merlin) i spróbuj ponownie i pozwól swojemu głównemu ASUS RT-N66U przejąć kontrolę nad ASUS RT -AC68U Przypisanie IP zamiast 192.168.1.2 Aby uzyskać dostęp do ASUS RT-AC68U, możesz skorzystać z narzędzi do wykrywania ASUS i połączyć się bezpośrednio z ASUS RT-AC68U, aby sprawdzić aktualny adres IP. Narzędzie ASUS RT-AC68U w wersji 4.2.9.2 http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wir...AC68U_4292.zip


RE: Konfigurowanie punktu dostępu z problemami z routerem Asus - khyati070297 - 09 Jun 2020

HAHAHAHAHA


RE: Konfigurowanie punktu dostępu z problemami z routerem Asus - adytzabutterfly - 09 Jun 2020

maylyn napisał: Myślę, że masz problemy z konfliktami adresów IP / przedłużeniami dzierżawy i jakie masz zamiary utworzenia dodatkowej strefy WiFi? więc twoje podstawowe Wi-Fi będzie miało dostęp do sieci LAN i nie chcesz, aby dodatkowe Wi-Fi miało dostęp? Będziesz musiał korzystać z innych routerów, takich jak Ubiquiti ER-Lite / ER-Pro, który pozwala na tworzenie różnych podsieci LAN z jedną / podwójną siecią WAN dla innego dostępu (wiele sieci LAN / wiele sieci WAN). Nie sądzę, że routery ASUS są w stanie to zrobić. Jeśli po prostu próbujesz utworzyć kolejną strefę Wi-Fi w tym samym zakresie podsieci, zaktualizuj ASUS RT-AC68U do najnowszego oprogramowania układowego (zapasowego / Merlin) i spróbuj ponownie i pozwól swojemu głównemu ASUS RT-N66U przejąć kontrolę nad ASUS RT -AC68U Przypisanie IP zamiast 192.168.1.2 Aby uzyskać dostęp do ASUS RT-AC68U, możesz skorzystać z narzędzi do wykrywania ASUS i połączyć się bezpośrednio z ASUS RT-AC68U, aby sprawdzić aktualny adres IP. Narzędzie ASUS RT-AC68U w wersji 4.2.9.2 http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wir...AC68U_4292.zip Dzięki za pomoc. Potrzebuję dwóch oddzielnych identyfikatorów SSID Wi-Fi, ponieważ: (i) Dwie strefy znajdują się w różnych częściach domu. Chociaż jest tylko oddzielony kilkoma ścianami, wifi na pierwszym routerze wynosi zero w moim pokoju audio i sypialni. (ii) Nie uważam, że powtarzanie sygnałów w jakiś sposób działa dla mnie dobrze (iii) Korzystam z PCE-68U na jednym z moich komputerów w pokoju audio i chcę mieć pewność, że za każdym razem będzie się on łączyć z odpowiednim sygnałem WiFi. Nie myślałem o niczym złożonym. Jeśli jednak są lepsze opcje do zbadania, jestem otwarty .. istnieje wiele powodów, dla których chciałbym ograniczyć architekturę sieciową mojego pokoju audio. W każdym razie wróciłem do domu po pracy, aby rozwiązać problem. Przeprowadziłem dalsze testy i usunąłem stały adres IP z AC68U, ale nadal nie działałem. Co ciekawe, wifi działa teraz po tym, jak użyłem innego kabla LAN. Czy kable LAN mogą się z czasem pogarszać? Używałem tego samego przez długi czas (używany gdzie indziej w systemie), ale bez żadnych problemów. To kabel kategorii 7.