cs-joke.pl forum
Potrzebujesz porady - który element nie działa? - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Sprzęt (https://cs-joke.pl/forum-2.html)
+--- Thread: Potrzebujesz porady - który element nie działa? (/thread-31816.html)

Pages: 1 2


Potrzebujesz porady - który element nie działa? - raphael.gagliano - 14 Sep 2020

Cześć chłopaki, Składałem nowy komputer i udało mi się uruchomić system BIOS. Gdy doszedłem do wniosku, że działa zasilacz, mobo, procesor, chłodnica i ramiona, przystąpiłem do montażu ich w obudowie. Po złożeniu włączyłem się, ale ciągle się restartował i nie mogłem uruchomić systemu BIOS. Próbowałem ponownie zamontować barany, GPU i nagle nie można go nawet włączyć, ponieważ w ogóle nie reaguje. Rozwiązywanie problemów z zapasowym komputerem i potwierdziłem, że zasilacz i przycisk zasilania działają. Rozebrałem się do cpu, chłodnicy i 1 pendrive'a, a nawet wymieniłem baterię CMOS - nie działała. Mój wniosek jest taki, że mobo nie żyje. Skończyły mi się pomysły i mój umysł jest zablokowany, mam nadzieję, że eksperci tutaj mogą przedstawić inny pogląd. Oto moje części. Ryzen 5 2600 Asrock B450 Pro4 Zespół T-Force Delta 2 x 8 GB 3000 Radeon Vega 64 Evga 750 W G3 ID Cooling auraflow 240 AIO Proszę pomóż. Dzięki! Wysłane z Google PIXEL 2 XL przy użyciu GAGT


RE: Potrzebujesz porady - który element nie działa? - antti.komu - 14 Sep 2020

czy jest coś za mało w tej sprawie? czy użyłeś podpórek? tylko przypadkowe rzeczy, które przychodzą mi do głowy W ciągu 1600 dni Ryzen wystąpił problem z procesorem serii Ryzen, w wyniku którego musisz pozwolić mu działać przez chwilę po pierwszym włączeniu


RE: Potrzebujesz porady - który element nie działa? - denisse.elmudesi - 14 Sep 2020

wad3v3r napisał: czy jest coś za mało w tej sprawie? czy użyłeś podpórek? tylko przypadkowe rzeczy, które przychodzą mi do głowy W ciągu 1600 dni Ryzen wystąpił problem z procesorem serii Ryzen, w wyniku którego musisz pozwolić mu działać przez chwilę po pierwszym włączeniu Jak sprawdzić, czy coś jest krótkie w sprawie? Tak, używam podpórek. Wysłane z Google PIXEL 2 XL przy użyciu GAGT


RE: Potrzebujesz porady - który element nie działa? - pedro.trinidad - 14 Sep 2020

Spróbuj wyjąć z obudowy i złożyć na zewnątrz?


RE: Potrzebujesz porady - który element nie działa? - daidsant - 14 Sep 2020

Spróbuj ponownie zamontować lodówkę i procesor. Wcześniej miałem pętlę rozruchową przy pierwszym uruchomieniu, nie można przejść do BIOS-u. Wyjmij chłodnicę, procesor, zamontuj je równomiernie i nie dokręcaj tak mocno. Rozwiąż problem. Do mojego pościgu. Wysłane z OnePlus ONEPLUS A3003 przy użyciu GAGT


RE: Potrzebujesz porady - który element nie działa? - doctorkurochka - 14 Sep 2020

Ponieważ działał przed złożeniem w obudowie, równie dobrze mógł kule do ściany i wyjąć wszystko, zmontuj je na zewnątrz i przetestuj ponownie. Czy próbowałeś umieścić barana w różnych gniazdach i spróbować go zasilić? W przypadku chłodnicy spróbuj użyć standardowej chłodnicy, może wystąpić prawdopodobieństwo, że nagłówek wentylatora jest uszkodzony i zdecyduje się nie uruchamiać, aby chronić procesor, ponieważ zakładano, że nie ma chłodnicy.


RE: Potrzebujesz porady - który element nie działa? - kurtfhouse - 14 Sep 2020

singupingu napisał: Spróbuj ponownie zamontować lodówkę i procesor. Wcześniej miałem pętlę rozruchową przy pierwszym uruchomieniu, nie można przejść do BIOS-u. Wyjmij chłodnicę, procesor, zamontuj je równomiernie i nie dokręcaj tak mocno. Rozwiąż problem. Do mojego pościgu. Wysłane z OnePlus ONEPLUS A3003 przy użyciu GAGT Dzięki, spróbuję tego, jeśli ponownie mam pętlę rozruchową, ale obecnie nawet się nie uruchamia. Wysłane z Google PIXEL 2 XL przy użyciu GAGT


RE: Potrzebujesz porady - który element nie działa? - kfirx30 - 14 Sep 2020

SGJoe86 napisał: Ponieważ działał przed złożeniem w obudowie, równie dobrze mógł kule do ściany i wyjąć wszystko, zmontuj je na zewnątrz i przetestuj ponownie. Czy próbowałeś umieścić barana w różnych gniazdach i spróbować go zasilić? W przypadku chłodnicy spróbuj użyć standardowej chłodnicy, może wystąpić prawdopodobieństwo, że nagłówek wentylatora jest uszkodzony i zdecyduje się nie uruchamiać, aby chronić procesor, ponieważ zakładano, że nie ma chłodnicy. Próbowałem nawet zasilać bez taranów, powinno przynajmniej włączyć się, prawda? Pls popraw mnie, jeśli się mylę. Dobry pomysł Spróbuję użyć schładzacza do zapasów, kiedy będę miał więcej pasty termicznej. Dzięki. Wysłane z Google PIXEL 2 XL przy użyciu GAGT


RE: Potrzebujesz porady - który element nie działa? - elnik73.2 - 14 Sep 2020

Sprawdzałeś czy złącze zasilania z obudowy do MB jest luźne? Jeśli jest nienaruszony, możesz spróbować włączyć zasilanie, zwierając styki zasilania na panelu przednim.


RE: Potrzebujesz porady - który element nie działa? - armand.stephanie - 14 Sep 2020

stealth0128 napisał: Próbowałem nawet zasilać bez taranów, powinno przynajmniej włączyć się, prawda? Pls popraw mnie, jeśli się mylę. Dobry pomysł Spróbuję użyć schładzacza do zapasów, kiedy będę miał więcej pasty termicznej. Dzięki. Wysłane z Google PIXEL 2 XL przy użyciu GAGT Aby system się uruchomił, musisz mieć następujące. 1. cpu 2. płyta główna 3. Moduł pamięci RAM 4. wbudowana karta GPU lub GPU Aby system się uruchomił, na płycie głównej musi znajdować się co najmniej 1 moduł pamięci RAM.