cs-joke.pl forum
Udostępnianie modemu kablowego między 2 routerami z powodu usługi VPN - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Internet (https://cs-joke.pl/forum-6.html)
+--- Thread: Udostępnianie modemu kablowego między 2 routerami z powodu usługi VPN (/thread-33.html)



Udostępnianie modemu kablowego między 2 routerami z powodu usługi VPN - kat.a.williams - 28 Nov 2016

Mam osobny modem kablowy z routerem dd-wrt systemem open VPN. Płacę dostawcy VPN dla tej usługi. Mój problem szukam porad na to, aby podzielić się moją modemu kablowego pomiędzy dwoma routerami, tak aby wszystkie urządzenia podłączone do routera dd-wrt być chronione przez VPN, a drugi router może być używany OD mój usługodawca i znajdować się w klarowny. Mam kilka kamer i innych komputerów, które są przekazywane portu, więc mogą być dostępne z zewnątrz w internecie. Gdy są one za VPN oczywiście, nie mogą one być dostępne, ponieważ te porty nie są otwarte, i nie mogą być konfigurowane przez mnie. Moje myślenie jest uruchomienie modemu do przełącznika lub routera przewodowego, a następnie podłączyć dwa routery do routera przewodowego lub przełącznika. Przeczytałem kilka postów na ten temat, ale żaden kontrakt z VPN. Tak, myślę, że mam 2 pytania. 1-będzie to przełącznik lub starsze Router Linksys 10/100, która prowadzi bezpośrednio z modemem spowolni moje połączenie 55 Mbps do internetu na innych 2 routery? 2- Ponieważ oba modemy don.t naprawdę trzeba rozmawiać ze sobą, mogą być aktywne DHCP na obu?


RE: Udostępnianie modemu kablowego między 2 routerami z powodu usługi VPN - poxin13 - 28 Nov 2016

Trzeba być bardzo ostrożnym o swojej terminologii. Jeśli to, co masz jest tylko modem można podłączyć tylko jedno urządzenie do niego .... rzeczywiście można mieć więcej , ale ISP chcą pobierać opłaty za każdego IP dają ci . Więc nie można wziąć modem umieścić przełącznik z przodu , a następnie połączyć 2 routery . Teraz , gdy urządzenie nazwać modem faktycznie ma routera można podłączyć 2 routery do tego. To daje prywatny adres na portach WAN każdego z tych routerów. Będziesz wtedy miał 2 całkowicie odizolowane sieci . Można oczywiście zahaczyć wszystkich urządzeń znajdujących się za modem / router , a także routerem VPN. Będzie to przede wszystkim odizolować sieci 2 w zależności czy zmuszenie użytkowników za routerem VPN do korzystania wyłącznie z siecią VPN lub czy mogą dostać się do Internetu i innych sieci bezpośrednio .


RE: Udostępnianie modemu kablowego między 2 routerami z powodu usługi VPN - beliver12 - 28 Nov 2016

Modem kablowy jest tak, że modem docsys3 bez routera . Więc co pan mówi, jest to jedyny sposób na " split" połączenie internetowe jest RSS oddzielnego routera przez port WAN, a następnie podłączyć 2 routery do portów . W ten sposób router dd- wrt prowadzenie otwartego VPN na porcie 1 można zabezpieczyć wszystkie urządzenia podłączone do niego z IP VPN i router 2 w porcie 2 może pokazać wszystkie urządzenia podłączone do niego IP My ISP dostarcza pozwalając mi przekierować porty i połączyć z zewnątrz do moich Foto / komputerów. Jeśli powyższe będzie działać wtedy moje 2 pytania stoją : 1 - będzie starsza 10/100 linksys router, który biegnie bezpośrednio z modemem , że pozostałe 2 routery są podłączone do spowolnienia moim 55 Mbps do internetu na innych 2 routery ? 2- Ponieważ oba modemy don.t naprawdę trzeba rozmawiać ze sobą , mogą być aktywne DHCP na obu ?


RE: Udostępnianie modemu kablowego między 2 routerami z powodu usługi VPN - jimmyboi1981 - 28 Nov 2016

Ogólnie 55m powinien cap ruch zanim cokolwiek innego , ale prędkość portu nie znaczy wiele o możliwości routerów zdać ruchu. Istnieje wiele routerów z wszystkich portów Gig które można przekazać tylko kilkaset meg ruchu. Jeśli router jest bardzo stary może mieć ograniczenia procesora , który ogranicza ruch zanim dojdziesz do 55m . Jest to trudne do rzeczywiście znaleźć się zamiast testu. Jeśli sieci są oddzielone rzeczywiście można używać zduplikowane adresy IP oprócz prowadzenia DHCP.


RE: Udostępnianie modemu kablowego między 2 routerami z powodu usługi VPN - amanparashar - 28 Nov 2016

Z podziękowaniem , po prostu to, co potrzebne . Więc to według ciebie jest najlepszym sposobem, aby osiągnąć moje problemy przekierowania portów ?


RE: Udostępnianie modemu kablowego między 2 routerami z powodu usługi VPN - neusue - 28 Nov 2016

Powinien działać port forwarding nigdy nie jest łatwe , gdy masz wiele routerów zaangażowane zajmuje dużo zrozumienia how przepływy danych , ale będzie działać dobrze , gdy pojawi się to wszystko zorientowali się .