Qns konwersji Java
#1

Cześć chłopaki, potrzebuję pomocy w stworzeniu metody, która przekształci dane dziesiętne na liczbę ósemkową przy użyciu metody opisanej poniżej   public static int convertToOctal (ciąg dziesiętny) {   // kody tutaj     }
Reply
#2

Przetwarzanie i formatowanie liczby w postaci binarnej, ósemkowej i szesnastkowej | Przykładowa składnica Użyj parametrów radix w parseInt i toString
Reply
#3

AhLam86 napisał: Cześć chłopaki, potrzebuję pomocy w stworzeniu metody, która przekształci dane dziesiętne na liczbę ósemkową przy użyciu metody opisanej poniżej public static int convertToOctal (ciąg dziesiętny) { // kody tutaj } Jeśli twoje wyjście jest liczbą ósemkową, dlaczego jest to wyjście INTEGER? Nie ma znaczenia, która baza jest twoją wydajnością. Podpis metody całkowicie nie odpowiada jej intencji. Czy na pewno jesteś na dobrej drodze? A może potrzebujesz tylko parsowania ciągu na liczbę całkowitą.
Reply
#4

Definicja terminu: ósemkowy W języku Java, aby przedstawić liczbę ósemkową jako literał, użyj wiodącego zera. Poniższa wartość zwróci wartość 122 dla liczby ósemkowej 172: int octalNumber = 0172; System.out.println (octalNumber)
Reply
#5

mówiuzuu napisał: Definicja terminu: ósemkowy W języku Java, aby przedstawić liczbę ósemkową jako literał, użyj wiodącego zera. Poniższa wartość zwróci wartość 122 dla liczby ósemkowej 172: int octalNumber = 0172; System.out.println (octalNumber) Baza przechowywana jako zmienna całkowita nie ma znaczenia. To nie ma sensu. Jeśli ma to sens, podstawą zmiennej całkowitej jest zawsze 2 lub binarna. Zatem przyjęcie parametru jako ciągu opartego na liczbach dziesiętnych i konwersja na liczbę całkowitą polega tylko na analizie wartości dziesiętnej, nie ma on żadnej korelacji z bazą wyjściową, stąd nazwa metody, co oczywiście oznacza, że konwersja czegoś na liczbę ósemkową nie jest istotna dla sygnatura wyjściowa metody. Tutaj definicja nie ma zastosowania. Chodzi o to, czy wyjściową wartością jest natywna liczba całkowita, 16 (dec), 018 (oct), 0x10 (hex) są całkowicie równoważne i nierozróżnialne.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: