Xampp mySQL klucz podstawowy , unikalny klucz , indeks klucza .
#1

Klucz podstawowy nie trzeba wyjaśniać. Ale to, co jest unikalny klucz i klucz indeksu ?   Zrobiłem google i wszystko, co przychodzi się po prostu owijać w bawełnę , beat tutaj ... pokazał tam ... pokazał somemore ... No proste po angielsku.   Chcę tylko , aby potwierdzić. Jeśli mam tabelę z 2 kluczami , a klawisze są kluczem Podstawowa w innej tabeli . Ten 2 klucze w tej tabeli powinna być unikalna prawy klawisz ?
Reply
#2

Klucz podstawowy jest wyjątkowy i do zidentyfikowania. Wyjątkowa jest zdarza się tylko raz w tabeli , ale nie są wykorzystywane do identyfikacji ( reguł biznesowych ) Indeks klucza ? Masz na myśli indeks? Dlatego , że system DB mogą korzystać z tej kolumny , aby szybko spojrzeć na dane , gdy kwerenda oparta na tej kolumnie.
Reply
#3

Indeks jest skonstruowany w celu przyspieszenia wyników wyszukiwania, więc w każdej chwili, kiedy używać "gdzie" w swoim oświadczeniu mysql, mysql, że kolumna została indeksowane, to będzie załadować całe rzędy wartości (należy określić, która kolumna być index) do pamięci i wyszukiwania / pobierania podobnych słów kluczowych porównać do wyszukiwania poprzez milion wierszy na powolny dysk twardy (HDD / SSD). (Jest to podobne do wyszukiwania systemu Windows, która swoją C: \ mogą być indeksowane tak, że będzie przyspieszyć wynik wyszukiwania zamiast skanowania za pośrednictwem sektora twardym dysku przez sektor) Unikalny klucz znaczy myśleć o tym jak nasi "NRIC" lub "e-mail użytkownika" kolumny musi zawierać ściśle unikalną wartość, gdy użytkownik próbuje przesłać formularz z powtórzoną wartością jeżeli kolumna ma już nalegać na akceptują tylko unikalną wartość, to będzie być odrzucony przez reguły MySQL i powiadamia o błędzie do użytkownika. Czy uważają przeczytać również. http://www.xaprb.com/blog/2009/09/12...-key-in-mysql/ W wielu przypadkach, bazy NoSQL jest popularny i wykorzystywanie przez wielu popularnych serwisów uważają MongoDB do przechowywania w strukturze dokumentu i sprawdzone, aby wykonać wiele łatwiej i lepiej niż MySQL. Będzie wzbogaca cię, gdy wiesz, jak zarządzać najbardziej zaawansowanych HadoopDB który jest wykorzystywany przez Google i Facebook do przechowywania bardzo dużych danych.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)