Podejrzany port LAN płyty głównej jest uszkodzony?
#1

Właśnie zbudowałem nowe urządzenie i dzisiaj wypróbowywałem port LAN. Wszystkie połączenia kierowane do mojego laptopa działają tak jak zwykle.   Problem polega na tym, że po podłączeniu do mojego portu LAN komputera, nie będzie w ogóle połączenia z Internetem (IPv4 i IPv6 nie mają dostępu do Internetu), ale czasami IPv6 będzie miał dostęp do Internetu, a IPv4 nie będzie miał. Podsumowując, IPv4 z pewnością nie będzie miał żadnego połączenia z Internetem.   Każdy ekspert może mi pomóc lub udzielić porady?
Reply
#2

* adiBOY napisał: Właśnie zbudowałem nowe urządzenie i dzisiaj wypróbowywałem port LAN. Wszystkie połączenia kierowane do mojego laptopa działają tak jak zwykle. Problem polega na tym, że po podłączeniu do mojego portu LAN komputera, nie będzie w ogóle połączenia z Internetem (IPv4 i IPv6 nie mają dostępu do Internetu), ale czasami IPv6 będzie miał dostęp do Internetu, a IPv4 nie będzie miał. Podsumowując, IPv4 z pewnością nie będzie miał żadnego połączenia z Internetem. Każdy ekspert może mi pomóc lub udzielić porady? Spróbuj użyć innego kabla LAN.
Reply
#3

abstrax napisał: Spróbuj użyć innego kabla LAN. Wypróbowałem też kilka kabli. Wszystkie z tym samym wynikiem.
Reply
#4

Czy jest przypisany dowolny adres IP do komputera? Lub automatycznie wykryć adres IP?
Reply
#5

ZrE0_Cha0s napisał: Czy jest przypisany dowolny adres IP do komputera? Lub automatycznie wykryć adres IP? Automatyczne wykrywanie. Jest adres IP zarówno dla IPv4, jak i 6, ale IP add IPv4 nie mieści się w zakresie.
Reply
#6

* adiBOY napisał: Automatyczne wykrywanie. Jest adres IP zarówno dla IPv4, jak i 6, ale IP add IPv4 nie mieści się w zakresie. Ale czy są jakieś światła na porcie LAN, zielony z żółtym
Reply
#7

Zer0 Cha0s napisał: Ale czy jest jakieś światło na porcie LAN, zielone z żółtym
Reply
#8

sprawdź zielone światło LAN na płycie głównej, czy miga
Reply
#9

* adiBOY napisał: Tak, światła są włączone. Pomarańczowy i zielony. Sprawdź, czy są jakieś światła na ruterach, jeśli podejrzewam, że mógłbyś sam przypisać adres IP.
Reply
#10

Zaktualizuj sterowniki LAN Wyłącz IPv6 Sprawdź, czy komputer jest podłączony do dynamicznego lub statycznego adresu IP Pomocne w tym będą specyfikacje systemu. Killer LAN?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)