[PSA] Neutralne wrażenia z Amazon; i jak znaleźć lepsze oferty
#1

Neutralne doświadczenie - nie było całkiem złe, ale mogło być lepiej. Niemniej jednak stracili sprzedaż i przyszłego klienta.   Zasadniczo dobrą rzeczą w Amazon było to, że podobno obowiązywała polityka zwrotu ceny, jak opisano na przykład na tej stronie.   „Plotki” i „były”, ponieważ wydaje się, że polityka zaostrzyła się i zaostrzyła, a teraz po prostu już jej nie ma.   Kupiłem dwa Sonos One @ 175 USD dwa dni przed spadkiem do 156,5 USD. Obaj agenci obsługi klienta, z którymi rozmawiałem przez czat i telefon, zasugerowali, że odrzucę dostawę, a oni dokonają pełnego zwrotu pieniędzy, a ja złożę nowe zamówienie po niższej cenie. Brak częściowego zwrotu pieniędzy.   Zgadnij co, jest inny sklep sprzedający w tej samej cenie bez podatku. Więc zgadnij, który sklep nie otrzymuje ponownego zamawiania.    Jak znaleźć lepsze oferty    Dotyczy to głównie przedmiotów, których Amazon nie wysyła za darmo do Singapuru - bezpłatna wysyłka czasami czasami znacznie skala na korzyść Amazon. Ale nie wszystkie produkty mają bezpłatną wysyłkę.  Należy pamiętać, że ceny Amazon z rabatami mogą nie mieć bezpłatnej wysyłki do Singapuru. Cena zmienia się w zależności od wybranego adresu wysyłki podczas ładowania strony. A jeśli później zmienisz adres wysyłki na stronie (np. Zmienisz adres z USA na adres SG), powiesz, że przedmiot nie zostanie wysłany do SG. Ale załaduj stronę z wybranym adresem SG, będzie miała wysyłkę, ale po wyższej cenie. Dotyczy to nawet przedmiotów sprzedawanych przez Amazon - przypuszczam, że dopasowanie cen dotyczy tylko sprzedaży w USA.   Jak znaleźć lepsze oferty? Zasadniczo korzystaj z witryn takich jak Google i slickdeals.    Kluczem jest to, że ceny Amazon są często (a może zwykle?) Oparte na dopasowywaniu cen do innych sklepów. Co oznacza, że jeśli zobaczysz niższą niż zwykle cenę na Amazon, powinieneś sprawdzić inne sklepy. I często inne sklepy mogą nie mieć podatku, podczas gdy Amazon zawsze będzie pobierał podatek.
Reply
#2

myślałem, że polityka dopasowywania cen wygasła… jakiś czas temu. stało się to zaraz po kilku dużych zmianach polityki. (może zaraz po tym, jak uderzyli w amerykańską bezpłatną wysyłkę minimalną kwotę na wydatki?)
Reply
#3

Tak, całkiem pewne, że śledzą ceny innych sklepów. Dowodem jest to, że wygasł Sonos One 156,50 $ z www.abt.com (jak przed chwilą), a cena Amazon również wzrosła. A także odpowiedź e-mail z ich CS potwierdza sprawę: Zacytować: Cześć, Ciężko pracujemy, aby znaleźć najlepsze ceny i upewnić się, że nasze ceny są tak niskie lub niższe - zmieniając nasze ceny natychmiast, jeśli znajdziemy niższą ofertę w innym miejscu. Dlatego nie oferujemy korekt po zakupie. Ale nadal nie ma podatku od sprzedaży, jeśli kupisz na www.abt.com To mnie komplikuje. Ale warto 20 USD (podatek), aby dowiedzieć się, jak działa system i jak uzyskać lepsze oferty w przyszłości. Jak mówią, wiedza to pieniądz.
Reply
#4

Mogę zgodzić się na temat „zasady niepasowania ceny”. Stało się to z moim Ryzen 5 1600. Mój przedmiot „nie został wysłany” przez kilka dni, a następnie w momencie wysyłki cena spadła. Nie mogę uzyskać zwrotu / anulowania, ponieważ zostało już wysłane. Dano mi tylko opcję zwrotu, gdy go otrzymam (co jest ... głupie, bo produkt prawdopodobnie nadal znajduje się w magazynie ????), ale muszę zapłacić przesyłkę zwrotną. Więc tak.
Reply
#5

Wydaje mi się, że bezpłatna wysyłka zwrotna dotyczy tylko Ameryki, co jest rozsądne. Ale hej, trzymaj się trendu, w którym ćpuny dostają krótki koniec kija. Następnym razem dostanę kartę kredytową z zabezpieczeniem ceny.
Reply
#6

Wierzę, że TS szuka Sonos One (z Alexą) zamiast Sonos Play 1. Chociaż są one dość podobne, TS może po prostu dostać to, co zalecił LiLAsN, jeśli Alexa nie jest wymagana (może również zaoszczędzić trochę pieniędzy).
Reply
#7

lexmarq napisał: Wierzę, że TS szuka Sonos One (z Alexą) zamiast Sonos Play 1. Chociaż są one dość podobne, TS może po prostu dostać to, co zalecił LiLAsN, jeśli Alexa nie jest wymagana (może również zaoszczędzić trochę pieniędzy). O mój Boże. Udało ci się odpowiedzieć, zanim mogłem usunąć post, ponieważ mój wydaje się być nieco starszym modelem Sonos One o nazwie Play 1. Paiseh.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)