Starhub 1 Gb / s przycięty do 9 Mb / s przez router Dlink DIR-830L
#1

Cześć, przepraszam, nowicjusz w sieci tutaj   Miałem plan 1 Gb / s od Starhub na abt od roku, dopiero niedawno zdając sobie sprawę, że prędkość Wi-Fi staje się straszna. Przebiegł test prędkości n prędkość dla 2,4 GHz wynosi 2 Mb / s, a dla 5 GHz wynosi 9 Mb / s. Po nawiązaniu bezpośredniego połączenia LAN z modemu test prędkości został ograniczony do 950 Mb / s. Robiąc bezpośrednie połączenie LAN z routerem, prędkość spada z powrotem do 9 Mb / s. Tylko pytam, czy to ma coś wspólnego z routerem? czy jest coś, co mogę zrobić, aby uratować router (tj. zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne), zanim zrezygnuję i zmienię router? przepraszam, nie mam pojęcia, co teraz zrobić   Dziękuję Ci
Reply
#2

wina leży po stronie urządzenia, a nie routera. może powiedz nam, z którego urządzenia korzystasz z Wi-Fi?
Reply
#3

1) Jak potwierdzasz, że jest to problem z routerem? 2) Czy próbowałeś kilka innych urządzeń, aby sprawdzić połączenie Wi-Fi? 3) Jak daleko jesteś podłączony bezprzewodowo?
Reply
#4

lucasphh napisał: Cześć, przepraszam, nowicjusz w sieci tutaj Miałem plan 1 Gb / s od Starhub na abt od roku, dopiero niedawno zdając sobie sprawę, że prędkość Wi-Fi staje się straszna. Przebiegł test prędkości n prędkość dla 2,4 GHz wynosi 2 Mb / s, a dla 5 GHz wynosi 9 Mb / s. Po nawiązaniu bezpośredniego połączenia LAN z modemu test prędkości został ograniczony do 950 Mb / s. Robiąc bezpośrednie połączenie LAN z routerem, prędkość spada z powrotem do 9 Mb / s. Tylko pytam, czy to ma coś wspólnego z routerem? czy jest coś, co mogę zrobić, aby uratować router (tj. zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne), zanim zrezygnuję i zmienię router? przepraszam, nie mam pojęcia, co teraz zrobić Dziękuję Ci Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do strony routera i wykonać „przywrócenie ustawień fabrycznych”, a prędkość wróci do normy. Po „przywróceniu domyślnych ustawień fabrycznych” w przeglądarce wpisz „dlinkrouter.local”, po prostu kliknij do końca. Wystarczy pominąć konfigurację mydlink i dodać stronę routera do zakładek. To jest tak proste. Ta część zapewni, że twoje wifi ma przynajmniej domyślny klucz dostępu i nie otworzy twojego wifi dla nikogo. Czasami resetowanie za pierwszym razem może nie działać, musisz zresetować za drugim / trzecim razem. Jeśli nadal nie działa, nadszedł czas, aby RMA routera. Wreszcie, aby zabezpieczyć router, poszukaj mojego wątku na „bezpieczny router - dir-868l”
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)