Uaktualnić mój router bezprzewodowy lub po prostu dodać repeater Powerline?
#1

Mieszkam w HDR 4RM i dostałem do 30 Wi-Fi od sąsiadów dookoła. Być może około 5 Wi-Fi to około 2 z 4 pasków. Razem z żoną korzystamy także z telefonu bezprzewodowego 2,4 GHz, klawiatury bezprzewodowej + myszy, iPadów, laptopów i telefonów komórkowych. Sądzę więc, że jest tu dużo zakleszczeń bezprzewodowych. Umieszczam mój router bezprzewodowy router-cum-modem starhub cisco w jednym rogu mojego mieszkania, a wtedy drugi koniec nie może uzyskać zasięgu Wi-Fi.   Zatem moje pytania to:   1. Czy powinienem kupić mocniejszy router bezprzewodowy, czy powinienem po prostu kupić repeater bezprzewodowy (nie przedłużacz)?   2. Czy powinienem kupić klawiatury Bluetooth + mysz, aby zminimalizować zakleszczenie? Co z moim telefonem bezprzewodowym? Btw czy Bluetooth lub Wi-Fi lepiej reaguje na takie urządzenia?
Reply
#2

więcej razy to umieszczenie modemu .. jaki jest twój router? podany przez ISP? tańszym sposobem jest repeater. jeśli nie, idź lan ..
Reply
#3

deepblue_82 napisał: więcej razy to umieszczenie modemu .. jaki jest twój router? podany przez ISP? tańszym sposobem jest repeater. jeśli nie, idź lan .. Tak, router Cisco 2-in-1 modem pochodzi od Starhub. Domyślam się, że zasięg z tego urządzenia jest domyślnie słaby. Najbardziej idealnym miejscem do umieszczenia routera jest prawdopodobnie salon zamiast naszego pokoju do nauki. Jednak mój salon jest bardzo zagracony, nie ma dużo miejsca na router i telefon bezprzewodowy. Ponadto punkt kablowy jest już podłączony do telewizora i nagrywarki DVD. Jeśli dodasz modem, zostanie podzielony na 3 sposoby. Punkty mocy mogą być również przeciążone. Widziałem kilka postów, w których napisano, że nie należy dodawać dodatkowych urządzeń bezprzewodowych w celu rozszerzenia sieci. Zastanawiam się, co jeśli dodam wzmacniacz mocy; czy będzie mniej szkodliwe? Ponadto urządzenia Powerline nie są tak tanie. Prawdopodobnie, jeśli doładuję dziesiątki dolarów, mógłbym uzyskać dobry router bezprzewodowy. Może po prostu dobry router bezprzewodowy może rozwiązać wszystkie moje problemy? Nigdy wcześniej nie próbowałem. LAN nie wchodzi w rachubę.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)