Potrzebuję informacji zwrotnej dla mojej sieci BTO
#1

Cześć chłopaki,   Mój dom przechodzi teraz reno. (4 pokoje BTO) Dobry czas, aby pomyśleć o moim domu w Internecie.   Zastanawiam się nad uzyskaniem planu dostępu szerokopasmowego 1 Gb / s M1 i otrzymaniem 3-pasmowego pakietu Linksys Velop 3 (sieć Wi-Fi) Linksys Velop ma tylko 2 porty Ethernet   Tak więc modem (ONT) będzie w polu DB.   Salon  punkt danych> Linksys Velop 1> 5-portowy przełącznik Gigabit Ethernet Linksys> TV i PS4   Kuchnia Linksys Velop 1 podłączony bezprzewodowo (wzmocnij Wi-Fi w jadalni, poprawia połączenie z pralką i lodówką)   Pokój 3 (pokój gościnny) punkt danych> TV   Pokój 2 (pokój gier / studiów) punkt danych> PC   Pokój dyrektora punkt danych> Linksys Velop 3> TV   Rozumiem, że otrzymanie 3-krotnej siatki Wi-Fi może być przesadą dla 4-pokojowego pokoju. Ale nie wydaje mi się, że mam duży wybór, taką opcję daje M1. Jeśli wybiorę standardowy router, obawiam się, że może nie dotrzeć do mojego głównego pokoju. Sygnał musi przechodzić jak 4 ściany.      Również, który kabel ethernetowy dostaję dla wszystkich połączeń (np. Punkt danych> komputer) czy CAT 5e wystarczy?
Reply
#2

Czy twoje BTO jest nowe?
Reply
#3

tak .. jak kilka miesięcy temu odzyskałem klucze
Reply
#4

dziwny napisał: Cześć chłopaki, Mój dom przechodzi teraz reno. (4 pokoje BTO) Dobry czas, aby pomyśleć o moim domu w Internecie. Zastanawiam się nad uzyskaniem planu dostępu szerokopasmowego 1 Gb / s M1 i otrzymaniem 3-pasmowego pakietu Linksys Velop 3 (sieć Wi-Fi) Linksys Velop ma tylko 2 porty Ethernet Tak więc modem (ONT) będzie w polu DB. Salon punkt danych> Linksys Velop 1> 5-portowy przełącznik Gigabit Ethernet Linksys> TV i PS4 Kuchnia Linksys Velop 1 podłączony bezprzewodowo (wzmocnij Wi-Fi w jadalni, poprawia połączenie z pralką i lodówką) Pokój 3 (pokój gościnny) punkt danych> TV Pokój 2 (pokój gier / studiów) punkt danych> PC Pokój dyrektora punkt danych> Linksys Velop 3> TV Rozumiem, że otrzymanie 3-krotnej siatki Wi-Fi może być przesadą dla 4-pokojowego pokoju. Ale nie wydaje mi się, że mam duży wybór, taką opcję daje M1. Jeśli wybiorę standardowy router, obawiam się, że może nie dotrzeć do mojego głównego pokoju. Sygnał musi przechodzić jak 4 ściany. Również, który kabel ethernetowy dostaję dla wszystkich połączeń (np. Punkt danych> komputer) czy CAT 5e wystarczy? Twoja główna sypialnia Velop korzystająca z bezprzewodowego połączenia dosyłowego? Czy jeśli czytasz to poprawnie, nie wysyłasz kabla z powrotem do punktu danych DB, więc wszystkie porty są nieaktywne?
Reply
#5

-Grift- napisał: Twoja główna sypialnia Velop korzystająca z bezprzewodowego połączenia dosyłowego? Czy jeśli czytasz to poprawnie, nie wysyłasz kabla z powrotem do punktu danych DB, więc wszystkie porty są nieaktywne? Przepraszam, nie rozumiem co masz na myśli. Kiedy mówisz, że nie wysyłasz kabla z powrotem do DB? Czy nie wszystkie punkty danych są już podłączone do bazy danych? Z tego, co rozumiem z Linksys, główny węzeł musi być podłączony do punktu danych. Jednak pozostałe węzły można podłączyć bezprzewodowo (będzie wtedy działał jak przedłużacz) lub przewodowo (silniejszy sygnał). Powinny one działać, dopóki są zasilane. Węzeł główny i węzły pokoju głównego są podłączone do punktu danych. Tylko węzeł w kuchni nie jest podłączony do żadnego punktu danych
Reply
#6

dziwny napisał: Przepraszam, nie rozumiem co masz na myśli. Kiedy mówisz, że nie wysyłasz kabla z powrotem do DB? Czy nie wszystkie punkty danych są już podłączone do bazy danych? Z tego, co rozumiem z Linksys, główny węzeł musi być podłączony do punktu danych. Jednak pozostałe węzły można podłączyć bezprzewodowo (będzie wtedy działał jak przedłużacz) lub przewodowo (silniejszy sygnał). Powinny one działać, dopóki są zasilane. Węzeł główny i węzły pokoju głównego są podłączone do punktu danych. Tylko węzeł w kuchni nie jest podłączony do żadnego punktu danych Nie jestem pewien, czy poprawnie zinterpretowałem Twój opis Spojler! Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz Jeśli to masz na myśli, wszystkie punkty danych i pętla w węzłach pokoju głównego nie będą działać, jeśli zostaną podłączone.
Reply
#7

-Grift- napisał: Nie jestem pewien, czy poprawnie zinterpretowałem Twój opis Spojler! Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz Jeśli to masz na myśli, wszystkie punkty danych i pętla w węzłach pokoju głównego nie będą działać, jeśli zostaną podłączone. Hmm, w porządku .. czy zamierzasz wyjaśnić, czy gramy tutaj w turę?
Reply
#8

dziwny napisał: Hmm, w porządku .. czy zamierzasz wyjaśnić, czy gramy tutaj w turę? co mówi, że nie ma w tym sensu Zacytować: Pokój dyrektora punkt danych> Linksys Velop 3 ponieważ punkt danych w masterroomie nie jest z niczym połączony. stąd twój velop w twoim mistrzu jest taki sam jak w kuchni. większość ont tylko jeden port, podczas gdy pozostałe nie są aktywowane. stąd on to mówi
Reply
#9

W oparciu o proponowany plan: - Nadal potrzebujesz routera w bazie danych opartej na konfiguracji, ponieważ router musi znajdować się w centralnym punkcie, w którym spotykają się wszystkie punkty danych. - może nie być plug and play. Może być wymagana pewna konfiguracja sieci i routing - wystarczy 5e. Ale ponieważ masz połączenie 1 Gb / s, zalecane jest użycie kategorii 6 lub nowszej
Reply
#10

Artermiz napisał: co mówi, że nie ma w tym sensu ponieważ punkt danych w masterroomie nie jest z niczym połączony. stąd twój velop w twoim mistrzu jest taki sam jak w kuchni. większość ont tylko jeden port, podczas gdy pozostałe nie są aktywowane. stąd on to mówi AH dobrze dzięki. Teraz rozumiem.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)