Konfiguracja routera innej firmy dla pakietu Singtel Fibre Mio
#1

Próbowałem zapytać SingTel „Shirley”, ale jest zbyt nieświadoma w tym temacie, aby podać jakiekolwiek istotne informacje.   Kiedy zaktualizowałem mój pakiet SingTel Mio do medium światłowodowego, dostarczyłem router Aztech FG7003GRV. Doświadczenie z routerem było w najlepszym razie przeciętne. Rozważam alternatywny router. Nie zdecydowano jeszcze o marce ani modelu, ale chciałbym poznać szczegóły techniczne związane z uzyskaniem nawet oddzielnego routera do prawidłowej współpracy z ONT i sieciami upstream.   Nie mogę znaleźć strony pomocy technicznej SingTel, która uczy, jak konfigurować routery innych firm.   Z tego, co zebrałem do tej pory, nie wydaje się, aby router mógł w prosty sposób uzyskać dostęp do Internetu i Mio TV. Wierzę, że musi istnieć konfiguracja sieci VLAN. Ostatnie ujawnienie zaawansowanych stron administracyjnych na routerze Aztech pokazało pewną konfigurację VLAN, która moim zdaniem jest obowiązkowa.   Rzecz w tym, że nie do końca rozumiem te ustawienia konfiguracji i jak przełożyłyby się one na routery innych marek? Czy ktoś znalazł stronę SingTel dokumentującą te szczegóły?
Reply
#2

icelava napisał: Próbowałem zapytać SingTel „Shirley”, ale jest zbyt nieświadoma w tym temacie, aby podać jakiekolwiek istotne informacje. Kiedy zaktualizowałem mój pakiet SingTel Mio do medium światłowodowego, dostarczyłem router Aztech FG7003GRV. Doświadczenie z routerem było w najlepszym razie przeciętne. Rozważam alternatywny router. Nie zdecydowano jeszcze o marce ani modelu, ale chciałbym poznać szczegóły techniczne związane z uzyskaniem nawet oddzielnego routera do prawidłowej współpracy z ONT i sieciami upstream. Nie mogę znaleźć strony pomocy technicznej SingTel, która uczy, jak konfigurować routery innych firm. Z tego, co zebrałem do tej pory, nie wydaje się, aby router mógł w prosty sposób uzyskać dostęp do Internetu i Mio TV. Wierzę, że musi istnieć konfiguracja sieci VLAN. Ostatnie ujawnienie zaawansowanych stron administracyjnych na routerze Aztech pokazało pewną konfigurację VLAN, która moim zdaniem jest obowiązkowa. Rzecz w tym, że nie do końca rozumiem te ustawienia konfiguracji i jak przełożyłyby się one na routery innych marek? Czy ktoś znalazł stronę SingTel dokumentującą te szczegóły? W czym problem z tym 7003? Jeśli wadliwy, zawsze może poprosić o wsparcie i może go wymienić.
Reply
#3

icelava napisał: Próbowałem zapytać SingTel „Shirley”, ale jest zbyt nieświadoma w tym temacie, aby podać jakiekolwiek istotne informacje. Kiedy zaktualizowałem mój pakiet SingTel Mio do medium światłowodowego, dostarczyłem router Aztech FG7003GRV. Doświadczenie z routerem było w najlepszym razie przeciętne. Rozważam alternatywny router. Nie zdecydowano jeszcze o marce ani modelu, ale chciałbym poznać szczegóły techniczne związane z uzyskaniem nawet oddzielnego routera do prawidłowej współpracy z ONT i sieciami upstream. Nie mogę znaleźć strony pomocy technicznej SingTel, która uczy, jak konfigurować routery innych firm. Z tego, co zebrałem do tej pory, nie wydaje się, aby router mógł w prosty sposób uzyskać dostęp do Internetu i Mio TV. Wierzę, że musi istnieć konfiguracja sieci VLAN. Ostatnie ujawnienie zaawansowanych stron administracyjnych na routerze Aztech pokazało pewną konfigurację VLAN, która moim zdaniem jest obowiązkowa. Rzecz w tym, że nie do końca rozumiem te ustawienia konfiguracji i jak przełożyłyby się one na routery innych marek? Czy ktoś znalazł stronę SingTel dokumentującą te szczegóły? Twój wysiłek związany z konfiguracją routerów innych firm jest już o połowę mniejszy niż w przeszłości. Dzięki wielu producentom, którzy zawarli wstępnie ustawione profile, możesz po prostu wybrać odpowiedni, a otrzymasz połączenie z telewizją singtel, a także światłowodowy Internet. Będąc teraz routerem innej firmy, nie możesz przesłonić niektórych ustawień, takich jak port LAN, który ma być używany w telewizorze Singtel. Np .: routery asus domyślnie singtel tv to port 4. Poza tym nie wydaje mi się, że dokonanie zmiany jest kłopotliwe. Wejdź tutaj, gdy zdecydujesz się na markę routera do zakupu, a większość z nas będzie w stanie doradzić, jeśli potrzebujesz pomocy.
Reply
#4

Możesz rozważyć użycie routera bezprzewodowego Asus. Ich router ma wstępnie ustawiony profil singtel, który można wybrać i obsługuje singtel miotv. Używam Asusa n56, zastępując mojego aztecha 7003 i mogę z nim oglądać miotv. Brak komentarzy dla innych routerów, ponieważ nie próbowałem, z wyjątkiem marki asus.
Reply
#5

Cześć, Mam istniejący router cisco x3000, którego używałem do czasu aktualizacji do światłowodu 200 Mb / s 2 miesiące temu. Próbowałem wymienić dostarczony Aztech 7003-J na Cisco, ale port Wan nie jest w stanie uzyskać adresu dhcp z ONT. Czy ktoś wie, czy Cisco obsługuje tagowanie vlan? Jeśli tak, jak go uruchomić? Z góry dziękuję.
Reply
#6

cssiow napisał: Cześć, Mam istniejący router cisco x3000, którego używałem do czasu aktualizacji do światłowodu 200 Mb / s 2 miesiące temu. Próbowałem wymienić dostarczony Aztech 7003-J na Cisco, ale port Wan nie jest w stanie uzyskać adresu dhcp z ONT. Czy ktoś wie, czy Cisco obsługuje tagowanie vlan? Jeśli tak, jak go uruchomić? Z góry dziękuję. linksys x3000 nie obsługuje szerokopasmowego łącza światłowodowego, ponieważ jest routerem modemowym ADSL +, nie mówiąc już o tagowaniu vlan .. Obawiam się, że jeśli chcesz zastąpić 7003-J, potrzebujesz nowego routera.
Reply
#7

cssiow napisał: Cześć, Mam istniejący router cisco x3000, którego używałem do czasu aktualizacji do światłowodu 200 Mb / s 2 miesiące temu. Próbowałem wymienić dostarczony Aztech 7003-J na Cisco, ale port Wan nie jest w stanie uzyskać adresu dhcp z ONT. Czy ktoś wie, czy Cisco obsługuje tagowanie vlan? Jeśli tak, jak go uruchomić? Z góry dziękuję. Jeśli oprogramowanie układowe jest starą wersją, musisz zaktualizować oprogramowanie ze strony internetowej Cisco. Port WAN powinien działać, jeśli zostanie zaktualizowany. Jednak nie obsługuje tagowania VLAN. Połączenie z ONT powinno działać dla Internetu, ale nie dla MioTV i cyfrowej linii telefonicznej.
Reply
#8

mun napisał: Możesz rozważyć użycie routera bezprzewodowego Asus. Ich router ma wstępnie ustawiony profil singtel, który można wybrać i obsługuje singtel miotv. Używam Asusa n56, zastępując mojego aztecha 7003 i mogę z nim oglądać miotv. Brak komentarzy dla innych routerów, ponieważ nie próbowałem, z wyjątkiem marki asus. Więc jeśli 1 dzień, zdecydowałem się na router Asus N56, aby zastąpić mojego aztech 7002, jakie ustawienie muszę zrobić, aby miotv działał? Wystarczy wybrać aktualny profil singtel, który jest w ustawieniach routera? TIA!
Reply
#9

VodkaPear napisał: Więc jeśli 1 dzień, zdecydowałem się na router Asus N56, aby zastąpić mojego aztech 7002, jakie ustawienie muszę zrobić, aby miotv działał? Wystarczy wybrać aktualny profil singtel, który jest w ustawieniach routera? TIA! Tak. Po skonfigurowaniu routera będzie można to zrobić. nawet jeśli masz 2 telewizory MIO, również nie ma problemu.
Reply
#10

Cześć, mam nadzieję, że to właściwe forum, aby zadać to pytanie. Mam DIR868L i chcę sprawdzić, czy mogę podłączyć to bezpośrednio do ONT. Nie mogę wykryć połączenia internetowego, chociaż próbowałem PPPoE i DHCP na stronie konfiguracji Dlink. Dziękuję za wszelkie porady / pomoc.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)