Aztech DSL7002: Przekazywanie VPN nie działa
#1

Czy komuś udało się sprawić, by przekazywanie VPN działało przy użyciu routera Aztech DSL7000 (lub 2)? Zasadniczo moja konfiguracja wygląda następująco: ONT - Aztech - serwer VPN. Połączenie VPN z sieci lokalnej działa dobrze. W ustawieniach Aztech włączyłem przekierowanie portów dla portu 1723, ale wydaje się, że to nie pomaga. Za pomocą internetowego narzędzia testowego widzę, że nie można nawiązać połączenia z portem 1723. Próbowałem zalogować się do Aztecha i sprawdzić iptables. Wydaje się, że istnieje reguła dla przekazywania VPN. 10.10.0.2 to adres IP serwera VPN w mojej sieci. Aztech ma adres IP 10.10.0.1. AKCEPTUJĘ 47 - 0.0.0.0/0 10.10.0.2 AKCEPTUJ tcp - 0.0.0.0/0 10.10.0.2 tcp dpt: 1723 Wszelkie sugestie będą mile widziane. Technicy SingTel nie byli w stanie pomóc, ponieważ to pytanie jest dla nich zbyt techniczne
Reply
#2

jakiego oprogramowania VPN używasz? wygląda jak amerykański adres IP
Reply
#3

Zoysia napisała: Czy używasz oprogramowania VPN? wygląda jak adres IP USA Hmm, dlaczego wygląda na adres IP USA i dlaczego i tak miałoby to mieć znaczenie? Lubię ustawić moje routery na 10.10.0.x zamiast standardowego 192.168.1.x Oprogramowanie VPN nie ma nic wspólnego z tym problemem. to tylko standardowy serwer PPTP VPN działający za Aztech. Witryna Aztech twierdzi, że router obsługuje przekazywanie VPN. Jednak w konsoli administratora (/ singtel) nie mogę znaleźć sposobu na włączenie / wyłączenie przekazywania VPN. Inne routery, takie jak Asus, mają pole wyboru, które pozwala włączyć różne ustawienia przekazywania
Reply
#4

averkiev napisał: Hmm, dlaczego wygląda na adres IP USA i dlaczego i tak miałoby to mieć znaczenie? Lubię ustawić moje routery na 10.10.0.x zamiast standardowego 192.168.1.x Oprogramowanie VPN nie ma nic wspólnego z tym problemem. to tylko standardowy serwer PPTP VPN działający za Aztech. Witryna Aztech twierdzi, że router obsługuje przekazywanie VPN. Jednak w konsoli administratora (/ singtel) nie mogę znaleźć sposobu na włączenie / wyłączenie przekazywania VPN. Inne routery, takie jak Asus, mają pole wyboru, które pozwala włączyć różne ustawienia przekazywania potrzebujesz statycznego adresu IP WAN dla swojego routera Adres IP singtel jest dynamiczny. dlatego nie można otworzyć dziury w sieci i przekierować
Reply
#5

Nie, to nie wszystko. Używam DynDNS i używam poprawnego adresu IP WAN. Na przykład mogę nawiązać połączenie telnet z Aztech za pomocą adresu IP WAN. Zoysia napisała: potrzebujesz statycznego adresu IP WAN dla swojego routera Adres IP singtel jest dynamiczny. dlatego nie można otworzyć dziury w sieci i przekierować
Reply
#6

Udało ci się to uruchomić? Wpadłem na ten sam problem i napotkałem ten post ...
Reply
#7

sc1111 napisał: Udało ci się to uruchomić? Wpadłem na ten sam problem i napotkałem ten post ... Ja nie Jestem całkiem pewien, że jest to problem z oprogramowaniem układowym i musi zostać naprawiony przez Aztech.
Reply
#8

averkiev napisał: Hmm, dlaczego wygląda na adres IP USA i dlaczego i tak miałoby to mieć znaczenie? Lubię ustawić moje routery na 10.10.0.x zamiast standardowego 192.168.1.x Oprogramowanie VPN nie ma nic wspólnego z tym problemem. to tylko standardowy serwer PPTP VPN działający za Aztech. Witryna Aztech twierdzi, że router obsługuje przekazywanie VPN. Jednak w konsoli administratora (/ singtel) nie mogę znaleźć sposobu na włączenie / wyłączenie przekazywania VPN. Inne routery, takie jak Asus, mają pole wyboru, które pozwala włączyć różne ustawienia przekazywania Jeśli jest to problem przejściowy, być może chcesz użyć OpenVPN zamiast PPTP. Zalecam skorzystanie z tej opcji, ponieważ PPTP nie jest obecnie tak bezpieczny ani szybki. W przeciwnym razie użyj innego routera i włącz PPTP.
Reply
#9

negativzero napisał: W przeciwnym razie użyj innego routera i włącz PPTP. To jest droga, którą planuję wybrać. Refuby Asus AC-68 są obecnie w sprzedaży na NewEgg w cenie 120 USD. Idę po niego.
Reply
#10

Dzięki zarówno za aktualizację! Próbuję również użyć PPTP, ponieważ to właśnie ma moja instalacja DD-WRT. Moi koledzy nie skonfigurowali działającej sieci VPN przed wyjazdem do Chin ...
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)