SSD zablokowany z powodu MSI Secure Erase
#1

Drogi Corbell, Niedawno kupiłem arktyczną płytę główną do gier 8400, MSI B360, Cryorig H7, Galax Exoc 1060 3 GB i tryb sezonowy plus 650 W podczas urodzinowej sprzedaży Lazada. Ponownie użyłem mojego starego 2666 DD4 RAM i Samsung 850 Pro 512GB. Powodem, dla którego kupiłem cały wspomniany model ze względu na doskonałą obsługę posprzedażną Corbell. Otrzymałem go wczoraj, naprawiłem bez żadnych problemów. Używanie MSI Secure Erase do usuwania i pokazywania powiodło się. Wróciłem, aby zainstalować system Windows 10 za pomocą dysku rozruchowego, ale nie jest to możliwe. Napęd pokazuje zablokowany napęd. Próbowałem użyć narzędzia z magicznym podziałem, aby usunąć, ale bezskutecznie. Narzędzie podzielone na magię pokazało: niezamrożony jest jednak zablokowany (ATA Security to: ENALED, PW poziom MAX, ** LOCKED ** [SEC4] Próbowałem powszechnie używanego hasła do zablokowanego dysku znalezionego w Internecie, ale bezskutecznie. Od lat używam narzędzia do rozszczepiania magii do usuwania i nie ma problemu. Jednak wczoraj po użyciu bezpiecznego wymazywania MSI nie mogę teraz uzyskać dostępu do dysku. Jestem u kresu rozumu. Proszę o radę. Dzięki. Pozdrowienia, K.
Reply
#2

Przed użyciem zapoznaj się z różnymi poziomami FDE, opalem i bitlockerem itp. Jeśli go włączyłeś, zmieniłeś przełącznik, który nie ma być odwracalny ze względów bezpieczeństwa w celu ochrony znajdujących się tam danych. Nie jestem pewien, czy używasz TPM lub zwykłego klucza odblokowującego dysk, ale zniknął po przywróceniu ustawień fabrycznych. Jest to również standardowa procedura, a dysku nie można już bezpiecznie usunąć bez narzędzia do przywracania PSID, które jest w posiadaniu tylko producenta dysku. Możesz przeczytać więcej o zewnętrznym narzędziu do przywracania PSID, Samsung nie rozpowszechnia ich wersji. Pamiętaj jednak, że po przywróceniu identyfikatora PSID dane znikają. Jeśli Twoim celem jest uzyskanie działającego dysku, a nie danych, RMA skierowanie dysku SSD do jego dystrybutora będzie możliwą opcją. Ale Eternal Asia nie ma narzędzi Samsung PSID do przywracania. Będą uciekać się do wymiany dysków. Zachowaj ostrożność, gdy korzystasz z tych zaawansowanych funkcji FDE, co musisz zachować w chłodni ... Ale jeśli komputer nie znajduje się w ryzykownym środowisku, prawdopodobnie nie musisz tego używać.
Reply
#3

Dzięki za odpowiedź, przeczytałem o niektórych przekazanych przez ciebie informacjach, ale nigdy nie zaszyfrowałem mojego dysku twardego ani nie użyłem żadnego hasła. Ten ssd jest używany na moim starszym komputerze stacjonarnym i ostatnio osobistym laptopie w domu. Tak, celem końcowym jest ponowne uruchomienie SSD, bez względu na dane. Encrypted11 napisał: Przed użyciem zapoznaj się z różnymi poziomami FDE, opalem i bitlockerem itp. Jeśli go włączyłeś, zmieniłeś przełącznik, który nie ma być odwracalny ze względów bezpieczeństwa w celu ochrony znajdujących się tam danych. Nie jestem pewien, czy używasz TPM lub zwykłego klucza odblokowującego dysk, ale zniknął po przywróceniu ustawień fabrycznych. Jest to również standardowa procedura, a dysku nie można już bezpiecznie usunąć bez narzędzia do przywracania PSID, które jest w posiadaniu tylko producenta dysku. Możesz przeczytać więcej o zewnętrznym narzędziu do przywracania PSID, Samsung nie rozpowszechnia ich wersji. Pamiętaj jednak, że po przywróceniu identyfikatora PSID dane znikają. Jeśli Twoim celem jest uzyskanie działającego dysku, a nie danych, RMA skierowanie dysku SSD do jego dystrybutora będzie możliwą opcją. Ale Eternal Asia nie ma narzędzi Samsung PSID do przywracania. Będą uciekać się do wymiany dysków. Zachowaj ostrożność, gdy korzystasz z tych zaawansowanych funkcji FDE, co musisz zachować w chłodni ... Ale jeśli komputer nie znajduje się w ryzykownym środowisku, prawdopodobnie nie musisz tego używać.
Reply
#4

próbowałeś przełączyć kontroler sata w tryb ide, a następnie spróbuj ponownie z rozdzieloną magią niektórzy twierdzą, że tat może być 1 możliwą metodą obejścia ...
Reply
#5

Ranek, Ostatnio googlowałam. Większość sugestii doprowadziła do użycia diskpart do odblokowania go. https://appuals.com/diskpart-manual-...-instructions/ Ostatnią sugerowaną alternatywą było wypróbowanie RMA. Szczerze mówiąc, ja też nie mam rozwiązania. Umieści ten wątek w HWC, aby uzyskać więcej gałek ocznych Być może społeczność może pomóc lepiej.
Reply
#6

https://github.com/Drive-Trust-Alliance/sedutil/wiki Może chcę zapytać o status opal na tej wiki, ale jest to narzędzie wiersza poleceń. Nie mam pojęcia, czy to pomaga.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)