Zwiększenie liczby portów Ethernet i umiejscowienia routera
#11

Rodney napisał: Proponowana konfiguracja powinna działać dobrze. Ja też mam przełącznik między routerem a ONT. Używasz on czy ont?
Reply
#12

ah_cleo napisał: czy jesteś na ONR czy ONT? bo jeśli używasz ONR, powinieneś móc użyć przełącznika, a router będzie musiał zmienić konfigurację jako AP. nie wahaj się mnie poprawić, jeśli się mylę, bo iirc widziałem, że dom mojego przyjaciela korzysta z ONR i bezpośrednio dodaje przełącznik przed dodaniem routera (skonfigurowanego jako AP). TAK ONR może umieścić przełącznik przed routerem. Jurong640 jaki jest twój dostawca usług internetowych?
Reply
#13

Jurong640 napisał: Czy to oznacza, że masz wiele portów na przełączniku, z których jeden jest podłączony do routera? Podczas gdy reszta portów do innych zastosowań? Wszystkie porty działają? Jeśli celem jest po prostu zmiana routera w celu uzyskania lepszego zasięgu Wi-Fi, to dowolny typ przełącznika między ONT a routerem będzie działał. Ale jeśli planujesz używać tego samego przełącznika do innych urządzeń, potrzebujesz przełącznika z funkcją vlan, ponieważ musisz oddzielić sieć ONT-Router od pozostałych urządzeń.
Reply
#14

Ridney napisał: Jeśli celem jest po prostu zmiana routera w celu uzyskania lepszego zasięgu Wi-Fi, to dowolny typ przełącznika między ONT a routerem będzie działał. Ale jeśli planujesz używać tego samego przełącznika do innych urządzeń, potrzebujesz przełącznika z funkcją vlan, ponieważ musisz oddzielić sieć ONT-Router od pozostałych urządzeń. Tak, myślę o zdobyciu przełącznika 8-portowego. Stamtąd One idzie ONT, jeden router, jeden TV, jeden PS3, a drugi komputer. Czy potrzebuję zarządzanego przełącznika Ethernet zamiast przełącznika bezzałogowego? Apex napisał: TAK ONR może umieścić przełącznik przed routerem. Jurong640 jaki jest twój dostawca usług internetowych? Używam światłowodu M1.
Reply
#15

Jurong640 napisał: Tak, myślę o zdobyciu przełącznika 8-portowego. Stamtąd One idzie ONT, jeden router, jeden TV, jeden PS3, a drugi komputer. Czy potrzebuję zarządzanego przełącznika Ethernet zamiast przełącznika bezzałogowego? Tak, przełącznik zarządzany / inteligentny z vlanami. Pamiętaj, że potrzebujesz dwóch portów do routera (wan + lan)
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)