Nieoczekiwane zamknięcie laptopa
#1

Witam wszystkich, szukam pomocy i porady. Od prawie roku próbuję rozwiązać nieoczekiwane wyłączania mojego laptopa Lenovo. Model to Y460P, a procesor to i7-2630QM. Doświadczałem nieoczekiwanych wyłączeń w losowym czasie. Czas pracy może wynosić od 20 do 40 minut. Wyczyściłem i ponownie nałożyłem pastę termiczną. Używam prime95 i benchmarku nieba, aby podkreślić laptopa. Wyłączenia występują również przy normalnym oświetleniu. Próbowałem odtwarzać długie filmy z YouTube'a, a także odtwarzać radio FM online tylko po to, aby monitorować wyłączenia i tak, wyłącza się. Nie jestem pewien, co się dzieje ... Procesor czy płyta główna? Rozglądanie się, czy ktoś miał takie doświadczenie lub wiedzę do podzielenia się. Używam HWmonitor, a odczyty temperatury w teście warunków skrajnych to około 85 do 90 stopni Zrozum, że jest to problem z laptopem, ale mam nadzieję, że poszukamy szerszej wiedzy w tej sekcji. TIA!
Reply
#2

zmień zasilacz
Reply
#3

Spróbuj zmienić ustawienie zarządzania energią (opcja zasilania) w obszarze Zarządzanie energią procesora, zmień je ze 100% na <50%.
Reply
#4

Podczas testów mam podłączony akumulator i zasilacz. Próbuję samodzielnie zasilać baterię i to się zdarza. To samo dotyczy zasilacza. Spróbuję teraz ustawić moc. Właściwie przerzucam to na wysoką wydajność. W tej chwili nie mam zapasowego zasilacza.
Reply
#5

nieco napisał: Spróbuj zmienić ustawienie zarządzania energią (opcja zasilania) w obszarze Zarządzanie energią procesora, zmień je ze 100% na <50%. Zmiana już się zachodzi. System wydaje się wyłączać po 30 minutach. Mam również stress furmark i używam testu wysokiej temperatury dla prime95. Wyłączenie wydaje się następować w tym samym przedziale czasowym. Czy może to być pamięć RAM lub płyta główna?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)