Kwestia sieciowa dla odnowionego-nowego-miejsca
#1

Cześć wszystkim, Jestem w trakcie remontu mojego nowego lokalu i niepokoi mnie umieszczenie skrzynki użytkowej. Muszę przyznać, że wspaniała inicjatywa HDB, ale w pewnym sensie przyprawia mnie o dodatkowy ból głowy. Moje wymaganie jest dość proste, aby mieć mój Netgear X6 w środku domu, aby zapewnić optymalne ustawienie, aby zapewnić maksymalny zasięg WIFI i nadal mieć możliwość odtwarzania mojego Mio TV w salonie. Światłowód ONT (fioletowy) pozostanie w skrzynce narzędziowej z kablem poprowadzonym do Netgear X6 (pomarańczowy) i 4 kablami sieciowymi Cat 6A poprowadzonymi z powrotem do skrzynki i podłączonymi do panelu krosowego. Punkty LAN są zaznaczone zielonymi ramkami. Teraz mój ból głowy to: 1. Czy mogę używać Aztech FG7003 GRV (bez Wi-Fi) do łączenia się z Android TV Box i przekazywania tagów VLAN do Mio TV? 2. A może pomysł inteligentnego przełącznika sieciowego będzie lepszy do tego celu? 3. Ostatecznością będzie wydanie pieniędzy na innym routerze. Doceń, jeśli doświadczeni / eksperci mogą przekazać swoje opinie! Z góry dziękuję!
Reply
#2

1. Czy to jest nowe MIESZKANIE? BTO i właśnie zebrałeś klucze? 2. Jeśli nowe mieszkanie BtO, powinien być udostępniony punkt LAN ze skrzynki narzędziowej do Twojego salonu.
Reply
#3

1. Tak nowe bto i zebrane klucze nie tak dawno temu. 2. Tak, ponownie do komentarza, ale nie chcę umieszczać x6 w pudełku narzędziowym, ponieważ ogranicza WiFi. Nie chcę też używać routera aztech (z wyłączonym protokołem DHCP) w pudełku i zamiast tego pozwolić x6 obsługiwać WiFi. Powodem jest to, że nie wierzę w router aztech i obawiam się, że spowoduje to wąskie gardło mojego połączenia 1 Gpbs, z którym jestem pewien, że x6 poradzi sobie lepiej.
Reply
#4

Ok, przeczytałem, że faktycznie mogę zmienić przeznaczenie routera na przełącznik. Więcej pytań : 1. Czy aztech może zostać zmieniony? 2. Jeśli tak, czy porty nadal będą przechodzić przez tagi sieci VLAN?
Reply
#5

co to znowu za model routera Aztech? na podstawie tego, co wpisujesz, nie udało mi się znaleźć żadnego wyniku w Google. Udaje mi się znaleźć model, który jest zbliżony do tego, co wpisujesz, Aztech FG7003 GRV. Czy to twój router?
Reply
#6

Ups, przepraszam za literówkę i tak, to jest FG7003 GRV
Reply
#7

Jednym z rozwiązań, które możesz rozważyć, jest ułożenie kabla LAN z routera netgear do salonu, jeśli nie chcesz korzystać z routera singtel. Ale nie wiem, który port dla netgear jest dla Mio TV. W przypadku routera asus zwykle port 4 jest przeznaczony dla telewizora mio. Jedną rzeczą do rozważenia jest to, że jeśli używasz routera innej firmy do głównego routingu, port, w którym jest mio tv, nie ma dostępu do Internetu, podczas gdy wszystkie porty na routerze singtel mają mio tv i dostęp do Internetu.
Reply
#8

Zdobądź inny router do umieszczenia obok ONT i zakładając, że przekonwertowałeś panel czołowy wewnątrz skrzynki narzędziowej na panel czołowy z 4 portami, będzie w sumie 5 portów, w tym domyślny, który HDB dał ci do salonu. ONT> router w skrzynce narzędziowej (wyłącz bezprzewodowy)> port LAN w salonie w skrzynce narzędziowej> Aztech (w salonie wyłącz sieć bezprzewodową). to ustala część Mio TV, a następnie przejdziemy do części bezprzewodowej. Twój router, który znajduje się w skrzynce narzędziowej, powinien mieć wiele portów LAN, podłącz kabel z tego routera do portu 3 w sypialni na panelu przednim. W sypialni 3 połóż / przedłuż kabel na zewnątrz sypialni 3, aby połączyć się z routerem Netgear (włącz sieć bezprzewodową), który możesz umieścić na ścianie sypialni 3.
Reply
#9

overcrash napisał: 1. Tak nowe bto i zebrane klucze nie tak dawno temu. 2. Tak, ponownie do komentarza, ale nie chcę umieszczać x6 w pudełku narzędziowym, ponieważ ogranicza WiFi. Nie chcę też używać routera aztech (z wyłączonym protokołem DHCP) w pudełku i zamiast tego pozwolić x6 obsługiwać WiFi. Powodem jest to, że nie wierzę w router aztech i obawiam się, że spowoduje to wąskie gardło mojego połączenia 1 Gpbs, z którym jestem pewien, że x6 poradzi sobie lepiej. Jeśli X6 obsługuje Singtel MIO VLAN. Że możesz umieścić swój X6 w środku domu (zgodnie z obrazem) Wystarczy poprowadzić okablowanie LAN z X6 do drugiej części domu, która będzie potrzebna podczas remontu. (Przykład obszaru TV, z którego korzystasz Mio TV)
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)