Starhub Cisco DPC3925 + ASUS AC56U: Może pingować, nie może traceroute
#1

Cześć wszystkim, mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc. Byłem przez jakiś czas poza domem i niedawno wróciłem do dziwnej konfiguracji: W domu mamy kabel Starhub, wykorzystujący dostarczony modem Cisco DPC 3925 i router Asus AC56U. Mam połączenie z Wi-Fi na komputerze Mac. Z moich informacji dotyczących Wi-Fi widzę, że adres IP routera to 192.168.212.1. Wprowadzam to do przeglądarki i przenosi mnie na stronę internetową Cisco DPC3925. Jeśli jestem podłączony do Wi-Fi routera Asusa, czy adres IP routera, który zgłasza mój komputer Mac, nie powinien należeć do Asusa? Mogę pingować 192.168.212.1, ale nie mogę uruchomić na nim traceroute Ponadto na stronie Cisco wprowadzanie domyślnego loginu nie działa, więc jestem zaskoczony. Nie mogę uzyskać dostępu do Asusa, ponieważ nie znam jego adresu IP i nie mogę uzyskać dostępu do Cisco, ponieważ nie mam loginu (To jest przez Wi-Fi, muszę kupić klucz Ethernet-Thunderbolt, aby wypróbować połączenie fizyczne, ale nie jestem pewien, czy połączenie przewodowe rozwiąże powyższe).
Reply
#2

Czy masz telefon z Androidem / Apple? zainstaluj aplikację o nazwie Fing. Może skanować i wyświetlać adresy IP urządzeń w sieci, do której jesteś podłączony. albo to, albo wykonaj "ifconfig / all" na swoim Macu btw domyślnie adres IP routera asus to 192.168.1.1 lub przejdź do router.asus.com
Reply
#3

Czy potwierdziłeś, że nie łączysz się z Wi-Fi DPC zamiast Wi-Fi Asusa? Możesz wyłączyć tylko Asus i zobaczyć, czy coś się zmieniło. Nie wiem, czy Starhub przesłał nowe oprogramowanie do DPC, gdy cię nie było.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)