Bios uszkodzony po wprowadzeniu zmian, bezpieczne uruchamianie UEFI
#1

cześć wszystkim   coś, czego nigdy wcześniej nie spotkałem, więc sprawdź z innymi brosami, czy wszyscy mają doświadczenia w tej sprawie.   Budowałem nowe urządzenie, wybranym przez mobo był GA-H270N-WIFI z procesorem Intel i7-7700. Ponieważ był to nowy sprzęt, postanowiłem wypróbować bezpieczne uruchamianie systemu UEFI w systemie Windows 10.   Skonfigurowałem mobo na podstawie informacji tutaj: https://www.eightforums.com/installa...tml#post443818   po zapisaniu ustawienia biosu mój komputer przeszedł do pętli rozruchowej. Utrzymuje ponowne uruchamianie co 5 sekund, monitor jest pusty (brak spywarek Gigabyte itp.). W końcu sprawdzono u dealera, czy BIOS jest uszkodzony i potrzebuje RMA do mobo.   Teraz nie ośmielam się majstrować z mobo, po otrzymaniu mojego zastępcy.   Ktoś spotyka coś podobnego? Nie jestem pewien, czy to błąd Biosa, czy coś takiego, ponieważ moje doświadczenie w przeszłości, jeśli ustawienia biosu były złe, najwyżej pozwoliły na uruchomienie systemu operacyjnego i nadal można wrócić do BIOS-u, aby wprowadzić niezbędne zmiany.
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)