Potrzebujesz komentarzy do proponowanej konfiguracji sieci
#1

Cześć, mam plan drastycznie zmienić mój system sieci domowej. Jestem z Starhub Fibre, a moja obecna konfiguracja wygląda następująco:   ONT -> brudny przełącznik Dlink RG -> 8 portów   Większość moich hse jest połączona kablami Ethernet. Istnieją 3 kondygnacje. Na pierwszym piętrze znajduje się salon, w którym znajduje się obecnie RG. Jedynym obszarem, do którego może dotrzeć wifi, jest salon. Nawet po prostu idąc do kuchni, wifi zostanie utracone. Na trzecim piętrze jest drukarka sieciowa, którą potrzebuję w zasięgu Wi-Fi, ale niestety to nie działa w tej chwili.   Myślałem o nowej konfiguracji i dlatego chciałbym uzyskać opinie od ekspertów tutaj, aby sprawdzić, czy jest to możliwe, czy nie.   ONT -> Asus RT-N66U (poprosi Starhub o "bezpośrednie połączenie", jak w przypadku innego wątku, który tu przeczytałem) -> przełącznik 8-portowy (ma porty do prawie wszystkich pomieszczeń w domu) -> umieszczenie istniejącego Dlink RG w trzecie piętro, podłączone do przełącznika 8-portowego.   Moją logiką jest to, że z routerami na 1. i 3. piętrze, hse powinien być całkowicie objęty wifi. Ale martwię się, czy wpłynie to na szybkość Internetu innych komputerów podłączonych do przełącznika 8-portowego?   Czy to zadziała? Mam nadzieję usłyszeć od was !! Z góry!
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)