Dziwny problem podczas migracji do iz SSD
#1

Ten problem pojawił się już dwukrotnie i chociaż rozwiązanie działa, nie ma dla mnie sensu. Oto co się stało:   Przeprowadziłem migrację z dysku SSD 256 GB do Samsung 850 Pro 512 GB za pomocą Aomei Partition Manager. Sama migracja przebiegła bezproblemowo i udało mi się pomyślnie uruchomić system Windows. Jednak tutaj jest problem. Myszka się porusza, mogę otworzyć przeglądarki i przeglądać sieć, ale po prostu nie mogę uruchamiać żadnych programów. Nawet menedżer zadań się nie otwiera. Żadna z nich nie działa (słowo, eksplorator plików, pdf itp.). Po intensywnych poszukiwaniach, pewien koleś wspomniał, że migrowane dyski SSD w jakiś sposób stają się "chronione przed zapisem" i dlatego działa natychmiast, gdy system Windows ładuje wszystko do pamięci RAM podczas startu systemu, a gdy już znajdziesz się w oknach i spróbujesz coś zrobić, nie możesz tego zrobić dane nie mogą zostać zapisane w pamięci.   Rozwiązaniem było zainstalowanie technologii Intel Rapid Storage Technology i wydawało się, że działa to w magiczny sposób. Ten sam problem powtórzył się kilka miesięcy temu po migracji z dysku SSD o pojemności 512 gb do 1 TB. Migrowano i uruchamiano, ale nie można uruchamiać programów. Naprawiono sterownik Intel RST. Wygląda na to, że nie powinniśmy potrzebować sterownika RST do aktualnych napędów genów, takich jak SSD. Więc jestem całkiem zaintrygowany. Ktoś napotkał podobny problem i znalazł właściwe rozwiązanie?
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)