Pytania Newb: jak mam wykonać kopię zapasową
#3

erin50 napisał: Brzmi jak dobry plan. A co powiesz na wszystkie moje poprzednie pliki symulacji pracy i stare osobiste archiwa? Czy powinienem zrzucić to również na tym samym dysku NAS lub spróbować oddzielić te pliki na inny zestaw dysków NAS? Czy istnieje różnica w używaniu wewnętrznych dysków twardych HDD lub NAS (cokolwiek specjalnego w przypadku tak zwanych dysków NAS)? Mam budżet, więc na jaki rodzaj obudowy powinienem patrzeć bez rozbijania banku, by tak rzec. Używam dysków NAS. Są one podobno zaprojektowane do środowiska NAS w trybie 24x7, a ich koszt również jest wyższy. Używam serwera NAS 4-kieszeni Synology. Ustawienie 1 jednostki, w tym dysków twardych, kosztuje już blisko 2K. Najtańszym rozwiązaniem jest zakup co najmniej 4 nowych dysków twardych tego samego rozmiaru, a następnie umieszczenie ich w bieżącym komputerze i RAID (za pomocą SW lub dedykowanego kontrolera RAID). Ta nowa tablica służy przede wszystkim do tworzenia kopii zapasowych. Podobnie jak nie musisz płacić dodatkowo za NAS. Ale podkreślę znaczenie tworzenia wielu kopii zapasowych. W tym samym czasie zdarzyło mi się, że 3 dyski twarde przestały działać, co spowodowało, że moja macierz odleciała na serwerze NAS. Na szczęście dla mnie wciąż mam kopię zapasową na sekundę
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)