Port danych Cat5E ograniczający prędkość Internetu
#1

Drodzy zebrani,     Potrzebujesz porady, ponieważ nie mam zbyt dużej wiedzy na temat połączeń sieciowych.   Mam problemy z prędkościami Speedtest, gdy jestem podłączony przez Ethernet przez port Wall Data (Cat5e) w moim pokoju.   Jeśli podłączę się bezpośrednio do routera, otrzymuję pełną prędkość mojej subskrypcji, która wynosi 300 Mb / s. Jednakże, jeśli połączę się przez port danych ściennych, jak wspomniano powyżej, otrzymuję tylko 100 Mb / s.   Próbowałem używać różnych kabli LAN, ale bez skutku, co prowadzi mnie do silnego podejrzenia, że problem może dotyczyć samego portu Wall Data.   Zauważyłem, przez ustawienia karty sieciowej w Windows, że kiedy jestem podłączony bezpośrednio do routera, to jest na 1,0 Gb / s, ale kiedy jestem połączony przez Port Wall jest na 100 Mbps.   Biorąc pod uwagę, że niedawno miałem port Cat5e podłączony do mojego pokoju (około 2 tygodnie temu podczas renowacji), czy powinienem skontaktować się z elektrykiem, który wykonał dla mnie okablowanie, czy powinienem skontaktować się z SingTel (moim dostawcą Internetu) w odniesieniu do tej kwestii?   Każda pomoc jest bardzo doceniana. Dziękuję Ci!
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 3 Guest(s)