Pomoc w tworzeniu sieci w domu
#2

alvinc2012 napisał: Moje nowe mieszkanie ma trzy sypialnie i każda ma trapezową płytę ścienną RJ45 (zakładam, że w ścianie są podłączone kable Ethernet). W salonie znajduje się panel krosowy i chcę, aby wszystkie moje pokoje były połączone przez sieć Ethernet. Widzę kable ethernetowe na panelu krosowym oznaczonym zgodnie z pokojami. Jednak tylko para przewodów z każdego kabla (niebieska para) jest podłączona do panelu (wygląda jak panel centrali telefonicznej), co nie jest do końca pewne. Powiedziano mi, że chodzi o telefon. Nie mogę opublikować adresu URL z powodu niewystarczającej liczby postów. Daj mi znać, jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia panelu Pomóż mi z następującymi pytaniami 1) Dlaczego każdy pokój jest połączony w ten sposób? To znaczy, że deweloper już położył kable, dlaczego nie po prostu podłączyć każdy kabel do gniazda keystone. Jestem pewien, że gniazdo keystone nie kosztuje zbyt wiele i wątpię, aby ktokolwiek potrzebował 4 różnych linii telefonicznych w domu. Deweloper oznaczał te, które mają być używane w telefonie, dlatego podłączona jest tylko jedna para. alvinc2012 napisał: 2) Powiedziano mi, żeby po prostu odciąć parę połączonych przewodów (niebieski i niebiesko-biały) i podłączyć 4 skręcone pary do nowego gniazda keystone, tak jak normalnie w przypadku łączności ethernetowej. Czy mogę to zrobić? Czy wpłynie to na jakiekolwiek połączenie elektryczne w moim urządzeniu? Tak, są ludzie, którzy to robią. Nie wpłynie to na żadne rzeczy elektryczne.
Reply


Messages In This Thread
Pomoc w tworzeniu sieci w domu - by eytan.behmoaras - 11 Apr 2019, 08:58 PM
RE: Pomoc w tworzeniu sieci w domu - by jada717 - 11 Apr 2019, 09:01 PM
RE: Pomoc w tworzeniu sieci w domu - by bballermj - 11 Apr 2019, 09:04 PM
RE: Pomoc w tworzeniu sieci w domu - by khyati070297 - 11 Apr 2019, 09:07 PM
RE: Pomoc w tworzeniu sieci w domu - by prac.anad.pozycja - 11 Apr 2019, 09:10 PM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)