Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym
#7

rvd300 napisał: Cześć eksperci Niedawno kupiłem WD Caviar Black HDD 1 TB za 60 dolców od Sim lima i borykałem się z pewnymi problemami ... Dla porównania używam Windows 10 i używam SSD + dodatkowy 1 TB HDD. Najpierw zauważyłem, że prędkości transferu są błędne. Podczas przesyłania dużych plików (> 800mb do 30gb) prędkość transferu zaczyna się od 65-70mb / s przez około ~ 40-60 sekund, a następnie nagle spada do nie do zniesienia 3-10mb / s, które nie poruszy się ponownie. Szukałem rozwiązań online i wypróbowałem wszystkie poniższe: Przełączono na nowy port SATA w moim mobo, zmieniono kabel SATA, zaktualizowano sterowniki kontrolera SATA z chipsetem AMD, użyto melodii HD w celu sprawdzenia błędów. Test SMART HD tune powrócił bez błędów i bez wadliwych sektorów. Szybkość odczytu na dysku jest również całkiem dobra. Jedyną anomalią, jaką widziałem, jest powolna prędkość zapisu (podczas kopiowania rzeczy do napędu), która zaczyna się od 150-200 mb / s, a następnie przesuwa się w dół do 45-60 + mb, a ostatecznie do 5-10 mb / s. Czy jakikolwiek brat może mi doradzić, co jest nie tak? Mam 90-dniową gwarancję, ale chciałbym się upewnić, że to dysk twardy ma problem przed złożeniem wniosku o gwarancję. Dzięki za pomoc !!! rvd300 napisał: Moja konfiguracja to-- Samsung Evo 850 250 GB SSD 1 TB WD Caviar Black 1 TB dysk zewnętrzny Lenovo 1 TB Próbowałem przenieść duże pliki 700 MB z SSD -> Zewnętrzne i zewnętrzne -> SSD, prędkość transferu utrzymuje się na poziomie 60-70 mb / s przez cały czas Nawet z WD Black -> SSD / External jest w porządku, ponieważ prędkość odczytu wydaje się w porządku. Problem pojawia się tylko wtedy, gdy kopiuję pliki do WD Black (tj. Zapisuję na dysk), a następnie staje się bardzo powolny. Zakładam więc, że WD Black to problem ... Spróbuj wykonać test porównawczy na hdd z hdtune / crystaldiskmark i zobacz seq / losowe prędkości odczytu / zapisu. Jeśli coś jest nie tak z szybkością, może to być problem z układem kontrolera na dysku twardym. Twoje zdrowie Edytuj: U możesz użyć http://hdd.userbenchmark.com/ jako odniesienia. Wystarczy wyszukać model nr. Jeśli nie możesz znaleźć dokładnego modelu, znajdź coś podobnego do 1tb wd black hdd. Odczyty nie powinny być tak daleko od siebie
Reply


Messages In This Thread
Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by adel.a.amin - 06 Jun 2019, 02:58 AM
RE: Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by buford39 - 06 Jun 2019, 03:01 AM
RE: Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by rajivarora10 - 06 Jun 2019, 03:04 AM
RE: Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by peacemakerkimi - 06 Jun 2019, 03:07 AM
RE: Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by jeremypeel - 06 Jun 2019, 03:10 AM
RE: Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by jordansteinhaus - 06 Jun 2019, 03:13 AM
RE: Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by firepixiespirit - 06 Jun 2019, 03:17 AM
RE: Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by piranhaxe - 06 Jun 2019, 03:20 AM
RE: Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by chillimaster007 - 06 Jun 2019, 03:23 AM
RE: Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by paul.william.reilly - 06 Jun 2019, 03:26 AM
RE: Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by kurtfhouse - 06 Jun 2019, 03:29 AM
RE: Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by sabalatm - 06 Jun 2019, 03:32 AM
RE: Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by hdiiulio21 - 06 Jun 2019, 03:35 AM
RE: Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym - by neelimaat - 06 Jun 2019, 03:36 AM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)