Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe
#3

Początkowo myślałem o usunięciu większości istniejących kanałów PVC wokół punktu otwartej sieci TP, a także o przekierowaniu okablowania światłowodowego w celu uzyskania bardziej estetycznego wyglądu, ale strach przed uszkodzeniem delikatnego kabla światłowodowego był zbyt duży, aby zrezygnować z tego. pomysł. Ponadto istnieje „bałagan” kabli telewizyjnych w tym punkcie, który musiał być pokryty listwami PVC Moim pomysłem było włączenie płaskich kabli sieciowych do obudowy szafy krosowniczej, tuż obok punktu TP. Wykorzysta większość istniejących kanałów PVC wokół punktu TP, ponieważ nie chciałem „zakłócać” okablowania światłowodowego zainstalowanego przez facetów opennetowych. Nowy panel patch będzie 14-calowym 16-portowym panelem krosowym (który zmodyfikowałem z 19-calowego panelu 24-portowego), a ja skonstruowałem drewnianą szafkę z materiałów najczęściej kupowanych od Daiso. Wśród 16 przebiegów kablowych, 12 używa płaskich kabli sieciowych (kombinacja cat5e i cat6) i 4 przy użyciu starego okablowania cat5e, kończąc na 6 punktach w całej mojej jednostce (4 stare kable cat5e zostały zachowane, ponieważ miałem również kable telewizyjne wewnątrz tego samego kanału PVC, więc nie mogę pozbyć się kanałów, a także 2 z tych odcinków kabli mają prawie 25 m długości). Zacząłem płaski kabel w MBR w pobliżu szafki z panelami krosowymi, potem zrobiłem to samo w moim pokoju i 2 innych punktach w moim salonie, a wszystko to w pobliżu punktu TP. Następnym krokiem jest uruchomienie tymczasowych kabli sieciowych i telefonicznych wokół bieżących punktów danych, tak aby nadal było połączenie z Internetem, gdy wyciągnę kable z bieżącego panelu krosowego i drugiego końca kabla. ONT i mój główny router został tymczasowo przesunięty. Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Użyłem też skrobaka do ścian, aby „wygładzić” niektóre „niedoskonałości” ściany, co wyjaśnia łatę Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Płaskie kable zostały zabezpieczone wzdłuż ściany, a następnie „wzmocnione” taśmą z włókna szklanego (używaną w pracach z przegrodami), a następnie wykończone silikonową masą uszczelniającą i szpachlówką ścienną (zaangażowane narzędzia i materiały, jak pokazano na rysunku). Proces wykańczania jest długim i żmudnym procesem i sądzę, że w przypadku części „wykończeniowej” nigdy nie uda mi się sprawić, by był tak gładki, jak robili to wykonawcy wykończenia ścian, ale hej, przynajmniej nie ma „brzydkich” listew PVC w zasięgu wzroku i po namalowaniu „nagi” bieg kabla powinien być prawie „niewidoczny” w zasięgu wzroku. Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Najdłuższa długość w tym odcinku kabla wynosi około 14m +, a ponieważ będzie prawie „niewidoczna” do oglądania, wybrałem „ścieżkę najmniejszego oporu” wzdłuż mojego salonu, gdzie jest mniej mebli i rzeczy do przesunięcia, podczas gdy najkrótsza długość to tylko około 1 m długości, z 4 punktami kończącymi się w tej samej szafce panelowej. Oba końce przebiegu kabla są zakończone złączami trapezowymi RJ45.
Reply


Messages In This Thread
Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by basa414 - 15 Jun 2019, 06:20 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by anumolrafaanumol - 15 Jun 2019, 06:23 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by mmonnen - 15 Jun 2019, 06:27 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by ckwnicee - 15 Jun 2019, 06:30 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by zukodamian - 15 Jun 2019, 06:33 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by cayleena - 15 Jun 2019, 06:37 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by benitacandradewi - 15 Jun 2019, 06:39 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by nitinpaisa1 - 15 Jun 2019, 06:42 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by stacey.a.lee - 15 Jun 2019, 06:45 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by aldebaranspica06 - 15 Jun 2019, 06:48 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by jeremypeel - 15 Jun 2019, 06:51 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by sreejithanagha - 15 Jun 2019, 06:54 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by lizkollat - 15 Jun 2019, 06:57 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by sodeden.3 - 15 Jun 2019, 07:00 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by lovewilliam - 15 Jun 2019, 07:03 AM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)