Bezpieczne napięcie SOC / GPU na MSI B350i Pro AC
#5

Shahmatt napisał: Technicznie należy uznać to za przetaktowanie, ponieważ GPU 2200G ma moc 1100 MHz. Ale łatwo jest trafić 1500, prawie jak „pozwolić” na wspinanie się na tak wysoką wysokość. Moje chłodzenie wydaje się odpowiednie, więc chcę przełamać barierę 1,2 V, ale nie jestem pewien, czy jest bezpieczny czy nie. Idź sprawdzić częstotliwość, którą uruchamia. 1500 MHz nie oznacza 1500 MHz. Z większości testów, takich jak ładowanie gier. Unoszący się od 13xx do 14xx MHz. Jeśli pozwala na to chłodzenie, może pójść nieco wyżej. Przełamanie bariery napięciowej nie oznacza, że tak czy inaczej wzrośnie. Imo, nawet jeśli uda ci się zwiększyć napięcie, twoja moc cieplna ograniczy cię. Podobnie, wspomniałem wcześniej. Nie musisz dążyć do najwyższej częstotliwości. Ponieważ zwroty są znikome. Spróbuj tego. Ustaw 1200 na 1500. Ile naprawdę widzisz zysków? Czy jest to warte zużycia energii i mocy cieplnej? Ponieważ z tego, co testuję, szybkości klatek od 1200 do 1500, co najwyżej zyskujesz tylko jednocyfrową liczbę klatek na sekundę. Nie, chyba że uruchamiasz gry o tak niskiej częstotliwości odświeżania, na przykład poniżej 30 klatek na sekundę. Wtedy może to pomoże. Poza tym zachowanie tego apu jest takie, że gdy osiągniesz określoną temperaturę, prędkość zegara GPU będzie się bardzo wahać. Więc spróbuj czegoś łatwego, nie najwyższej prędkości i najwyższych napięć.
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)