Pomoc w kompilacji komputera na 2,5 tys
#10

shadow84 napisał: Zamiast tego może być potrzebne AIO 360 mm do chłodzenia 9700K. Wątpliwości przydałyby się 240 mm, ponieważ 9700 k / 9900 k są bardzo gorące, jeśli OC-ed do 5 GHz. Ciepło 9700k jest możliwe do opanowania podczas podkręcania, ale potrzebujesz dobrego etui i przyzwoitego AIO. Nowy H115i Pro jest tak dobry jak H150i i ma tylko 280 mm. Naprawdę nie potrzebuję 360. Myślę, że nawet dla grzejnika 360 nie jest w stanie ujarzmić ciepła. Użyłem wentylatorów ML120 Pro na moim H150i i otrzymuję 9700k przy 5Ghz absolutnie stabilne przy 1,33V. Temp gier to 70 stopni, a testy warunków skrajnych AVX wynoszą 86 stopni bez błędów. Nie uruchamiam nawet przesunięcia AVX. Mogę powiedzieć, że H100i nie będzie w stanie uruchomić podkręconego procesora. Na stanie prawdopodobnie będziesz w porządku. 9900k, możesz nawet nie trafić w 5 Ghz nawet przy dobrym chłodzeniu, ponieważ wcześniej możesz uderzyć w ścianę termiczną. Hyperthreading naprawdę nagrzewa procesor. Jeśli budujesz ten zestaw na PODSTAWOWE gry, przeprowadź 9700k ponad 8700k, ponieważ ma poprawki poziomu sprzętu dla Meltdown i Spectre i już działa wlutowany TIM. Nie wspaniale, ale na pewno lepiej niż zapasowy TIM dla 8700k, który należy opóźnić, jeśli chcesz podkręcić wysoko. Minusem jest to, że jeśli odłożyłeś 8700k, tracisz gwarancję, więc 9700k jest lepszym wyborem, jeśli nie chcesz sobie z tym wszystkim poradzić. Ale jeśli używasz urządzenia do innych celów, takich jak edycja wideo i tworzenie treści, wyjdź poza ofertę Intela i zdobądź Ryzen. Tak długo, jak grasz w rozdzielczości 1440p lub wyższej, i tak będziesz mieć ograniczoną moc GPU. Dzięki przejściu na AMD możesz zaoszczędzić pieniądze na chłodzeniu, a co najważniejsze, możesz zaoszczędzić sporą część swoich funduszy.
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)