[Porady dotyczące szukania] Jak chronić serwery EOL?
#6

muji4832 napisał: Nie mówię, że nie będziemy aktualizować tych serwerów. Zajmie to dużo czasu ze względu na starsze kody. Całkowicie rozumiem, skąd pochodzisz i dlatego szukamy tymczasowych rozwiązań. Cóż, nie wiem, czy ktoś chciałby wystawić swoją reputację na certyfikację, aby twój system był bezpieczny, jeśli nie ma sposobu na załatanie luk w zabezpieczeniach Jeśli zostanie wykryta jakaś luka, nie masz nawet szansy na jej załatanie, chyba że luki te są wystarczająco duże, aby wstrząsnąć branżą, na przykład Heartbleed. Jeśli pytasz, czy istnieje rozwiązanie innej firmy do załatania twojego systemu EOL, nie mam nadziei, że jest to bezpłatne. Nawet za opłatą często muszą wracać do zleceniodawców. Firmy ochroniarskie nie dostarczają łatek. W przypadku Red Hata zdarzały się przypadki, w których można użyć repozytorium innej firmy, takiego jak EPEL, w celu przedłużenia żywotności wsparcia, dzięki czemu opiekunowie mogą kontynuować poprawki backportu z późniejszych wersji repo do tych repozytoriów. Ale nie jestem świadomy istnienia repozytorium Ubuntu / Debian. Może ktoś inny będzie wiedział. Zasadniczo problem polega na tym, że istnieje zgodność w zakresie bezpieczeństwa, która weźmie pod uwagę twój przestarzały system, jeśli jest w wersji N starszej niż najnowsza. To zależy od twoich potrzeb. Jeśli nie będziesz przestrzegać zasad, możesz nawet nie łatać na własne ryzyko. Jeśli będziesz musiał się zastosować, będzie to ograniczone.
Reply


Messages In This Thread
[Porady dotyczące szukania] Jak chronić serwery EOL? - by doctorkurochka - 09 Sep 2019, 01:46 AM
RE: [Porady dotyczące szukania] Jak chronić serwery EOL? - by rj_2414 - 09 Sep 2019, 01:49 AM
RE: [Porady dotyczące szukania] Jak chronić serwery EOL? - by cfestus8 - 09 Sep 2019, 01:52 AM
RE: [Porady dotyczące szukania] Jak chronić serwery EOL? - by yvonnecwh - 09 Sep 2019, 01:55 AM
RE: [Porady dotyczące szukania] Jak chronić serwery EOL? - by michaellamborghini96311 - 09 Sep 2019, 01:58 AM
RE: [Porady dotyczące szukania] Jak chronić serwery EOL? - by mercury0x000d - 09 Sep 2019, 02:02 AM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)