Konfiguracja Ubiquiti dla światłowodu Gigabit?
#3

TwistedCables napisał: Czy ktoś ma jakieś zalecenia dotyczące konfiguracji Ubiquiti dla światłowodu gigabitowego w małym mieszkaniu? Ważnym pytaniem jest dla mnie router. Patrzę na EdgeRouter X, EdgeRouter PoE lub USG, ale nie wiem, co jest wystarczająco dobre / niewystarczające / przesada. Słyszałem również, że nie wszystkie EdgeRoutery mają wbudowane przełączniki sprzętowe, więc zalecany jest osobny przełącznik? Jedyne, co jestem bardziej pewny, to zdobycie AP AC PRO. Chciałby uruchomić PoE, aby zmniejszyć okablowanie. IMO ER PoE nie jest znacznie potężniejszy niż ERL3; Myślę, że tak samo jest z ERX. Możesz tam zaoszczędzić pieniądze. ER PoE jest dla ciebie bardziej pomocny z powodu zastrzyku, ale musisz wybrać, czy chcesz używać osobnych wtryskiwaczy (wybrałem to, ponieważ chciałem móc wyłączyć AP, gdy jestem poza domem, bez wyłączania routera / switch, więc nadal mam zdalny dostęp do mojego NAS.) lub PoE Switch lub wyłącz go z ER. Włączenie sprzętowe ER obniży wydajność routera, dlatego wybrałem tani przełącznik TL-SG108 o wartości <30 USD. PoE to twoja sprawa. Korzyścią dla Ciebie jest to, że ACPRO używa PoE, a nie PoE + - te wtryskiwacze są znacznie tańsze na Carousell, ale iirc są dostarczane w pakiecie również z AP. Musiałem kupić PoE + dla TP-Link, czego nie zdawałem sobie sprawy, kiedy kupiłem tani AP. Możesz uruchomić CK za pomocą Raspbery Pi, jeśli chcesz - pomaga to obniżyć koszty, ale klucz Cloud jest ładniejszy - i będzie wymagał wstrzyknięcia PoE lub przełącznika PoE. Jeśli chcesz pójść drogą CK, możesz rozważyć trzymanie się całego sprzętu UniFi - będzie to o wiele łatwiejsze do skonfigurowania i utrzymania.
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 2 Guest(s)