Konfiguracja Ubiquiti dla światłowodu Gigabit?
#5

Dzięki za radę. Początkowo myślałem o EdgeRouter PoE i AC PRO. Ale teraz nie jestem pewien, czy ERPoe ‑ 5 ma na pokładzie przełącznik: <forum nie pozwala mi jeszcze publikować linków, ale jest artykuł pomocniczy „EdgeRouter - którego EdgeRouter powinienem użyć?” która zawiera listę Edgerouterów z chipami przełączającymi> Plan B polegał na zakupie przełącznika US-8-60 W. porky_88 napisał: Kiedyś korzystałem z Edgerouter Lite i od tego czasu przeszedłem do ER4. Jeśli wykonujesz tylko przekazywanie pakietów i proste rzeczy związane z zaporą, edgerouter lite może to zrobić z łatwością. ale jeśli potrzebujesz mocy obliczeniowej, takiej jak uruchamianie serwera VPN na routerze, er4 jest właściwą drogą. imho go z procesorami cavium .. Procesory oparte na MTK na Ubnt są pełne bólów głowy. jest to coś, co będziesz kupować i używać przez wiele lat, więc lepiej kupić go za pierwszym razem. dla ap, bardzo polecam AC HD vs AC Pro. AC HD wyprzedza możliwości i zastosowany chipset. Edycja: zależy również od tego, jak bardzo jesteś nerdy, możliwości USG kontra edgerouter (jeden ma fantazyjny interfejs, ale bardzo ograniczone parametry konfiguracyjne, drugi ma „ograniczony” interfejs użytkownika, a CLI jest twoim najlepszym przyjacielem.) AC HD? Czy to to samo co AP HD na stronie Ubiquiti? Pomyślałem, że byłoby miło, ale koszt / wydajność prawdopodobnie nie sprawia, że warto. Wszystkie urządzenia podstawowe są okablowane, bezprzewodowe będą przeznaczone dla telefonów komórkowych i dziwnych laptopów. Zgadzam się, aby zrobić to dobrze za pierwszym razem Prawdopodobnie nie będę robił nic fantazyjnego z routerem, ale chciałbym, aby mógł skorzystać z całej dostępnej przepustowości. Jeśli „zaktualizuję” do ER-4, myślę, że zdecydowanie potrzebowałbym przełącznika, a to już kosztuje nieco więcej niż ERPoe-5. Więc jeśli * muszę * uzyskać przełącznik, mógłbym rozważyć ER-4, ale jeśli nie, a ERPoe-5 ma wystarczającą moc, chciałbym się z tym trzymać. Czy modele X są jedynymi edgerouterami z procesorami MTK? firesong napisał: IMO ER PoE nie jest znacznie potężniejszy niż ERL3; Myślę, że tak samo jest z ERX. Możesz tam zaoszczędzić pieniądze. Eh, ERLite-3 jest prawdopodobnie inną opcją, jeśli potrzebuję osobnego przełącznika. Pomyślałem, że pójdę z US-8-60W zamiast przełącznika + wtryskiwacza, aby zminimalizować bałagan. firesong napisał: Możesz uruchomić CK za pomocą Raspbery Pi, jeśli chcesz - pomaga to obniżyć koszty, ale klucz Cloud jest ładniejszy - i będzie wymagał wstrzyknięcia PoE lub przełącznika PoE. Jeśli chcesz pójść drogą CK, możesz rozważyć trzymanie się całego sprzętu UniFi - będzie to o wiele łatwiejsze do skonfigurowania i utrzymania. Czy oprogramowanie CK jest niezbędne do uruchomienia AP? Rozumiem, że było to pomocne, ale nie konieczne, a ponadto, jeśli dostałem Edgerouter, który i tak nie jest zarządzany przez CK. Myślałem, że mogę uruchomić oprogramowanie na maszynie wirtualnej z systemem Linux i byłoby to wystarczająco dobre.
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 3 Guest(s)