W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego?
#5

Heaven100 napisał: Może to być coś małego, ale po prostu jak sprawdzić, jak podłączyć sieć domową. Moja domowa infra została wykonana niestety kablem Cat6 bez uziemienia. Wykorzystano tylko 4 pary, ale zastosowano kabel Cat6. Nie mam pojęcia, jak faktycznie przebiegał kabel i jak długo był ukryty w ścianie, ale na pewno w możliwym do uruchomienia przebiegu. Ponieważ nie ma uziemienia, w przypadku kabla krosowego zdecydowałem się użyć kabla Cat5e lub co najwyżej kabla Cat6. Kiedy tego dnia chodziłem po SLT, zauważyłem, że istnieją odmiany kabli Cat5e i Cat6. Moje pytanie brzmi: Czy wszystkie kable Cat6 zostały zbudowane tak samo? podobnie, czy wszystkie kable Cat5e zostały zbudowane tak samo? Jeśli to prawda, mogę po prostu uzyskać najtańszą z dostępnych w SLT. Jaki jest twój pogląd? Nie wszystkie kable budują się tak samo, nawet jeśli są oznaczone jako Cat5e lub Cat6. Udowodniłem (już przy kolejnych zwiększeniach prędkości VQ), że niektóre Cat6 nie są w stanie pokonać nawet renomowanego kabla Cat5e. Udowodniłem również (już przy pierwszym zwiększeniu prędkości VQ), że niektóre Cat5e (np. W pakiecie z routerami D-Link) nie mogą nawet spełniać standardów Cat5, w których przepustowość jest maksymalna przy 300 + Mbps. W rezultacie w moim stosunkowo nowym domu wykorzystałem renomowane kable Cat6 (inne niż MIC) do obsługi infrastruktury i równolegle importowane fabrycznie nie zaciskane fabrycznie kable krosowe Cat6 i Cat6A. Należy zwrócić uwagę na jedną rzecz: Możliwość połączenia z prędkością 1 Gb / s NIE JEST RÓWNOWAŻNA, aby umożliwić przepływność z prędkością 1 Gb / s.
Reply


Messages In This Thread
W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by sunilarts.sudhir84 - 30 Dec 2019, 10:14 PM
RE: W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by one.true.nicoya - 30 Dec 2019, 10:17 PM
RE: W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by s.h.e.el.a.gh.kachel97.860 - 30 Dec 2019, 10:20 PM
RE: W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by aroy.gil - 30 Dec 2019, 10:23 PM
RE: W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by arfai - 30 Dec 2019, 10:26 PM
RE: W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by anamaria.hernansanz - 30 Dec 2019, 10:29 PM
RE: W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by ckwnicee - 30 Dec 2019, 10:32 PM
RE: W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by jeremypeel - 30 Dec 2019, 10:35 PM
RE: W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by colhdqq - 30 Dec 2019, 10:38 PM
RE: W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by adaleybag - 30 Dec 2019, 10:41 PM
RE: W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by mandie.nitschke - 30 Dec 2019, 10:44 PM
RE: W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by beachesndeserts - 30 Dec 2019, 10:47 PM
RE: W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by neospeed83 - 30 Dec 2019, 10:50 PM
RE: W jaki sposób podłączyłeś domowy kabel podczerwieni i użyłeś kabla krosowego? - by miczax - 30 Dec 2019, 10:53 PM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 2 Guest(s)