Czy powinienem kupić dysk Samsung 970 EVO Plus SSD od newegg?
#7

LiLAsN napisał: Po pierwsze, musisz znać cenę, za którą jesteś gotów zapłacić. Niedawno szukałem 2TB 970 Evo. Nie Plus, ponieważ jeszcze nie było, ale cena była zbyt blisko promocji, którą wtedy mieli. To było już 775 $ + z GST i najwolniejszą wysyłką na Newegg, którą możesz teraz zobaczyć. Ale Samsung Singapore miał wtedy promocję. Za 850 USD otrzymuję nie tylko bezpłatną kolorową drukarkę z tonerem, ale także gwarancję. Więc czemu nie. Kupiłem ten przez Lazadę. Z mojego doświadczenia wynika, że teraz posiadam 2 dyski SSD NVMe w moim systemie wraz ze zwykłymi dyskami SSD, tak, mój system może wykorzystywać więcej niż normalne dyski SSD Samsunga, szczególnie w przypadku niektórych operacji multipleksowania i przesyłania wideo. Nie muszę już balansować dyskami SSD jak poprzednio, gdzie poświęciłem 1 dysk na pobieranie gier Steam i drugi na pobieranie filmów z YouTube, aby łatwiej oglądać je w dogodnym momencie i za jednym razem. Było tak, aby oba dyski nie były wąskie gardła. W przypadku mojego obecnego napędu NVMe do przechowywania w przeciwieństwie do samego systemu operacyjnego, wzrost prędkości sam w sobie jest zbyt duży. Wreszcie nawet prędkość Internetu 1 Gb / s nie może nawet zmaksymalizować prędkości dysków SSD. Jest po prostu o wiele za szybki na wszystko. Nawet podczas multipleksowania moje oprogramowanie wydaje się być wąskim gardłem, ponieważ przekraczam normalne dyski SSD, ale nigdy nie mogę zmaksymalizować dysku NVMe. Więc naprawdę musisz robić wiele innych rzeczy lokalnie na swoim komputerze, aby spróbować ograniczyć wąskie gardła dysków NVMe. Ale jak widać, nie tylko pobieram, który przy 976Mb to zaledwie 122 MB na dysk SSD wraz z oprogramowaniem do remiksowania plików, osiągnął on jedynie 200 + MB. Łączenie plików za pomocą innego oprogramowania dało mi około 700 + MB do 1,1 GB i nie osiągnęło maksymalnego poziomu, gdy jednocześnie odczytuje i zapisuje na tym samym dysku NVMe. Dzięki temu nawet w przypadku poprzedniego napędu NVMe wszystko będzie w porządku. Ale jeśli możesz sobie pozwolić na wersję Plus, hej! Dlaczego nie mam racji? Spróbuj tego. Na pewno nie żałuję. Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz Cześć, jeśli czytam, prawda, sugerujesz użycie napędu nvme jako konia roboczego, podczas gdy zwykłe ssd jako os, aby zobaczyć wyniki shiok shiok? jeśli tak źle, spróbuj zamienić. Naturalnie wybrałem nvme jako dysk OS, kiedy zbudowałem komputer w zeszłym tygodniu. Ale to, co opisujesz, wydaje się bardziej sensowne, aby nvme drive, czyli dysk dodatkowy, był koniem roboczym tak?
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 4 Guest(s)