Czy powinienem używać Powerline czy Repeater?
#1

Ok, wiem, że to pytanie zostało zadane kilkanaście razy (przeszedłem również wyszukiwanie na tym forum i google), ale moje pytania są bardziej szczegółowe.   Po pierwsze, oto sytuacja -   1) Mieszkam w dwupiętrowym domu z tarasem, a mój Asus RT-AC68U znajduje się na parterze. Mam abonament na światłowód M1 300 Mb / s.   2) Z powodu ograniczeń budżetowych i sprzeciwów rodziców, NIE MOGĘ wykonać żadnych dalszych podłączeń do domu (stąd przedłużenie kabla ethernetowego na 2 piętro jest WYŁĄCZONE).   3) Mamy co najmniej 5 urządzeń bezprzewodowych (iPad, iPhone itp.) W ciągłym użyciu na 2. piętrze.   4) Mamy jedno miejsce o słabym zasięgu sieci bezprzewodowej w domu, które jest najdalej od routera.   Próbowałem przenieść router wokół 1. piętra i co najwyżej mogę osiągnąć jeden niestabilny pasek sygnału w tym jednym miejscu (niezależnie od 2,4 GHz lub 5 GHz).   Zastanawiam się więc nad rozszerzeniem zasięgu sieci bezprzewodowej na to jedno miejsce na 2 piętrze.   Teraz uważam, że mam dwie opcje -   1) Wzmacniacz bezprzewodowy (wiem, że zmniejszy to połowę mojej przepustowości. Czy będzie zauważalny wpływ na przesyłanie strumieniowe wideo lub torrentowanie?).   2) Rozszerzenie bezprzewodowe za pomocą adaptera Powerline (Nie jestem do końca pewien, jak działa funkcja przedłużacza bezprzewodowego na adapterze Powerline - czy jest to to samo, co repeater, tj. Opcja nr 1? Czy będę w stanie podłączyć do tego iPada lub iPhone'a bez znaczącej utraty przepustowości?)   Coś w tym stylu, na przykład - zestaw startowy przedłużacza AVline WiFi 500 Mb / s AV500 TL-WPA4220KIT - Witamy w TP-LINK     Czy powinienem wybrać opcję nr 1 lub nr 2? Czy jest opcja 3? Módlcie się, powiedzcie   EDYCJA: Nadal nie jestem całkowicie pewien, jak działa rozszerzenie / klonowanie sieci bezprzewodowej dla Powerline, ale wydaje mi się, że działa jako ponadprzeciętny bezprzewodowy przedłużacz dla mnie -    http://www.smallnetbuilder.com/wirel...viewed?start=2
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 3 Guest(s)