Czy powinienem używać Powerline czy Repeater?
#5

aktualizacja napisała: Tak, możesz. WPA4220 działa jak wzmacniacz / repeater, ale bez utraty 1/2 prędkości Wi-Fi. Używam WPA4220 z TL-PA551. Jeśli umieścisz WPA4220 na drugiej kondygnacji w połączeniu z TL-PA4010 (w zestawie) podłączonym do routera na 1. piętrze, musisz dowiedzieć się, czy będą działać, ponieważ okablowanie elektryczne dla wielu kondygnacja może różnić się od kondygnacji mieszkania. Jeśli twoje maisonette HDB, to powinno działać. Rzeczywista prędkość WPA4220 będzie w dużym stopniu zależeć od tego, jak szybko wydajność powerline jest w twoim domu. Moje maksimum dla AV500 to 120 Mb / s dla HDB z 5 pokojami przy średniej większości czasu około. 100 Mb / s, jeśli nie jest używana ładowarka do telefonu. Ładowarka do telefonu jest wielkim zabójcą prędkości linii energetycznej. Pamiętaj, że WPA4220 ma jedynie 2,4 Ghz. Proponuję poszukać takiego, który jest dwuzakresowy - 2,4 Ghz i 5 Ghz. To dość stary dom z tarasem (okablowanie zostało zrobione kilkadziesiąt lat temu), więc nawet mój tata nie wie, jak dom jest okablowany. . . Masz na myśli, że jeśli podłączę ładowarki telefoniczne do dowolnego gniazdka elektrycznego w domu, zabije to szybkość linii energetycznej? Czy może to musi być to samo gniazdo co linia energetyczna? A może chodzi ci konkretnie o używany TL-PA551 (widzę, że ma zintegrowane gniazdo zasilania)? Czy mogę kupić WPA4220 i sparować go z dowolnym konwencjonalnym adapterem homeplug? Brzmi jak dobry pomysł. W takim wypadku niekoniecznie trzeba kupować zestaw WPA4220. . . WPA4220 wydaje mi się hybrydą typu powerline + punkt dostępu. . . Próbowałem trochę google, ale udało mi się znaleźć konwencjonalne repeatery bezprzewodowe, które są dwuzakresowe. . . Chociaż przeczytałem to - http://www.smallnetbuilder.com/wirel...tender-roundup Wygląda to obiecująco (oprócz ceny) - http://www.netgear.com/home/products...WN3500RP.aspx#
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 4 Guest(s)