[Pomoc] Konfiguracja routera bezprzewodowego w domu
#2

IcyNuttY napisał: Mieszkam w domu na tarasie, w przeszłości miałem słabe połączenie Wi-Fi i korzystałem z adapterów Powerline i bezprzewodowego punktu dostępowego, aby stymulować rozszerzenie zasięgu WiFi. Jednak niedawno odnowiłem i umieściłem 2 punkty ethernetowe na każdym piętrze innym niż ten z moim ONT i głównym routerem. 1F - OpenNet TP, ONT, router główny 2F - Port Ethernet 3F - Port Ethernet Chcę wiedzieć, czy powinienem ustawić 2 routery na 2F i 3F jako ten sam SSID co główny router, czy inny byłby lepszy? (Np. Asus 1F, Asus 2F, Asus 3F lub Asus HOME dla wszystkich routerów). Ponadto 1F i 3F to najczęściej używane WiFi, a obecnie mam Asus RT-N56U, który chcę umieścić na 2F. Dla pozostałych 2 jaki router powinienem dostać? Rozważał albo AC68U albo AC87U. Routery na 2. i 3. piętrze można skonfigurować przy użyciu tego samego SSID / hasła, ale używać innego kanału. ten sam SSID służy do łatwego / płynnego roamingu między punktem dostępu. Ale niektórzy ppl napotykają problemy, gdy ich urządzenia są „przyklejone” do określonego AP, co powoduje, że nie przeskakuje do lepszego AP. Nie będziesz wiedział, dopóki go nie wypróbujesz, więc jeśli napotkasz takie problemy, spróbuj użyć innego identyfikatora SSID, aby łatwiej było ręcznie przełączać AP, ale jest to uciążliwe. Routery, które powinieneś zachować do tej samej marki co najmniej. z mojego doświadczenia wynika, że używanie różnych markowych produktów sieciowych w tej samej sieci czasami daje niepożądane rezultaty. jeśli chodzi o to, jakie routery kupić, powinieneś umieścić jeden dobry router jako główny na 1. piętrze i punkty dostępu na 2. i 3. piętrze. Ponieważ masz zamiar uzyskać router AC, przypuszczam, że wszystkie twoje urządzenia są włączone AC. Następnie możesz rozważyć upuszczenie n56u i zdobyć punkty dostępu do modeli prądu przemiennego na 2. i 3. piętrze. Naprawdę nie potrzebujesz routerów na 2. i 3. piętrze, ponieważ nie będziesz używać większości funkcji routera, takich jak dhcp / nat / firewall.
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)