[Pomoc] Konfiguracja routera bezprzewodowego w domu
#8

IcyNuttY napisał: Co sądzisz o tej konfiguracji? 2F używałby routera opartego na N, jak tylko pokojówki i moja matka, a moja matka transmitowałaby tak niski priorytet, 1F i 3F miałyby co najmniej 10 urządzeń podłączonych w szczycie. Czy dla wszystkich 3 routerów oprogramowanie układowe jest lepsze, czy powinienem sflashować pomidor / padavan? Na podstawie 3 wybranych routerów uvv, myślę, że wybór miejsca jest dobry z najsilniejszym routerem w priorytetowej lokalizacji (1F) i najsłabszym w lokalizacji o najniższym priorytecie (2F). Niezależnie od tego, czy używasz akcji, czy innej firmy, myślę, że możesz najpierw spróbować akcji, a później sprawdzić, czy brakuje jakiejkolwiek funkcji, której potrzebujesz. W przypadku oprogramowania firm trzecich należy najpierw przeprowadzić badania, ponieważ istnieje wiele opcji Jeszcze jedna rzecz, na którą warto spojrzeć - rozważenie utworzenia oddzielnej podsieci (s) - jeśli istnieją pewne urządzenia, które chcesz odizolować. Można to zrobić za pomocą połączenia LAN-WAN zamiast LAN-LAN. Na przykład router w 3F może być oddzielną podsiecią, do której podłączasz komputer w sprawach osobistych, takich jak bankowość internetowa itp. Urządzenia w tej podsieci nie będą dostępne dla urządzeń w sieci głównej (chyba że wykonasz routing) W moim przypadku używam 6 routerów; 1 w panelu krosowym z wyłączonym Wi-Fi (jako router); 2 w salonie (1 jako AP, drugi jako Wireless Bridge), 1 w salonie (jako AP), 1 każdy w 2 pokojach (jako izolowane podsieci)
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)